Ekonominin tek patronu Mehmet Şimşek

Ekonominin tek patronu Mehmet Şimşek

Ülke Ekonomisinin yüzde 5 oranındaki büyüme performansı, zor durumda bulunan şirketlerin finansmana rahat ulaşmasının önünü açan Mehmet Şimşek, Türkiye'de ekonominin tek patronu olarak öne çıktı.

20 Temmuz 2017 - 08:59

Başkanlık sistemine geçişte milat olarak bilinen 2019 yılına Türkiye'yi taşıyacak olan yeni hükümet kabinesi açıklanırken, dikkat çeken isimler arasında ise ülke ekonomisinde önemli paya sahip olan Mehmet Şimşek oldu.

Emlak Pencerem / Emlak haberleri merkezi - 20 Temmuz 2017 - İstanbul

Türkiye gündeminde Bakanlar Kurulu revizyonu 1. sırada. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın "Metal Yorgunluğu" olarak adlandırdığı Bakanlar Kurulu revizyonu gerçekleştirildi. Başbakan Yıldırım'ın sürpriz Cumhurbaşkanı Erdoğan ziyareti sonrasında yeni revizyon açıklandı. 

Yeni hükümet revizyonu çerçevesinde ülke için en önemli taşlardan biri ise ekonomi oldu. Başbakan Binali Yıldırım tarafından açıklanan yeni kabine kapsamında şüphesiz önemli isimlerin başında Mehmet Şimşek geldi. Başbakan Yardımcısı olarak kalmaya devam eden Şimşek’in ekonomiden sorumlu tek başbakan yardımcısı olarak koordinasyonu elinde toplayacağı ifade ediliyor. Kredi Garanti Fonu başta olmak üzere ekonomiyi canlandırmak için alınan birçok kararın mimarı olarak bilinen Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek’le beraber ekonomi kurumlarının sorumluluğunu üstlenen Nurettin Canikli ise Savunma Bakanı olarak öne çıkan diğer bir isim oldu.

Diğer taraftan edinilen son bilgilere göre, Canikli’ye bağlı olan “Sermaye Piyasası Kurumu, Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu (BDDK) ve Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu’nun (TMSF) Mehmet Şimşek’le mi ilişkilendirileceği, yoksa yeni başbakan yardımcılarından birinin sorumluluğuna mı verileceği” ise, görev dağılım listesinin Resmi Gazete’de yayınlanması ile birlikte netlik kazanacağı kaydedildi. Kulislerde konuşulan konular arasında öne çıkan önemli bir konu ise Şimşek’in bundan sonraki dönemde belirleyici isim olacağı. 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..