El Salvador resmi olarak kriptoya geçiyor! Bitcoin (BTC) tasarısı kabul edildi...

Orta Amerika'nın ünlü ülkesi El Salvador, Dünya'da bir ilki gerçekleştirmek üzere. 7 Milyonluk El Salvador resmi para birimi olarak Bitcoin (BTC) geçişi için geri sayıma başladı.

El Salvador resmi olarak kriptoya geçiyor! Bitcoin (BTC) tasarısı kabul edildi...
Editör: Hakan A.
09 Haziran 2021 - 08:33 - Güncelleme: 09 Haziran 2021 - 16:23
Dünya'da bir ilk olacak resmi para birimi Bitcoin olarak kabul edilecek ilk ülke El Salvador olarak kayıtlara girmeye başlamış durumda. Geçtiğimiz günlerde Bitcoin için gelen en olumlu ancak bir o kadar etkisiz olan haber resmileşti. El Salvador için Bitcoin'e geçiş süreci resmen başlatıldı... Ülke meclisine sunulan Bitcoin tasarısı kabul edilerek yasalaşmaya hazırlanıyor. 

Emlak Pencerem / Ekonomi Haberleri - 9 Haziran 2021 - İstanbul


El Salvador Devlet Başkanı Nayib Bukele dediğini yaptı ve Bitcoin tasarısını meclisinden geçirdi. Bitcoin (BTC) kripto para piyasalarının en büyüğü, en bilineni. Dünya genelinde ülkeler kontrol edemedikleri bu kripto parayı dışlamak, yasaklamak gibi önlemlerle finans piyasalarından uzak tutmaya çalışıyor. Ancak şu sıralar tam aksine davranan El Salvador, 7 milyon olmayan nüfusu ile Bitcoin'i sahiplenmeye hazırlanıyor. 

TASARI KABUL EDİLDİ


Geleceğin para birimleri arasında gösterilen Bitcoin (BTC) El Salvador'un resmi olarak para birimi olmaya hazırlanıyor. Söz konusu haber ilk olarak geçtiğimiz günlerde Dünya gündemine bomba gibi düşmüştü. Orta Amerika Ülkesi El Salvador, halen ABD Doları kullanan bir ülke.  Miami'de düzenlenen Bitcoin 2021 Konferansı kapsamında video mesajıyla damga vuran El Salvador Devlet Başkanı Nayib Bukele bu hafta için Bitcoin'i ödeme aracı olarak tanımlayan yasayı kongreye yollayacağını duyurmuştu. Gelinen noktada hızla hareket eden Bukele'nin söylediği Bitcoin tasarısı meclise girdi ve onaylanarak kabul gördü. 

Streamr (DATA) Token yüzde 150 ile sert sıçradı! DATA coin nedir, nereden alınır?

Dogecoin, Shiba Inu son durum! DOGE - SHIB fiyat analizi... 

Bitcoin sert düşüş sonrası sıçrama yapabilecek mi? BTC grafik teknik analiz ve yorumlar... 


Devlet Başkanı Nayib Bukele, Bitcoin konferansı sonrasında duyurduğu bu gelişmeyi hayata geçirmiş durumda. Mevlis'e sunduğu tasarı ile El Salvador'un resmi para birimi olarak anılmasının önünü açacak tasarı, kabine üyeleri tarafından kabul edildi. Böylece Bitcoin Dünya'da bir ilk olarak bir ülkenin resmi para birimi olarak kullanılmaya başlanacak.

KRİPTODA YENİ DÖNEM


Yaşanan bu gelişme ile birlikte tüm Dünya'nın dikkatini çeken Bitcoin hamlesi sonrasında farklı ülkelerden benzer atılımlar gelir mi bilinmez.. Ancak kripto paralar ile alakalı yeni bir dönemin başlangıcı olacağı konusunda uzman isimler hem fikir. Şimdi tüm gözler El Salvador'un bu geçiş sürecinde yaşanacak olan gelişmelerde olacak.  Diğer taraftan bu olumlu haberin Bitcoin ve diğer kripto paralara nasıl etki edeceği merakla takip ediliyor.

YORUMLAR

  • 0 Yorum