Emeklilere ucuz konut müjdesi

Emeklilere ucuz konut müjdesi

Yüzbinlerce emekli vatandaşa ucuz konut projesi müjdesi veren Türkiye Emekliler Derneği ilk proje olarak Ankara'yı seçti.

Emeklilere ucuz konut müjdesi

Yüzbinlerce emekli vatandaşa ucuz konut projesi müjdesi veren Türkiye Emekliler Derneği ilk proje olarak Ankara'yı seçti.

Emeklilere ucuz konut müjdesi
Editor: Hakan A.
14 Mayıs 2018 - 06:56

Türkiye Emekliler Derneği vatandaşların ucuz konut sahibi olabilmesi için önemli bir proje çalışmasına başladı. 

Maddi imkanı bulunmayan yüzbinlerce emekli vatandaş için ucuz konut projeleri inşaa edilecek. Emekli vatandaşlar bu sayede uygun şart ve koşullarda ev sahibi olabilecekler.

Türkiye genelinde emekli vatandaşın konut sorununa çözüm üretmek için özel çalışmalar yapan Türkiye Emekliler Derneği, ucuz konut projesinin ilk etabı için Ankara lini belirledi. Ankara'da emekliler için ucuz konut projesi hayata geçirilmesi iin çalışma başlatıldı.

Türkiye Emekliler Derneği (TÜED) Genel Başkanı Kazım Ergün tarafından yapılan açıklama ile duyurulan emekliye ucuz konut projesi haberinin ayrıntılarına göre, sosyal konut üreticisi TOKİ ile devam eden konut projeleri dışında dernek olarak da özel çalışmalar yürüttüklerini söyledi.

emekli vatandaşın başta İstanbul olmak üzere, Ankara ve Antalya gibi büyükşehirlerde hayata geçirecekleri konut projelerinde kira öder gibi ev sahibi olabileceklerinin altını çizen TÜED Başkanı Ergün, "Emeklilerimizin kendi evlerinde otururken kira öder gibi taksitlerini ödeyebilmelerine imkan veren modeller de dahil olmak üzere sınırsız ödeme seçenekleri üzerinde çalışan proje ekibimiz, ülkemizin güçlü bankalarıyla ve inşaat sektörümüzün ciddi firmalarıyla önemli projeler hazırladılar. Bankaların ve inşaat sektörünün 'icat' olarak tanımladığı bu proje sayesinde, emeklilerimiz ve birinci derece yakınları neredeyse yarı fiyatına, seçkin konumlarda ve 20 yıla varan vadelerde konut sahibi olabilecekler. Projelerin tamamı banka güvencesinde ve en geç 18 ayda anahtar teslimi garantisiyle hayata geçirilecek" ifadelerini kullandı.

Emekli kartı ile başvuru yetecek!

Başkent Ankara'da ilk proje olarak belirlenen konut projesinde başvuru süreci başlıyor. 1 Haziran 2018 tarihinde emekli vatandaşlar Ankara konut projesi için başvuru yapabilecekler. Proje Yukarıyurtçu'da hayata geçirileceği kaydedildi. Emeklilerin Türkiye Emekliler Derneğine emekli kartları ile başvuru yapmaları yeterli olacak.

YORUMLAR

  • 0 Yorum