Emlak ilanları ünlü sitenin başını yakacak! Soruşturma açıldı...

Türkiye'nin en büyük ilan sitesinin, şu sıralar Rekabet Kurumu ile başı dertte. Emlak ve araç ilanlarıyla öne çıkan, son yıllarda yüksek ilan ücretleri ile eleştirilen o ilan sitesi hakkında soruşturma açıldı

Emlak ilanları ünlü sitenin başını yakacak! Soruşturma açıldı...
Editör: Hakan A.
06 Kasım 2020 - 14:23 - Güncelleme: 06 Kasım 2020 - 14:26
Emlak ilanları konusunda fahiş ilan fiyatları ile gündeme gelen, yüksek fiyatlarla ilan paketleri satan Türkiye'nin en büyük ilan sitesi için yeni bir soruşturma açıldı. Rekabet Kurumu dev ilan sitesine soruşturma başlattı.

Emlak Pencerem / Emlak Haberleri Merkezi - 6 Kasım 2020 - İstanbul


Milyonların ilan verme, yeni bir ev, araç ve pek çok konuda ilan baktığı dev ilan sitesi hakkında Rekabet Kurumu tarafından soruşturma açıldığı gelen son dakika haberleri arasında.

Konuyla ilgili edinilen bilgiye göre, Rekabet Kurumu, Sahibinden Bilgi Teknolojileri Paz. ve Tic. A.Ş.’nin vasıta ve emlak alanlarında sunduğu internet hizmetleri kapsamında, 6. madde uyarınca soruşturma açtığını duyurdu.

Rekabet Kurumu tarafından yapılan resmi açıklamada, 'Sahibinden Bilgi Teknolojileri Paz. ve Tic. A.Ş.’nin, vasıta ve emlak alanlarında sunduğu çevrim içi platform hizmetleri kapsamındaki uygulamalarının 4054 sayılı Kanun’un 6. maddesini ihlal ettiği iddiasını ele alan Rekabet Kurulu; 27.02.2020 tarih ve 20-12/147-M sayılı kararıyla yürütülmekte olan soruşturmada incelenen dönem sonrasına ilişkin olarak, vasıta ve emlak alanlarında sunduğu çevrim içi platform hizmetleri kapsamındaki uygulamalarının 4054 sayılı Kanun’un 6. maddesini ihlal edip etmediğinin tespitine yönelik olarak Sahibinden Bilgi Teknolojileri Paz. ve Tic. A.Ş. hakkında soruşturma açılmasına, 15.10.2020 tarih, 20-46/627-M sayı ile karar verdi.' ifadelerine yer verildi.

rekabet kurumu emlak ilanları sahibinden soruşturma

Sektörü tek başına domine eden, özellikle son yıllarda yüksek ilan paketleri ile eleştrilen ilan sitesi, milyonlarca kişi tarafından takip ediliyor. 

YORUMLAR

  • 0 Yorum