Elon Musk, tek tweetle kripto piyasaları böyle manipüle etti! Bitcoin (BTC) 47 Bin Dolar bandına çok sert düştü...

Elon Musk son tweeti ile Bitcoin ve tüm alt coin'leri sert düşürdü. Peki Bitcoin ne kadar oldu? Düşüş sürüyor mu? Musk piyasaları işte bu tweetle manipüle etti. Piyasalara Elon Musk darbesi...

Elon Musk, tek tweetle kripto piyasaları böyle manipüle etti! Bitcoin (BTC) 47 Bin Dolar bandına çok sert düştü...
Editör: Hakan A.
13 Mayıs 2021 - 03:18 - Güncelleme: 13 Mayıs 2021 - 19:24
Elon Musk bir kez daha yaptı yapacağını. Bitcoin ile alakalı Tesla tweeti sonrasında piyasalar adeta çakıldı. Tüm coin'ler sert düşüş yaşadı. Ama neden? Neden Bitcoin başta olmak üzere tüm alt coin'ler sert düştü? Meraj edenler için Elon Musk'ın en son tweeti piyasaları çok fena karıştırdı.

Emlak Pencerem / Ekonomi Haberleri - 13 Mayıs 2021 - İstanbul


KRİPTO PARA PİYASALARINA ELON MUSK DARBESİ

Tesla ve SpaceX'in patronu, Bitcoin ev Dogecoin manipülasyonlarıyla ünlü ismi Elon Musk piyasaları resmen çökertti. Bitcoin, Musk'ın açıklaması sonrasında sert düşüş yaşadı. Diğer taraftan tüm alt coinler şelaleye tutuldu. Elon Musk, kripto para piyasalarına resmen darbe yaptı! Peki Elon Musk ne dedi? Neden Bitcoin ve tüm alt coin'ler çakıldı? İşte son dakika haberin ayrıntıları.


Elon Musk, çevreye verdiği zarar nedeniyle Tesla’nın Bitcoin ile ödeme kabulünü durdurdu ve Bitcoin’in fiyatının 47.000 dolara kadar gerilemesine yol açtı. Bir anda kripto para borsalarında Bitcoin (BTC) sert düşüşe geçti. Eş zamanlı olacak tüm alt coin'lerde sert gerilemeler başladı. Haberimizin yayına alındığı şu saatlerde BTC 47.000 Dolar seviyesine gerilemeye devam ediyordu. Sert düşüş sonrasında gündem olan Elon Musk için twitter üzerinden binlerce tweet atıldı ve sosyal medyanın gündemi bir anda değişti.

Shiba (SHIB) yüzde 25 düştü! SHIB coin 13 Mayıs grafik fiyat analizi

Reef coin bir yükseldi, yüzde 15 geriledi! REEFUSDT fiyat son durum

Elon Musk, tek tweetle kripto piyasaları böyle manipüle etti! Bitcoin (BTC) 47 Bin Dolar bandına çok sert düştü...


ELON MUSK NE DEDİ?

Tesla dünya'nın en önemli elektrikli araç üreticisi şirketlerinin başında geliyor. Elon Musk, geçtiğimiz ay Tesla kasalarında tuttuğu yüksek miktarda Bitcon'i nakite çevirmiş ve milyon dolarlarca para kazanmıştı. Diğer taraftan sıkça Dogecoin tweetleri ile piyasaları sıkça manipüle etmye devam etti. SNL show öncesi büyük beklenti oluşturduğu programın başlamasına saatler kala Dogecoin adeta çakılmıştı. Bu ve benzer manipülatif açıklamaları ile gündemdeki yerini korumak isteyen Musk, bu sabah öyle bir tweet attı ki neredeyse tüm Dünya üzerinde enteresan gelişmeler yaşanmaya başlandı. Elon Musk son tweetinde Elon Musk, çevreye verdiği zarar nedeniyle Tesla’nın Bitcoin ile ödeme kabulünü durdurduğunu açıkladı. Piyasalara şok dalgası şeklinde yayılan bu haber ile BTC şu sıralar 47.000 Dolar bandına kadar geri çekildi.

 
İŞTE O AÇIKLAMA

“Bitcoin madenciliği için fosil yakıtların ve özellikle en kötü emisyona sahip olan kömürün hızla kullanılmasından ötürü endişe duyuyoruz.

Kripto paralar birçok düzeyde iyi bir fikirdir ve önemli bir geleceğe sahiptir. Ancak bunu çevre için büyük bir maliyeti olamaz.

Tesla herhangi bir Bitcoin’ini satmayacak. Ayrıca madencilik için sürdürülebilir enerjiye geçilir geçilmez, ödemeler için tekrar Bitcoin kullanmayı planlıyoruz.”


Twitter'da TT Oldu!

Elon Musk'un yaptığı Bitcoin açıklaması sonrasında twitter üzerinden sert eleştiriler gelmeye başladı.

Ahmet @KabizCiwciw

Bence tüm kripto topluluğunun Elon'un söylediklerini kimsenin umursamadığını kanıtlama gücü var ... Başından beri kendisiyle çelişiyor.

StrobFX @StrobFX

O zaman USD kabul etmeyi de bırakmalısınız, bankalar dünyadaki tüm çalışanlarının bilgisayarlarıyla daha da fazla fosil yakıt kullanıyor ve ysd, aynı zamanda bir çevre felaketi olan biz ordusu tarafından destekleniyor ...

Gefdc @Lacriseeuro

Fosil ya da nükleer yeşil elektrik nasıl üretilirse üretilsin, bunun kullanımı aydınlatmak için aracınızı şarj etmek içindir, işlemlerde boşa harcamak aptallıktır. iyi görüldü Bay Musk

ladylove @ladylov73864791

Elon'un ağzını kapalı tutması gerekiyor. Bundan çıkan ikiyüzlülük seviyesi şaşırtıcı. Artık herkes Tesla'yı boykot etmeli. İnsanların geçim kaynaklarıyla uğraşıyor, halkın onu yerine geri koyma gücü. Gümrük her zaman haklıdır.

Wren @WrenDaWise

Ancak savaşlar, yeni sömürgeci cinayet ve kurumsal açgözlülükle beslenen petrodolar (USD) 'yi kabul ediyorsunuz (?).

604 New Home Team @604NewHome

Para kazanmış olanları tebrik ederim, ama değeri olan bir şeye nasıl yatırım yapılabilir? Bir milyarderin yorumlarının kaprisiyle yüzebilir veya batabilir?

Thee Hierophant @thee_hierophant

Elon, bunun manipülasyon gibi görünmemesi için çok zekisin. Bitcoin, ABD Dolarından FAR daha iyi, daha ucuz, daha zarif ve çevreye daha az zarar veriyor. Bunu yapmanın gerçek nedeni nedir?

YORUMLAR

  • 0 Yorum