Elazığ'ın Her Noktasına Hizmet Taşıyacağız

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, Elazığ'ı ziyaret etti. Önce Elazığ Valiliği'nde Elazığ'daki çevre ve şehircilik çalışmaları istişare edildi daha sonra Elazığ Belediyesi'nde belediye başkanları ile bir araya gelerek Elazığ'ın geleceği için planlanan projeler değerlendirildi.

Elazığ'ın Her Noktasına Hizmet Taşıyacağız
Editor: Hatice Kolçak
12 Ekim 2019 - 16:34

Elazığ'ı ziyaret eden Bakan Kurum, Elazığ'da yapılması planan projeleri ve çalışmaları değelendirdi.

Murat Kurum, ''Elazığ'ı sahip olduğu tüm zenginliklerini koruyarak kalkındıracak, il ve ilçe belediyelerimizin her zaman destekçisi olacağız. Şehrimizin gelişimine hız kazandırmak için atacağımız adımları belirleyerek gerekli çalışmaları başlatacağız.'' dedi.

Emlak Pencerem / Emlak Haberleri Merkezi  - 12 Ekim 2019 - İstanbulMurat Kurum twitter hesabından Elazığ'da yapılacak projeleri paylaştı:

- Deprem kuşağında yer alan Elazığ'da Belediyemiz ile birlikte kentsel dönüşüm seferberliği başlattık. Karşıyaka Mahallesi'nde bulunan 331 riskli konutu yıkarak en kısa sürede vatandaşlarımıza yeni konutlarını teslim edeceğiz. Bu süreçte vatandaşlarımıza kira desteği vereceğiz. 

- Cumhuriyet ve Sürsürü Mahallelerinde vatandaşlarımızın kentsel dönüşüm ile ilgili talepleri doğrultusunda çalışmalarımızı başlatacağız.

- Sürsürü Mahallesi galericiler sitesindeki iş yerlerini satın almak isteyen esnaflarımıza iş yerlerinin satışını gerçekleştireceğiz.

- Elazığ Valiliği, Çarşı gibi tarihi yapıların bulunduğu eski Elazığ olarak bilinen alanı meydanlaştıracağız, iyileştirme ve restorasyon çalışmaları ile bölgeyi bir turizm aksı haline getireceğiz. İlk etapta Valiliğin arkasındaki SSK binası ile yanındaki binanın yıkımını gerçekleştirecek, bu alanda bulunan tüm iş yerlerinin tabelalarını, çatılarını, bölgedeki tüm yol ve kaldırımları İLBANK Genel Müdürlüğümüz ve Belediyemiz eliyle iyileştireceğiz ve Valilik binasını müzeye çevireceğiz.

- Terör saldırısı sonucu tahrip olan ve üç polis şehidimizin olduğu Emniyet Müdürlüğü Binamızın bulunduğu alana, millet bahçesi kuracağız ve şehitlerimizin hatıralarını burada yaşatacağız.

- Maden ilçesinde heyelandan mağdur olan vatandaşlarımızı güvenli bir bölgeye taşımak için çalışmalarımızı başlattık. Biri Maden merkezde, diğeri de Gezin'de olmak üzere iki alternatif alan ürettik. Vatandaşlarımız bu iki alandan hangisini istiyorlarsa, yapılaşma sürecini hızlıca yürüteceğiz.

- Hazar Gölü ve Keban Barajı'na atık su bırakılmaması için artıma tesisleri kuracağız. Gölümüzün ve barajımızın doğal güzelliklerini ön plana çıkaracağız.

- Belediyelerimizin sokak sağlıklaştırma ve millet bahçeleri projeleri, temizlik araç ve giderleri, çevre düzenlemesi, içme suyu, kanalizasyon, yağmur suyu gibi birçok projeye ilişkin taleplerini maddi ve teknik destek sağlayarak karşılayacağız.