Elektrik ve doğalgaza zam yapıldı! İşte yeni oranlar...

BOTAŞ, konut ve iş yerlerinde kullanılan doğalgaza zam yaptığını duyurdu. Peki doğalgaz zam oranları ne kadar yapıldı? Diğer taraftan elektrik fiyatlarına da zam yapıldığı bildirildi.

Elektrik ve doğalgaza zam yapıldı! İşte yeni oranlar...
Editor: Hakan A.
01 Ekim 2018 - 09:19

2018'in son çeyreğine girilirken, ekonomide dolar kuru etkisi bir kez daha kendini gösterdi. BOTAŞ ve TEİAŞ'tan zam açıklamaları Ekim ayının ilk gününde fiyatlara yansıdı. BOTAŞ doğalgaz fiyatlarına zam yaparken günün ikinci zam haberi ise elektrikten geldi. Peki doğalgaz ve elektriğe ne kadar zam yapıldı? İşte günün son dakika gelişmesine ilişkin ayrıntılar...

Emlak Pencerem / Ekonomi Haberleri - 1 Ekim 2018 - İstanbul


Yeni ayın 2018 Ekim ayının ilk iş sabahında 1 Ekim'den geçerli olmak üzere elektrik ve doğalgaza zam yapıldığı bildirildi. Ekonomik darbe girişimleri ile birlikte dolar kuru artışı bahanesiyle yapılan pek çok zam sonrasında şimdide vatandaşın doğalgaz ve elektrik tüketiminde yeni zamlar yapıldı. Bu sabah açıklanan yeni zamlar gündemde.

Elektrik ve doğalgaza zam geldi. Elektrik fiyat tarifelerine, bugünden geçerli olmak üzere zam geldi. Tarifede konutlarda  yüzde 9; ticarethane ve sanayi tesislerinde yüzde 18 oranında fiyat artışı gerçekleşti. 

BOTAŞ doğalgaza bugünden geçerli olmak üzere konutta yüzde 9, sanayide yüzde 18.5 zam yaptı. BOTAŞ, eylülde konutlar için 9, sanayi için de yüzde 14 zam yapmıştı.