Reklamı Geç
Emlak haberleri: Next Level Ankara konut kampanyasını uzattı

Emlak haberleri: Next Level Ankara konut kampanyasını uzattı

Ankara konut projelerinden Next Level projesi kapsamında uzatılan konut satış kampanyasının ayrıntıları. Günün diğer önemli emlak haberleri ile birlikte...

16 Kasım 2016 - 08:55

Başkent Ankara'nın önemli karma konut projelerinden Next Level projesinde konut satışları hızla devame derken, projede son 6 ayda yüzde 30'luk satış başarısı elde edildi. Projede Ülkemize Güveniyoruz kampanyası uzatıldı.

Emlak Pencerem / Emlak haberleri merkezi - 10 Kasım 2016 - İstanbul

Next Level Çayyolu projesinin Ankaralılar tarafından çok iyi algılandığını vurgulayan Fatih Erdoğan kampanya kapsamında yaptığı açıklamasında, “Ağustos ayında ekonomiye destek sloganıyla başladığımız 48 ay vade farksız ödeme imkânı sunan kampanya da satışı destekledi. Gelen yoğun talep üzerine kampanyanın süresini yılsonuna kadar uzatırken, kasım ve aralık aylarına özel ilave fırsatlar ekledik” ifadeleirni kullandı.

Next Level Çayyolu’nda villa, loft, penthouse, teras bahçeli ve katta farklı büyüklüklerde dairelerin bulunduğuna dikkat çeken Fatih Erdoğan, 3 + 1’den 7.5 + 2’ye kadar değişen seçenekler sunduklarını söyledi. 

Çayyolu projesinin mimarının İstanbul Mecidiyeköy’deki Trump Towers’ın da mimarı olan Brigitte Weber olduğunu belirten Erdoğan, “Biz de Trump Ankara’yı yapmayı düşündük. ABD Başkanı Donald Trump’ın kızı Ivanka Trump 2010’da Ankara’ya geldi. Anlaştık ama biz sonra kendi markamızı yaratmayı seçtik. Eşim Ivanka ile iyi iletişim kurdu ve seçim döneminde de İslamiyet ile ilgili açıklamaları hakkında telkinde bulunduk. Trump yerine kendi markamızda ilerlediğimiz için memnunuz” dedi.

Son dakika günün diğer emlak haberleri;

- Emlak Fuarı başlıyor...

Orta Doğulu yatırımcıların gözbebeği CNR Emlak Fuarı 17 Kasım’da başlıyor

Türkiye’nin ilk ve en büyük fuarı ‘CNR Emlak -Emlak Yatırım Projeleri ve Finansmanı Fuarı’ 17-20 Kasım tarihleri arasında CNR EXPO Yeşilköy’de gerçekleştirilecek. Bu yıl 4’üncü kez organize edilecek fuarda 400’e yakın proje tanıtılacak. Her bütçeye uygun projenin sergileneceği fuarda, Özak GYO, Ziylan Gayrimenkul, Yenigün İnşaat ve Emlak Konut GYO ortaklığında hayata geçirilen ‘Büyükyalı İstanbul’ projesi ve Osmangazi Belediyesi tarafından hayata geçirilecek, Türkiye’nin en büyük kentsel dönüşüm projesi yatırımcılara tanıtılacak. Fuara, Rusya, İran, Orta Doğu ülkeleri, Birleşik Arap Emirlikleri, Suudi Arabistan, Katar ve Türki Cumhuriyetler başta olmak üzere pek çok ülkeden binlerce yatırımcı bekleniyor. Kuveyt merkezli ve dünya çapında yatırımları bulunan Alea Global’in kurucuları ünlü Al Duaij ailesinin son kuşak temsilcisi CEO Mohammad Al Duaij, Türkiye’deki yatırım fırsatlarını değerlendirmek üzere CNR Emlak Fuarı’na katılacak.

Sektörün nabzını tutan ve her yıl yerli - yabancı birçok ziyaretçinin takip ettiği fuar, ev almak isteyenlere de ışık tutuyor. Emlak sektörünün önde gelen firmalarından olan Marmara Yapı A.Ş. yeni projeleriyle bu yıl dördüncüsü düzenlenecek olan CNR Emlak fuarında Marmara Konakları Projesi ile yer alacak. Beylikdüzü Kurucu Belediye Başkanı Yüksek Mühendis Vehbi Orakçı imzası taşıyan Marmara Konakları Projesi; vade farksız ödeme kolaylığı ve fuara özel yüzde 20 indirim fırsatı ile satışa sunulacak.

