Elektrik fiyatları 1 Ocak itibariyle ne kadar zamlandı?

EPDK, elektrik fiyat tarifesinde 1 Ocak itibariyle zam yaptığını duyurdu. Peki yeni yıla zamlı giren elektrik fiyatları ne kadar zamlı oldu?

Elektrik fiyatları 1 Ocak itibariyle ne kadar zamlandı?
Editör: Hakan A.
01 Ocak 2021 - 10:06 - Güncelleme: 01 Ocak 2021 - 10:22
Bu sabah güne zam haberleriyle başlayan Türkiye, elektrik fiyatlarına yapılan zamla yeni yılın ilk gününde kahvaltıda iştahı kaçmış durumda. EPDK yeni yıl sabahında elektrik fiyatlarına yapılan zammı duyurdu. Elektrik fiyatlarına yapılan zam miktarı ile yeni yılın ilk gününde fiyat tarifesi ne kadar oldu merak ediliyor.

Emlak Pencerem - Ekonomi Haberleri  - 1 Ocak 2021 - İstanbul


Yeni yıl 2021 beraberinde yeni zamları getirdi. 1 ocak Cuma sabahına zamlı elektrik tarifesi ile uyanan Türkiye'de elektirk fiyatlarına yapılan zam gündem olmuş durumda. Peki Elektrik tarifesine yüzde kaç oranında zam yapıldı?

Enerji Piyasası Düzenleme Kurumunun (EPDK) konuya ilişkin kurul kararı Resmi Gazete'nin mükerrer sayısında yayımlandı. Söz konusu Resmi Gazete mükerrer ekinde yayınlanan kararlar kapsamında EPDK'nın elektrik ile alakalı enerji kalemlerinde yaptığı zamlar gündem oldu.


Resmi Gazete'deki tarife tablolarından yapılan yeni yıl hesaplamaya göre, elektrik tarifelerinde mesken, sanayi ve ticarethane abone grupları için vergi ve fonlar dahil ortalama yüzde 6 artışa gidildiği kaydedildi. Böylece 2021 yılının ilk gününde elektrik zammı ile vatandaş yıla zamlı tarife ile başlamış oldu.

DOĞALGAZ ÜCRETLERİNE ZAM

Konut ve iş yerlerinde kullanılan doğalgaz ücretlerine 2021 yılının ilk sabahında zamlı tarife uygulaması başladı.

Doğalgaz tarifesi 2021 fiyatları ne kadar zamlı olacak? 


YORUMLAR

  • 0 Yorum