Elektronik Ticarette hizmet sağlayıcılara...
Reklam

Elektronik Ticarette hizmet sağlayıcılara yönelik yeni düzenleme

Ticaret Bakanlığı'nca Elektronik Ticarette hizmet sağlayıcılarına yönelik yeni bir yönetmelikle değişiklikler yapıldı. Karar Resmi Gazete'de yayımlandı.

Elektronik Ticarette hizmet sağlayıcılara yönelik yeni düzenleme
Editor: Hakan A.
15 Şubat 2019 - 08:20 - Güncelleme: 15 Şubat 2019 - 08:42
Reklam

Türkiye genelinde Elektronik Ticarette hizmet sağlayıcı ve aracı hizmet sağlayıcılar hakkında yönetmelikte değişiklik yapılmasına dair yeni bir yönetmelik ile düzenlemeye gidildi. İlgili değişiklikleri kapsayan yönetmelik bu sabah Resmi Gazete'de yayımlanarak resmen yürülüğe girdi.

Emlak Pencerem / Ekonomi Haberleri  - 15 Şubat 2019 - İstanbul


Ticaret Bakanlığından: ELEKTRONİK TİCARETTE HİZMET SAĞLAYICI VE ARACI HİZMET SAĞLAYICILAR HAKKINDA YÖNETMELİKTE DEĞİŞİKLİK YAPILMASINA DAİR YÖNETMELİK

15 Şubat tarihli Resmi Gazete'de yayımlanan değişikliğe ilişkin ayrıntıları görmek için tıklayın.

Ayrıca bu sabah yayımlanan bir diğer önemli tebliğ ise 2019 Elektronik Ticaret Bilgi Sistemi ve Bildirim Yükümlülükleri'nde önemli değişiklikleri içeren yeni bir tebliğ oldu. Bu tebliğin ayrıntılarını görmek için tıklayın.


MADDE 1 – 26/8/2015 tarihli ve 29457 sayılı Resmî Gazete’de yayımlanan Elektronik Ticarette Hizmet Sağlayıcı ve Aracı Hizmet Sağlayıcılar Hakkında Yönetmeliğin 11 inci maddesine aşağıdaki fıkra eklenmiştir.

“(3) Abonelik sözleşmesinin kamu hizmetlerinin tek noktadan sunulduğu ortak kamu elektronik platformu üzerinden kurulması halinde ispat yükümlülüğü ve elektronik ticaret işlemlerine ilişkin elektronik kayıtların saklanması ve talep olması halinde bu kayıtların Bakanlığa sunulmasında yükümlülük hizmet sağlayıcıya aittir.”

MADDE 2 – Bu Yönetmelik yayımı tarihinde yürürlüğe girer.

MADDE 3 – Bu Yönetmelik hükümlerini Ticaret Bakanı yürütür.

YORUMLAR

  • 0 Yorum