- Konut Konferansı başlıyor

Türkiye'de ''konut'' u tüm yönleriyle ele alarak konuya özel kurgulanan ve sektörün gelenekselleşen buluşmasının 7.yılında ''Konut Sahibi Olmak Ya Da Ol(a)mamak? '' teması ile gerçekleşecek Konut Konferansı 22 Kaısm tarihinde yapılacak

PROGRAM

09.00-09.30 Kayıt ve Kahvaltı

09.30-09.45 Altın Çekül Yapı Ürün Ödülü ve Fikir Ödülü 2016 Ödül Töreni

09.45-11.15 KONUT YATIRIMLARINDA 5N1K

Moderatör: Kerim Alain Bertrand – Reidin Türkiye Ülke Müdürü

Doç. Dr. Ali Hepşen – İstanbul Üniversitesi İşletme Fak. Finans Anabilim Dalı Öğr. Üyesi

Dr. Dilek Pekdemir – Cushman Wakefield Türkiye Araştırma Direktörü

Tavit Köletavitoğlu – Atlas Proje Geliştirme ve Yönetimi Şirketi Başkanı

Tevfik Türel – DKY İnşaat ve Gayrimenkul Yatırım Genel Müdürü

11.15-11.30 Kahve Arası

11.30-13.00 HERKESİN HAYALİ: ERİŞİLEBİLİR KONUT

Moderatör: Doç. Dr. Evren Burak Enginöz – İstanbul Kültür Üniversitesi Mimarlık Fakültesi Öğretim Üyesi

Adem Kuyumcu – Engelsiz Hayat Dayanışma Derneği Başkanı

Gamze Feyzioğlu – T.C. Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı, Engelli ve Yaşlı Hizmetleri Genel Müdürlüğü Peyzaj Mimarı

Mehpare Evrenol – Evrenol Mimarlık Kurucu Ortağı

13.00-14.00 Öğle Yemeği

14.00-15.30 YENİ NESİL TÜKETİCİYE YÖNELİK KONUT POLİTİKALARI

Moderatör: Av.Yalım Canveren – SYS Hukuk Bürosu Kurucu Ortağı

Derya Güngör Özçelebi – Gümrük ve Ticaret Bakanlığı Tüketicinin Korunması ve Piyasa Gözetimi Genel Müdürlüğü Gümrük ve Ticaret Uzmanı

Av. Mehmet Ali Kandemir – GİİP Genel Sekreteri/Kandemir&Partners Avukatlık Bürosu Kurucusu

Zafer Baysal – AMSTAR Ülke Müdürü ve Kıdemli Başkan Yardımcısı

15.30-16.30 ATIL ALANLARIN YENİDEN DEĞERLENDİRİLMESİNİN KONUT PİYASASINA ETKİSİ

Moderatör: Yasemin Keskin Enginöz – YAPI Dergisi Genel Yayın Yönetmeni

Erhan Demirdizen – Şehir Plancısı

Firuz Soyuer – Pamir&Soyuer Gayrimenkul Danışmanlık Kurucu Ortağı

- YEŞİL BİNA SERTİFİKALI ANTTERAS’TA KDV YÜZDE 8

Ant Yapı’nın, İstanbul’un Anadolu Yakası’nda, Boğaz’a nazır konumlandırdığı ve Türkiye’nin ilk yerli yeşil bina sertifikası sahibi projesi Antteras’ta KDV, 31 Mart 2017 tarihine kadar yüzde 8 olacak!

Ant Yapı’nın Beylerbeyi sırtlarında, Kirazlıtepe-Küplüce sınırları içerisinde, muhteşem boğaz manzarasına hakim olan bir tepede inşa ettiği, teslime hazır Antteras’ta konut almak isteyenler, sadece yüzde 8 KDV ödeyerek ev sahibi olabiliyor. 31 Mart 2017'ye kadar geçerli olacak konutta KDV indirimi düzenlemesi doğrultusunda Antteras’ta da konutlar, söz konusu tarihe dek yüzde 18 yerine KDV yüzde 8 KDV ile satışta olacak. Özel indirimler ve kişiye özel ödeme planlarıyla da dikkat çeken projede ayrıca anlaşmalı bankalarla 120 aya kadar ödemeleri vadelendirmek mümkün. Konutların metrekare bazında birim fiyatları ise 8 bin TL’den başlıyor.

