Eminönü – Alibeyköy Tramvay Hattı'nda flaş gelişme

Eminönü – Alibeyköy Tramvay Hattı’nın geçeceği güzergahta alt yapı çalışması yapılması zorunluluğu doğduğuna ilişkin resmi İBB açıklaması il kamuoyuna duyuruldu.

Eminönü – Alibeyköy Tramvay Hattı'nda flaş gelişme
Editör: Hakan A.
22 Mart 2018 - 07:50

İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından yapımına başlanılacak olan yeni tramvay hattına ilişkin önemli bir açıklama geldi. Konuyla alakalı İBB tarafından yapılan duyuruda Eminönü – Alibeyköy Tramvay Hattı ile alakalı son dajkika gelişmesi paylaşıldı.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB), toplu ulaşımda konforlu, rahat ve hızlı hizmet için projelendirdiği Eminönü-Alibeyköy tramvay hattı için önemli bir çalışmaya başlıyor.

Raylı Sistemler Daire Başkanlığı tarafından yapılacak olan Eminönü – Alibeyköy Tramvay Hattı’nın geçeceği güzergahta alt yapı çalışması yapılması zorunluluğu doğmuştur.   Sistemin kurulacağı geçiş bölgelerinde kalacak olan atık su ve yağmur suyu hatlarının yerlerinin değiştirilmesi ve yenilenmesi çalışmaları yapılacak.Çalışmalar nedeniyle sahil yolu Abdülezelpaşa Caddesi’nin Unkapanı – Balat İstikameti 22 Mart Perşembe gününden itibaren araç trafiğine kapatılacaktır. Bölgedeki trafik akışı bir ay süreyle tek şeritten çift yönlü sağlanacaktır.

1100 metre uzunluğundaki çalışma hattında vatandaşlarımızın sorun yaşamaması ve kısa sürede bitirilebilmesi için iki farklı noktada aynı anda başlatılacak ve ekipler 2 vardiya halinde çalışacaktır.

Araç sürücülerinin alternatif güzergâhları kullanmaları önemli duyurulur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum