Emlak endekse göre; Beşiktaş Nisan’da en pahalı ilçe

Emlak endekse göre; Beşiktaş Nisan'da en pahalı ilçe

sahibinden Emlak Endeksi Nisan ayı verilerine göre İstanbul’da Beşiktaş, Ankara’da Çankaya, İzmir’de de Çeşme ilçeleri satılık konutlardaki ortalama metrekare fiyatlarıyla Nisan ayının en pahalı yerleşim yerleri arasında yer aldı.

30 Mayıs 2017 - 11:14

sahibinden tarafından her ay açıklanan ve 3 büyük ilde ortalama metrekare fiyatı en yüksek satılık konutlara ilişkin “sahibinden Emlak Endeksi” Nisan ayına ilişkin verileri belli olşdu.

Emlak Pencerem / Emlak haberleri merkezi - 30 Mayıs 2017 - İstanbul

Nisan ayı Emlak Endeksi verilerine göre, İstanbul’un Beşiktaş semtinde satılık konutların ortalama metrekare fiyatı 15 bin 006 TL olarak belirlendi. Beşiktaş’ı İstanbul’un büyük ilçelerinden Sarıyer takip etti. Sarıyer’de satılık konutların metrekare fiyatı ortalama 10 bin 754 TL’ye ulaştı. Nisan ayı verilerine göre İstanbul’un satılık konut metrekare fiyatı en pahalı 3. ilçesi Bakırköy olarak belirlendi. Bakırköy’de satılık konut metrekare fiyatı 9.691 TL oldu.

Ankara’da ise satılık konutların metrekare fiyatı ortalamasına bakıldığında Çankaya öne çıkan ilçe oldu. Çankaya’da satılık konutların metrekare fiyatı ortalama 2 bin 764 TL’ye ulaştı. Gölbaşı’nda satılık konutların ortalama metrekare fiyatı 2 bin 344 TL oldu. Gölbaşı’nı takip eden Yenimahalle’de ise Nisan ayında satılık konutların ortalama metrekare fiyatı 1.894 TL’ye ulaştı.

sahibinden Nisan ayı Emlak Endeksi verileri kapsamında, İzmir’in en pahalı ilçesi özellikle yazlıkçıların tercihi Çeşme oldu. Çeşme’de satılık konutların metrekare fiyatı ortalama 7 bin 905 TL’ye ulaştı. Narlıdere’de satılık konutların metrekare fiyatı ortalama 4 bin 253 TL’ye ulaştı. Urla’da ise satılık konutların metrekare fiyatı ortalama 3 bin 945 TL’yi buldu.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..