Elon Musk yanlış anlaşıldım diyor ama son 1 aydır Bitcoin her tweet sonrası düştü

Ünlü milyarder Elon Musk, her ne zaman Bitcoin tweeti atsa BTC düştü... Musk'ın yaptığı son açıklamalar ile birlikte büyük bir tepkiye neden olan Musk yeniden açıklama yapmak zorunda kaldı.

Elon Musk yanlış anlaşıldım diyor ama son 1 aydır Bitcoin her tweet sonrası düştü
Editör: Hakan A.
17 Mayıs 2021 - 15:31 - Güncelleme: 17 Mayıs 2021 - 21:43
Kripto para piyasalarında Bitcoin ile başlayan düşüşler sürerken, düşüşün tek nedeninin Elon Musk olduğuna işaret ediliyor. Ünlü Milyarder her attığı tweet ile gerek Dogecoin, gerekse Bitcoin değerleri hep düşüş yedi. Yaşanan gelişmeler ise sosyal medya üzerinden büyük tepkilere neden olmaya başladı. Musk ise yanlış anlaşıldım diyor...

Emlak Pencerem / Ekonomi Haberleri Merkezi - 17 Mayıs 2021 - İstanbul


Son aylarda sıkça Bitcoin (BTC) ve Dogecoin paylaşımı ile piyasaları dalgalandıran ve büyük düşüşler yaşatan Tesla ve SpaceX dışında kripto para piyasalarını manipüle etmekle suçlanan ünlü isim Elon Musk, son tweetinden sonra açıklama yapmak zorunda kaldı. Bitcoin'de son 30 gündür yaşanan büyük düşüşler ve peşinden tüm alt coinlerde yaşanan kayıplar yatırımcıların gözünü Elon Musk'a çevirmesine neden oldu. Çünkü her tweet atmasıyla ya BTC düşüy ya Dogecoin çıkıyor! Manipülasyon alenen sosyal medya üzerinden 54 Milyon takipçinin gözleri önünde yapılıyor. 

BtcTürk resmen doğruladı! 516 Bin kullanıcının kritik bilgileri hackerların elinde...

5.000 TL esnaf hibe ödemesi kimlere yapılacak, hibe ödemesi ne zaman yapılacak?


TESLA NİSAN'DA BİTCOİN SATTI!

Tesla likit olarak kasasında Bitcoin tuttuğunu Elon Musk'ın açıklamalarıyla kamuoyuna duyurmuştu. Oldukça yüksek miktarda yatırım yapılan BTC olduğu ifade edilmişti. Nisan ayı sonuna gelindiğinde ise Tesla'ya ait olduğu ifade edilen varlıkların sadece yüzde 10 olan miktarını sattığını söylemişti. Tesla'nın elinde tuttuğu BTC'nin yüzde 10'unu 272 milyon dolar karşılığında nakite çevirdiği görüldü. Tesla yapılan bu yüzde 10'luk Bitcoin satışından 101 milyon dolar net kar elde ettiğini duyurmuştu.

Fitch, "kripto paralar finansal sistemi bozabilir"

Musk, 272 Milyon Dolarlık BTC satışını açıkladı! Tesla neden Bitcoin sattı?


Elon Musk ne dedi?

Bitcoin ile alakalı atmış olduğu her tweet ile BTC düşüyor ve sonrasında yükseliyor. Son haftalarda sıkça rastlanan bir durum oldu. Ancak yatırımcı tarafından ise işler ters tepmeye Elon Musk'a tepkiler gösterilmeye başlandı. Elon Musk son açıklamasında Tesla varlıklarına ilişkin, "Netleştirmek için söylüyorum, Tesla bitcoin satmadı" dedi.

Kripto piyasalarda Bitcoin, Tesla Ceo'su Elon Musk'un gece yaptığı açıklamayla önce 50 bin doların altına sarktı ardından aylar sonra ilk kez 42 bin dolar bandına geriledi.

Musk, fosil yakıtların, özellikle en kötü emisyona sahip kömürün hızla artan kullanımı konusunda endişelerini dile getiren tweeti nedeniyle sert düşüşün fitilini çekmişti. Daha sonrasında ise Dogecoin kurucuları ile birlikte çalışmak istediğini açıklamıştı. Yaşanan bu son tweetlere pek çok ünlü isim başta olmak üzere, Dünya genelinden önemli tepkiler gösterilmişti. Tepkiler ise şu saatlerde hala devam ediyor.

YORUMLAR

 • 3 Yorum
 • Şerafettin Baştürk
  1 ay önce
  Ölsede kurtulsak şu botoxlu homoseksüelden.Ölsün söz helvasını ben yapıp dağıtıcam.Hemde maraş dondurmalı
 • kobay fare
  1 ay önce
  Amerikanin 1 numarali homoseksüeli yav...
 • Varol cokbilen
  1 ay önce
  İsrail abd ile büyük silah anlaşması yaptı parayı da btc den çıkartıyor , elon musk Tweeter leri hikaye