Elazığ'da Depremzedeler yıl sonuna kadar yeni evlerine kavuşacak

Elazığ'da meydana gelen deprem sonrası adeta bölgeye kamp kuran Bakan Kurum, depremzedelere müjdeli haberi verdi. Kurum, 'Yıl sonuna kadar vatandaşlarımız evlerine kavuşacak' dedi.

Elazığ'da Depremzedeler yıl sonuna kadar yeni evlerine kavuşacak
Editör: Hakan A.
08 Şubat 2020 - 13:15
Elazığ ve Malatya'yı yıkıma uğratan 6.8 büyüklüğündeki deprem sonrası yaralar sarılmaya devam ediliyor. Onlarca vatandaşın yaşamını yitirdiği, yüzlerce binanın yıkılarak yeniden yapılmasına başlanacak olan deprem bölgesinde son durum hakkında bilgiler paylaşıldı.

Emlak Pencerem / Emlak Haberleri Merkezi - 8 Şubat 2020 - İstanbul


Depremin ilk anından bugüne bölgede çalışmalarını sürdüren Üç Bakan'dan biri olan Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, deprem bölgesinde konutların yapımına hızla başlanacağını, yıl sonuna kadar ise vatandaşlara teslim edileceğini söyledi.

Elazığ'da adeta kamp kurarak yaraların sarılmasında büyük rol oynayan Bakanlardan biri olan Murat Kurum, inceleme çalışmalarını yakından takip ediyor. Bölgede her adımı yerinde izleyen Bakan Kurum, hasar tespitleri yapılan ve yıkılması gereken tüm binaların yıkım çalışmalarını kısa sürede tamamlanacağının altını çizdi.


Bakan Kurum, "Elazığ’da tüm çalışma tespiti tamamlandı. 201 binanın yıkım işlemleri tamamlandı. Hızlı şekilde yıkım işlemleri devam ettirilerek yapım süreci başlatıldı.Elazığ’da hasar tespit çalışmaları tamamlandı. 263 yıkık, 7 bin 698 ağır hasarlı, 1540 orta hasarlı, 558 de acil yıkılacak bina tespit edildi.

Elazığ tarihinin en büyük kentsel dönüşüm projesini gerçekleştireceğiz. Yıl sonuna kadar vatandaşlarımıza etaplar halinde konutlarımızın teslimini gerçekleştireceğiz."
ifadelerini kullandı.

Esnafa 50 Bin TL faizsiz cansuyu kredisi

Diğer taraftan bölgeye can suyu niteliğinde kredi için düğmeye basıldı. Pazartesi itibariyle TESKOMB veya Halk Bankası üzerinden esnafa 50 bin tL'ye kadar faizsiz kredi kullandırılmaya başlanacak.

Sosyal medya hesaplarımızı takip edin!

EmlakPencerem.com sosyal medya hesaplarını takip ederek anında bildirim alabilir, emlak sektörüne ilişkin en son haberleri öğrenebilirsiniz.

Hatice Kolçak'ı takip etmek için Tıklayın.

Facebook hesabımızı takip etmek için tıklayın.

YouTube kanalımızı takip etmek için tıklayın

Twitter hesabımızı takip etmek için tıklayın.

Linkedin sayfamızı takip etmek için Tıklayın.

Pinterest sayfamızı takip etmek için Tıklayın.
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum