Ekonomide gözler 2018 üçüncü çeyrek büyüme rakamlarında

Büyüme rakamlarına ilişkin veriler açıklanıyor. Ekonomi piyasaları tarafından gözler açıklanacak olan 2018 yılı üçüncü çeyrek büyüme rakamlarına çevrilmiş durumda.

Ekonomide gözler 2018 üçüncü çeyrek büyüme rakamlarında
Editör: Hakan A.
10 Aralık 2018 - 08:20 - Güncelleme: 10 Aralık 2018 - 10:06

Türkiye ekonomisinde büyüme devam ediyor. Ekonomik alanda alınan önlemler sonrasında yılın son çeyreğine ilişkin veriler paylaşılacak. Piyasalarda gözler en son ekonomik verilere çevrilecek.

Emlak Pencerem / Ekonomi Haberleri  - 10 Aralık 2018 - İstanbul


Hükümet tarafından geçtiğimiz aylarda sıkı duruş sergileyen önemli ekonomik kararlar alınarak hayata geçirilirken, ekonomide büyümeyi düzenleyen önlemlerde alınmıştı. Hazine ve Maliye Bakanlığı tarafından uygulanan YEP kapsamında pek çok önlemler alınarak ekonomide taşların yerine konulması, piyasaların rutine kavuşması amacıyla yapılan planlamalar bir bir hayata geçirilmişti. 

- Türkiye ekonomisi Üçüncü Çeyrekte yüzde 1.6 büyüdü! Haberin ayrıntıları için tıklayınBugün TÜİK tarafından açıklanacak yılın son ayındaki en son ekonomik veriler ise ekonomi çevrelerinde büyük bir dikkatle takip edilecek. Piyasalara moral olması açısından gelecek rakamların önemi oldukça büyük. 

Konuyla ilgili resmi açıklama Türkiye İstatistik Kurumu ( TÜİK), dönemsel gayri safi yurt içi hasıla verileri saat 10.00 itibariyle resmi internet adresi tuik.gov.tr üzerinden kamuoyuna duyurulacak.

Ekonomistlerin 2018 yılı büyüme beklentilerinin ortalaması ise yüzde 3,1 olarak gerçekleşti. Ankete katılan ekonomistlerin 2018 yılı büyüme beklentisi en yüksek yüzde 4,1, en düşük yüzde 2,2 olarak gerçekleşmişti.

Türkiye ekonomisi, yılın ilk çeyreğinde yüzde 7,3 oranında bir büyüme gerçekleşirken, ikinci çeyreğinde ise yüzde 5,2 büyüme gerçekleşmişti.

TÜİK tarafından açıklanacak olan en son ekonomik verileri sitemizden anlık olarak takip edebilirsiniz. Saat 10:00'da açıklanacak verileri Ekonomi Haberleri kategorimizde yayımlanacka olan haberimizden okuyabilirsiniz.
 
Sosyal medya hesalarımızı takip edin!

EmlakPencerem.com sosyal medya hesaplarını takip ederek anında bildirim alabilir, emlak sektörüne ilişkin en son haberleri öğrenebilirsiniz.

Facebook hesabımızı takip etmek için tıklayın.

YouTube kanalımızı takip etmek için tıklayın

Twitter hesabımızı takip etmek için tıklayın.

YORUMLAR

  • 0 Yorum