Ege Denizi’nde 6.3 büyüklüğünde deprem sonrası sabaha kadar...

Ege Denizi'nde 6.3 büyüklüğünde deprem sonrası sabaha kadar 100'e yakın artçı deprem meydana geldi

Ege Denizi, Muğla, Bodrum, Gökova Körfezi'nde gece yarısından sonra saat 01:31 sıralarında meydana gelen 6.2 büyüklüğündeki deprem sonrası sabahın şu saatlerine kadar artçı sarsıntılar olmaya devam ediyor. Artçı depremlerin sürdüğü bölgede vatandaş büyük korku ve panik içinde sokaklarda sabahladı.

21 Temmuz 2017 - 08:05

Ege Denizi Gökova Körfezi'nde richter ölçeğine göre meydana gelen 6.2 şiddetindeki deprem sonrasında büyük korku ve panik yaşandı. Günün ilk ışıklarıyla görüntüler ve ilk bilgiler gelmeye başladı. Bodrum'da Türkiye'nin en kalabalık tatil bölgelerinin tam göbeğinde meydana gelen deprem ile alakalı sıcak gelişmeler, son dakika bilgileri haberimizde...

Emlak Pencerem / Emlak haberleri merkezi - 20 Temmuz 2017 - İstanbul

Emlak Pencerem muhabirinin edindiği son dakika deprem haberlerine ilişkin ilgiye göre, İlk olarak Muğla Bodrum olarak depremi olarak dikkat çeken depremin merkez üssünün Gökova Körfezi olduğu kaydedildi.  Başbakanlık Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı (AFAD)'ın internet sitesinde yer alan bilgilerde 6.3 şiddetindeki deprem yerin 10 km kadar derinlerinde depremin yaşandığı kaydedildi.

Boğaziçi Üniversitesi Kandilli Rasathanesi ve Deprem Araştırma Enstitüsü Bölgesel Deprem-Tsunami İzleme Ve Değerlendirme Merkezi ise depremi Gökova Körfezi olarak saat 01:31 olarak, 6.5 büyüklüğünde açıkladı. Daha sonra depremin büyüklüğünü 6.2 olarak güncelledi. Deprem yerin 5 kilometre kadar derinlerde meydana geldiği açıklandı.

Deprem uzmanları peş peşe açıklamalarda bulunuyor!

Yaşanan depremin Yunanistan'da da hissedildiği belirtilen açıklamalarda vatandaşların sakin olmaları çağrıları yapıldı. Diğer taraftan sabahın ilk ışıklarına kadar artçı depremlerin sürdüğü bölgede 4'ün üzerinde artçı sarsıntılar korkutuyor. Vatandaşın diken üzerinde olduğu bölgede tüm hekimlerin görevlerinin başına gitmeleri konusunda bilgiler geçerken, Bodrum Belediye Başkanı tarafından yapılan açıklamada, "can kaybının olmadığı" ifade edildi.

Vatandaşların hastanelere akın ettiği belirtilirken, büyük korku ve panik bölgede halen devam ediyor.

Son dakika bilgileri gelmeye devam ediyor...

Muğla Valisi Esengül Civelek yaşanan deprem sonrasında açıklamada,"An itibariyle Muğla ve bölgesinde olumsuz bir durum yok." dedi.

Yunanistan'da durumun daha ağar olduğu kaydedilirken, 2 can kaybı açıklandı.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..