Emekli 250 lira taksitle TOKİ konutları için başvuru rekoru kırıldı!

TOKİ Başkanı Mehmet Ergün Turan açıklama yaptı! İkinci bahar kampanyası ile emeklilere 250 lira taksitle konut başvurularında resmi sayıyı açıkladı. Emekliler ev için kuyruk oldu. İşte TOKİ'nin emekli, evlerine yapılan başvuruların detayları...

Emekli 250 lira taksitle TOKİ konutları için başvuru rekoru kırıldı!
Editör: Hakan A.
11 Ocak 2016 - 08:27

TOKİ'den emeklilere yeni proje müjdesini bizzat idare başkanı Turan yaptı! TOKİ Başkanı Mehmet Ergün Turan açıklama yaptı! İkinci bahar kampanyası ile emeklilere 250 lira taksitle konut başvurularında resmi sayıyı açıkladı. Emekliler ev için kuyruk oldu. İşte TOKİ'nin emekli, evlerine yapılan başvuruların detayları...

AHaber yayınına katılan TOKİ Başkanı Mehmet Ergün Turan: Emekli  vatandaşlarımız kira öder gibi ev sahibi olunacak derken yeni projelerinde yolda olduğunu müjdeledi.

TOKİ tarafından Aralık 2015'de başvuruları başlatılan ikinci bahar kampanyası kapsamında emeklşi vatandaşlardan 17 ili kapsayan konut satışları için başvurular başlamıştı. o günden buyana TOKİ'nin emekli evleri için rekor başvuru yapıldı. Başvurular 17 ili kapsadı. İstanbul hariç Anadolu'nun 17 ilini kapsadı. TOKİ Başkanı Mehmet Ergün Turan, emeklilere 250 lira taksitle konut projesinin detaylarını A Haber'de anlattı. Kadraj programına katılan Turan, "Emekliyi, kira öder gibi ev sahibi yapmayı amaçlıyoruz" ifadelerini kullandı.

Toplu Konut İdaresi emekliler için umut oldu. Sahipleri kura ile belirlenecek 4 bin 340 konut için 50 bin başvuruyla rekor kırıldı. Yeni projelerin geleceği açıklandı.

A HABER'e konuk olan Turan açıklamasında, TOKİ tarafından emeklilere ikinci bahar müjdesi projesi yoğun ilgi gördüğünü ve başvuruların başladığı ilk günden bu yana  4 bin 340 konut için toplamda 50 binden fazla başvuru yapıldığının altını çizdi.

TOKİ Başkanı Mehmet Ergün Turan konuşmasında ayrıca, 17 ilde yapımı devam eden uygun taksitli toplu konut projeleri ile ilgili bilgi verdi. Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun emeklilere verdiği müjde kapsamında proje geliştirmeye devam ettiklerini belirtti. Turan, inşaatı süren 4 bin 340 konut için 51 bin 800 emeklinin başvuru yaptığını, ev sahibi olacakların kura yolu ile yapılacağının altını çizdi.

YENİ PROJELER YOLDA

Turan şöyle konuştu: "Şimdi 7 vilayette daha arazi ürettik, proje çalışmasını yapıyoruz. Onlar için de talep toplayacağız. Adana Sarıçam, Aksaray merkez, Eskişehir Tepebaşı, Hatay Reyhanlı, Kahramanmaraş Türkoğlu, Kayseri Mimar Sinan ve Kütahya Tavşanlı'da yapılacak 2 bin 705 konut için emeklilerden talepler toplanacak."

TOKİ projeleri hazırlarken şehirlerdeki emekli dernekleri ile birebir görüşmeler yapıyor. Yoğun talep gelen bölgelerde konut sayısını arttırıyor. Ankara Mamak da bu yerlerden biri. Turan, "Ankara'nın Mamak İlçesi Gülseren Mahallesi'nde inşa edilen 952 konutta da emekliler için yüzde 25 kontenjan ayırdık. Bu konutların kura çekilişini geçen ay gerçekleştirdik" dedi.

TOKİ Başkanı Mehmet Ergün Turan, turizm sektöründe ve sanayi bölgelerinde çalışan dar gelirli vatandaşlar içinde çalışma yapıldığını müjdeledi. Turan, "Antalya'da turizm sektöründe çalışan, alt gelir grubundaki kardeşlerimiz için 7-8 bin konut planlamamız var. Karaman'da Organize Sanayi Bölgesi'nde çalışan işçi kardeşlerimiz için 428 konut inşa ediyoruz. Yine bu bölgede emekli vatandaşlarımız için 700 konutluk bir projemiz var. TOKİ olarak dar gelirli, konut sahibi olamayan vatandaşlarımızı konut sahibi yapmaya devam edeceğiz" açıklamasında bulundu.

YORUMLAR

  • 0 Yorum