Reklamı Geç
Emekliye yüzde 10 zamlı promosyon

Emekliye yüzde 10 zamlı promosyon

12 milyondan fazla emekliye promosyon müjdesi haberinde son dakika sıcak gelişme. Milyonlarca emekli için yüzde 10 zamlı promosyon ödemesi.

01 Mart 2017 - 09:33

Promosyon ödemeleri kapsamında son dakika sıcak bir gelişme daha yaşandı. En son tüm şartların kaldırıldığı Banka Promosyon ödemelerinde Ziraat Bankası promosyon ödemelerine başlamıştı. Bu sabah çıkan bir diğer yeni haber ise emekliye yüzde 10 zamlı promosyon olarak öne çıktı.

1 yıldan fazla bir süredir merakla beklenen promosyon paralarında her yeni gün farklı bir gelişme yaşanmaya devam ediyor. Bankalar promosyon paralarını emeklilerin sözleşme imzalamasıyla başlarken, bugün yüzde 10 zamlı promosyon ödemeleri gündeme geldi.

Sosyal Güvenlik Kurumu ile protokol imzalayan 17 banka, "Maaşımı 3 yıl sizden alacağım" sözünü veren emeklilere, maaşına göre 300, 375 ve 450 lira tutarında bankalar promosyon verecek..

Konuyla ilişkin resmi açıklama ise Sosyal Güvenlik Kurumu Başkanı Dr. Mehmet Selim Bağlı tarafından yapıldı. SGK Başkanı Bağlı açıklamasında, promosyon kullanacak 11 milyon 384 bin emeklinin söz konusu olduğunn altını çizerek, "Ziraat Bankası, Halkbank ve PTT'nin açıkladığı ödeme takvimlerine göre; TC kimlik numarasının son hanesi 0-2 olanlar Mart'ta, 4-6 olanlar Nisan'da, 8 olanlar Mayıs'ta ödemelerini alacak. Bazı bankalar ödemesini yapmaya başladı" dedi.

Dr. Bağlı, bir bankanın verilen rakamların yüzde 10'u üzerinde ödeme yapmayı planladığını belirtirken, "Biz şimdi isimlerini vermek istemiyor. Böyle bir planları var ve kendileri açıklayacaklar. Bu promosyonla toplam 4,6 milyar lira ödeme yapılacak. Kim daha fazla ödeme yaparsa emeklilerimiz onları tercih edecek. 3 yıl sonra daha iyi bir promosyon çalışmamız olacak" ifadelerini kullandı.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..