Reklamı Geç
Emeklilere promosyon ödemeleri ne zaman başlıyor?

Emeklilere promosyon ödemeleri ne zaman başlıyor?

Milyonlarca emekli Ocak 2017 ile birlikte çifte ödeme alacak! Emeklinin beklediği promosyon parası yıl sonu itibariyle almaya başlayacağı kaydedildi. Emekli promosyonunda son durum bilgisi haberimizde.

07 Kasım 2016 - 07:51

Aylardır çıktı çıkıyor denen emeklinin beklediği promosyonda son durum bilgileri bir kez daha güncellendi. Bu kapsamda emekli vatandaşların bekledikleri promosyon paralarına yıl sonu itibariyle kavuşacakları ifade edildi.

Bankalardan emekli promosyonu konusunda yapılan görüşmeler neticesinde, 11 milyondan fazla emekinin beklediği promosyon paralarında sona gelindiği kaydedildi.

Konuya ilişkin edinilen son bilgilere göre, Yıl sonunda emekliler promosyon ödemelerine kavuşacak. Ocak maaşıyla birlikte zam ödemesi yapılması da kesinleşti. SSK ve Bağ-Kur'lular yüzde 3.73, memur emeklileri ise yüzde 3 zam alacaklarının kesinleştiği belirtiliyor.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Mehmet Müezzinoğlu özellikle promosyon paralarına dikkat çekerken, promosyon ödemeleri kapsamında yapılan çalışmalarda sona gelindiğinin altını çizerek, yıl bitmeden yapılacağı yönünde açıklamalarda bulunmuştu. Bu paraların üstüne bir de 2017 yılının ilk ayında Ocak ayında yapılacak emekliye zam oranları da belirlendi. Böylece yıl sonu ve yıl başında emekliler bu çifte ödeme alarak adeta bayram etmiş olacaklar.

11 Milyonun üzerinde emekli vatandaşın büyük sabırsızlıkla beklediği neredeyse artık ümidini dahi kestiği banka promosyonu müjdesi kapsamında, bankalarla gerçekleştirilen görüşmelerde sona gelinmiş ve netleşen promosyon paralarına ilişkin açıklamalar geçtiğimiz günlerde yapılmıştı. Yapılan pazarlıklar sonrasında açıklamada bulunan Bakan Müezzinoğlu, 450 lirayı bulan promosyon ödemesi yapılacağını, son kararı ise Başbakan Binali Yıldırım'ın vereceğini söyledi. Bu rakamın Başbakan Binali Yıldırım tarafından yükseltilmesi bekleniyor. Daha önce yapılan açıklamalarda promosyon ödemesinin en az 500 lira olacağı ve yüksek maaşa daha fazla verileceği belirtilmişti.

Emeklinin alacağı maaş zammına ilişkin Takvim gazetesi bir hesaplama yapmış ve bu hesaplama zam programında aynen yer almıştı. Emeklinin alacağı zamlı para miktarının oranı belirlenmiş oldu. Buna göre 2017 Ocak ayında 12 milyona yakın emekliye yüzde 3.73 oranında bir zam yapılacağı ön görülüyor. Bu rakam netleşmiş durumda. Promosyon paralarınında yatırılmaya başlamasıyla emekli bayram yapacak...

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..