Emekli promosyonu bir aya tamam!

Emekli promosyonu bir aya tamam!

Bakan Müezzinoğlu, emeklinin beklediği promosyon müjdesini verdi! Başbakana sunduk, promosyon 1 aya tamam...

22 Kasım 2016 - 08:35

Milyonların beklediği emekli promosyon paraları bilinmeyeninde yeni gelişmeler yaşanıyor. Artık promosyon konusu Başbakan'ın önünde. İlgili dosya kendisine iletildi. Açıklama ise Bakan'dan geldi.

Emeklinin beklediği promosyon ödemeleri kapsamında son dakika gelişmesi ve müjdeli haber geldi. Aylardır çözüme ulaşılamayan, milyonlarca emekli vatandaşın her gün haberlerini okuduğu promosyon ücretleri konusunda Bakan Müezzinoğlu'ndan sevindirici bir haber geldi. Bakan Müezzinoğlu, "emekli promosyon ücretlerinin ödenmesi konusunda, yapılan pazarlıklar sonucunda gerekli liste tamamlanarak Başbakan Yıldırım'a sunduk" dedi.

11 Milyondan fazla emekli bu haberi bekliyor! Bankalardan emekli promosyonu müjdesine ilişkin seneyi bulacak görüşmelerde nihai son yaklaştı. Konu şimdi Başbakan Yıldırım'ın önünde. 1 ay içerisinde emekli promosyon paralarında önemli gelişmeler olabilir. Promosyon her an yasalaşabilir...

Konuya ilişkin son dakika haberin ayrıntısına göre, Çalışma Bakanı Müezzinoğlu, Plan ve Bütçe Komisyonu'nda Bakanlığının bütçesine ilişkin sunum yaptığını duyurdu.

Bakan Müezzinoğlu açıklamasında, "Emeklilikte yaşa takılanlara bu hassasiyetle yaklaşmalıyız. Bu kesimin erken emekli edilmesinin sisteme getireceği ek maliyetin 400 milyar TL olduğu ve bunun sonraki nesillerin sırtına yükleneceği unutulmamalıdır. Sayın Başbakanımız ile bu konuyu nihayetlendireceğimiz bir süreci tamamlamış olacağız. hadiseyi Sayın Başbakanımızın biraz daha müdahalesine bıraktık." dedi.

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..