Reklamı Geç
Ege gece boyu diken üstündeydi artçı depremlerle sabaha kadar...

Ege gece boyu diken üstündeydi artçı depremlerle sabaha kadar sallandı

Başta Türkiye ve Yunanistan olmak üzere dün meydana gelen 6.2 büyüklüğündeki deprem sonrasında sabahın ilk ışıklarına kadar çok sayıda artçı şok depremlerle sallanmaya devam ediyor. Tüm Ege adeta diken üzerinde... İşte son dakika deprem haberinin ayrıntıları.

13 Haziran 2017 - 13:05

Ege ve bölge yerlerde artçı sarsıntılar gece boyunca sabaha kadar devam etti. Ege gece boyu beşik gibi sallandı! Artçı depremler hiç durmadı... Halen şu saatlerde depremler olmaya devame diyor.

Emlak Pencerem / Emlak haberleri merkezi - 13 Haziran 2017 - İstanbul

Tüm Ege ve Marmara bölgesi ve Trakyadahil olmak üzere genişi çapta etkileyen İzmir depremi sonrasında artçı sarsıntılarınd evam etmesi, bölge halkını olumsuz etkiliyor. İzmir Karaburun açıklarında dün öğleden sonra saat 15.28'de Richter ölçeğine göre 6.2 büyüklüğünde meydana gelen depremin ardından, bu sabaha kadar bölgede 2'si 4.9 büyüklüğünde olmak üzere toplam 280'den fazla artçı sarsıntı olmaya devam ederken, geceyi sokaklarda geçiren vatandaşlar ise endişeli.

Kandilli ve AFAD tarafından verilen ilk bilgilere göre , Ege açıklarında İzmir Karaburun merkezli yerin 7 kilometre kadar derinlerinde 6.2 şiddetinde yaşanan depremin artçı şoklarının sayısı 300'ü geçiyor.

Yunanistan'ı da etkileyen depremde bazı adalarda hasarların oluştuğu ve yıkılan bir bina enkazında bir kişinin öldüğü gelen haberler arasında. Pek çok yapıda çatlak ve kısmi yıkımların olduğu kaydedildi.

Türkiye'de ise Ülkenin batı bölümünün tamamında, İzmir dışında ise Aydın, Manisa, Balıkesir, Çanakkale ve İçbatı Anadolu Bölümü'ndeki Kütahya'nın da batı kesimlerinde hissedildi. Marmara bölgeside ise Bursa, İstanbul'da bazı bölgeler depremi hissetti. Trakya'da ise Çanakkale ve Tekirdağ'da denize kıyı bazı bölgelerde deprem hissedildi. Etkili deprem sonrası ülkenin batısında insanlar sokaklara döküldü. Küçük çaplı hasarlara rağmen depremin ucuz atlatılması ölen ve ciddi yaralanan kimsenin olmaması ise şimdilik tek  sevindirici yanı olarak kayıtlara geçti. Bu şiddette bir depremden yıkım olmadan, yaralı ve ölü olmadan atlatmayı uzmanlar olumlu olarak buluyor.

İşte günün en son depremleri;

son depremler

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..