Elektrik fiyatlarına zamlı tarife devrede! Zamlı elektrik fiyatları çarpacak...

Elektrik fiyatlarına yapılan zam, dün itibariyle geçerli oldu. EPDK tarafından yapılan elektrik zammı, tarifelere bu ay itibariyle yansıtılacak. İşte zam miktarı ve son elektrik tarifesi güncel fiyatları.

Elektrik fiyatlarına zamlı tarife devrede! Zamlı elektrik fiyatları çarpacak...
Editör: Hakan A.
02 Ekim 2020 - 08:20 - Güncelleme: 02 Ekim 2020 - 08:22
Elektrik tarifeleri zamlı fiyatları uygulamaya girdi. Türkiye'nin tamamında elektrik zammı EPDK tarafından uygulamaya sokuldu. Dün itibariyle geçerli olmak üzere elektrik tarifeleri zamlandı. 1 Ekim 2020 Perşembe gününden geçerli yeni elektrik zamlı tarifesi belli oldu.

Emlak Pencerem / Ekonomi Haberleri Merkezi - 2 Ekim 2020 - İstanbul


Elektriğe zam yapan kurum Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu (EPDK) yeni tarifeyi açıkladı. Dün açıklanan ve Resmi Gazete'de duyurulan elektrik zam haberi, özellikle sosyal medyada tepkilere neden oldu. 

Elektrik zammı, bu ay vatandaşı fena çarpacak

Geçtiğimiz güne zamla uyanan Türkiye'de elektrik tarifelerine yapılan zam gündemde. Elektrik fiyatlarında yeni tarife! Bugünden itibaren geçerli olacak yeni tarife ile birlikte bu ay faturalar daha kabarık gelmeye başlayacak.

EPDK'nın 1 Ekim-31 Aralık tarihleri arasında geçerli olacak elektrik tarifelerini belirlemek için yaptığı toplantıdan elektriğe yüzde 5,75 oranında zam kararı çıktı. Buna göre konutlarda bir kilovatsaat elektrik 71,02 kuruştan 75,10 kuruşa, sanayide 70.97 kuruştan 75.06 kuruşa ve ticarethanelerde 94.44 kuruştan 99.87 kuruşa çıktı.

EPDK'nın zamlı elektrik tarifesine dair ayrıntıları öğrenmek için bu habere bakabilirsiniz.


YORUMLAR

  • 0 Yorum