Reklamı Geç
Emekli promosyonu görüşmesini son olarak Başbakan yapacak (1)

Emekli promosyonu görüşmesini son olarak Başbakan yapacak (1)

Top Başbakan'da! Emekli promosyon ücretlerinin alınmasına ilişkin son dakika gelişmesine göre, geri sayım başladı emekliye promosyon müjdesini Başbakan promosyonda son görüşmeyi yaparak verecek.

25 Kasım 2016 - 09:51 - Güncelleme: 25 Kasım 2016 - 09:53

Emekliye promosyon müjdesi bizzat Başbakan Yıldırım'dan gelecek! Promosyon haberlerine bir yenisi daha eklenirken, son gelişmelere göre dosya masasında olan Başbakan Binali Yıldırım son bir kez promosyon görüşmesi yapacak.

Konuya ilişkin en yeni açıklama Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Mehmet Müezzinoğlu tarafından yapıldı.

11 Milyon emekli Başbakan'ı bekliyor!

Bakan Müezzinoğlu emeklinin beklediği promosyon ücretlerinin ödenmesi konusunda yıl sonunu işaret etmiş ve dosyanın hazırlanması sonrasında Başbakan Yıldırım'ın masasına konulduğunu ifade etmişti. Milyonlarca emekliyi yakından ilgilendiren açıklamalarda bulunan Bakan Müezzinoğlu, banka promosyonlarıyla ilgili yılbaşı itibariyle bu konunun sonuca ulaştırılacağını söyledi.

Emekli promosyon görüşmeleri sonrasında hazırlanan dosyanın Başbakan'a takdim edildiğini hatırlatan Bakan Müezzinoğlu son dakika açıklamasında, "Oluşturulmak istenen algıyla bankaların vereceği rakam arasında büyük bir makas var. Reel olanı konuştuğumuzda bankacılarla ve TBB ile açıkcası 11.5 milyon emeklilerimizin beklentilerini karşılayacak rakam olmadığını ben gördüm. Sayın Başbakanımıza bu tabloyu takdim ettim. Önümüzdeki günlerde Bankalar Birliği ile emeklilere promosyon konusunu ele alacak. Yılbaşı itibarıyla başbakanın bu konuyu sonuçlandıracağını düşünüyorum" ifadelerini kullandı.

Kasım ayı sonlarına gelindiğinde, emekliler henüz kesinleşmeyen promosyon ücretleri için beklemeye devam edecek. Şayet olağanüstü bir durum yaşanmazsa, yıl sonuna gelindiğinde çalışmaların son bulacağı ve ilk ödememelerin ise emekli hesaplarına yeni yıl 2017 ile birlikte yapılmaya başlanacağı kulislerde konuşulan konular arasında. 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..