- Nota Residence’ın temel atma töreni gerçekleştirildi

Özyurtlar İnşaat güvencesiyle Neyzen İnşaat tarafından inşa edilen Nota Residence’ın temel atma töreni dün gerçekleştirildi

Özyurtlar güvencesiyle inşa edilen Nota Residence, İstanbul’un en hızlı gelişen ve her geçen gün değer kazanan bölgesi Esenyurt’a değer katmaya hazırlanıyor. Projenin dün(14 Kasım Pazartesi) gerçekleştirilen temel atma töreni ilgi ile karşılandı.
Yerli ve yabancı yatırımcıların yakın mercek altına aldığı Esenyurt’tahayata geçecek olan Nota Residence, 84 daire ve 10 ticari alandan oluşuyor. Gayrimenkulde son yılların en gözde yatırımı olan 1+1 daireler, Nota Residence’da tek bir blokta toplanıyor. Hem yatırım hem oturum için cazip bir proje olarak görülen Nota Residence, çok bloklu sitelerin gürültüsünden uzak ama aynı sosyal imkanlara sahip bir yaşam alanı olarak yatırımcıların dikkatini çekiyor.

- Piyalepaşa İstanbul CNR Emlak Fuarı’nda

İstanbul’un kalbi Beyoğlu’nda Polat’ın 60 yıllık deneyimi ve güvencesiyle hayata geçirilen Piyalepaşa İstanbul, Türkiye’nin en büyük emlak fuarı 4. Emlak Yatırım Projeleri ve Finansmanı Fuarı’nda yatırımcılarla buluşuyor.

Konut, rezidans, ofis, otel ve Alışveriş Sokağı’ndan oluşan karma kullanım projesi olarak hayata geçirilen Piyalepaşa İstanbul, 8. hall C02 numaralı stantta ziyaretçilerini bekliyor.

Türkiye’nin özel sektör tarafından gerçekleştirilen en büyük kentsel dönüşüm projesi olan ve 800 milyon Dolar’lık yatırımla Beyoğlu’nun kalbinde hayata geçirilen Piyalepaşa İstanbul, 17-20 Kasım 2016 tarihleri arasında, CNR EXPO Yeşilköy'de düzenlenecek CNR Emlak Fuarı’nda ulusal ve uluslararası yatırımcılarla bir araya geliyor.

- Giresun Çotanak Arena’nın yapımını Siyahkalem üstlendi

TOKİ’nin Giresun - Sivas yolu üzerinde gerçekleştireceği Giresun Çotanak Arena ve Olimpik Yüzme Havuzu projesinin yapımını Siyahkalem Mühendislik İnşaat Sanayi ve Ticaret A.Ş üstlendi.

113.540 metrekarelik inşaat alanına sahip olan stadyum, futbol sahası, kapalı olimpik havuz ve mağazalardan oluşacak.

Son 5 yılda Türkiye’de Osmanlı Arşivi ve Posta İşletme Merkezi gibi projelerin yanı sıra 6.700 konut, ticari merkezler, spor tesisleri gerçekleştiren ve yurtdışında pek çok projeye imza atan Siyahkalem’in Genel Müdürü İbrahim Özdemir inşaat sektöründe sahip oldukları deneyimi, Giresun’a çevre, doğa ve insanla iç içe bir spor kompleksi kazandırmak için kullanacaklarını belirterek “20.000 seyirci kapasiteli stadyum ve 1.000 seyirci kapasiteli olimpik yüzme havuzundan oluşan Çotanak Arena’nın da estetik, doğa, sosyal doku ve sürdürülebilir yaşam kavramlarını göz önünde bulundurarak tasarlanmış olması bizim kurum olarak diğer gerçekleştirmekte olduğumuz projelerimiz ile birçok benzerliğe sahip. Projeye yakışır bir inşaat kalitesi ve özeni ile bu tasarımı hayata geçirecek olmanın heyecanını yaşıyoruz. Giresun, 2018 yılı sonunda faaliyete geçecek olan Çotanak Arena ile son derece modern bir spor kompleksine kavuşmuş olacak” dedi.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..