Emlak Bankası 21 Mart'ta faaliyete başlıyor

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum önemli açıklamalarda bulundu. Emlak Katılım Bankasının 21 Mart'ta faaiyete başlayacağını ifade eden Kurum Kartal'da ki çöken binayı yeniden yapıyoruz dedi.

Emlak Bankası 21 Mart'ta faaliyete başlıyor
Editör: Hakan A.
19 Mart 2019 - 11:54 - Güncelleme: 19 Mart 2019 - 11:54

Emlak Katılım Bankası 21 Mart itibariyle faaliyete başlıyor. Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum yaptığı açıklamada  "1926 yılında kurulmuş 93 yıllık geçmişi olan Emlak Bankası geçmişte çok önemli projelere imza atmış.21 Mart itibariyle tekrar faaliyete başlayacak" dedi.

Kartal'da çöken binayı yeniden yapıyoruz

Kartal'da çöken binayla ilgili konuşan Murat Kurum çöken binayı yeniden yapıyoruz dedi.İmar Barışı'na 10.5 milyon başvurunun olduğunu ifade eden Kurum " İmar barışı ile elektrik su gibi abonelikleri olmayan vatandaşlarımız bu hizmetlerden faydalanıyor.Mülkiyetlerini ipotek gösterebiliyorlar. İmar barışı tüm bunların önünü açtı.Kültürel alanlarda İmar Barışı'nı saboten edenleri takip ediyoruz. " dedi.

TOKİ için 250 bin başvuru aldıkTOKİ 50 bin konut başvurularını değerlendiren Murat Kurum "Türkiye'de önümüzdeki 5 yıl içinde her yıl 50 bin konut olmak üzere 250 bin konut yapacağız. Bunun ilk etabı bu yıl 50 bin konut için şu ana kadar 250 bin başvuru aldık. İstanbul, Bursa, Konya, İzmir,Adna ve Erzurum en fazla talep aldığımız iller arasında." açıklamasını yaptı.

Her yıl 300 bin konut dönüştereceğiz

Kentsel Dönüşüm konusunda açıklama yapan Murat Kurum 2023 yılına kadar 6,7 milyon riskli yapının dönüşmesi gerekiyor dedi. Kurum "Her yıl 300 bin konutu kentsel dönüşümle yenilemek istiyoruz. 1,5 milyon yapının çok daha fazla riskli ve hemen dönüşmesi gerekiyor. Sultanahmet Süleymaniye Cami çevresiyle ilgili dönüşüm çalışmamız var.Fatih'te surların etrafını dönüştüreceğiz.Ecdadımızın bize bıraktığı mirasa sahip çıkacağız.31 Mart seçimlerinde de gönüllü belediyecilik esasıyla yola koyulduk. Vatandaşa gitmenin yolu belediyecilikten geçiyor.Belediyelerin çok çalışması gerekiyor." dedi. 

YORUMLAR

  • 0 Yorum