Emlak Katılım Bankası 2019 sonuna kadar 15 şube açacak

İnşaat ve gayrimenkul sektörünün merakla beklediği Emlak Katılım Bankası şubeleşme çalışmalarına başladı. İlk hedef 2019'da 15 yeni şube...

Emlak Katılım Bankası 2019 sonuna kadar 15 şube açacak
Editor: Hakan A.
27 Mart 2019 - 07:12

2019 yılında hızla şubeleşme için düğmeye basan Emlak Katılım Bankası ilk etapta 15 şube açacak.

Emlak Pencerem / Emlak Haberleri Merkezi - 27 Mart 2019 - İstanbul


Yıllardır atıl durumda bekleyen, geçmişte çok sayıda önemli projeye imza atan Emlak Bank yeni adıyla şubeleşme çalışmaları için ilk adımlar atılmaya başlandı. Türkiye'nin en büğyük katılım bankalarından biri olacak Emlak Katılım Bankası için şubeleşme çalışmaları başlıyor. 

Konuyla ilgili resmi açıklama Emlak Katılım Bankası Genel Müdürü Deniz Aksu'dan geldi. Bir basın toplantısı ile Ataşehir'de genel müdürlük binasında gazetecileri ağırlayan Aksu açıklamasında, 2019 yılında 15 şube kurmayı planladıklarını söyledi. 

Tüm entegrasyon süreçlerini hızlıca tamamladıklarını ve 21 Mart'ta merkez şubesi ile hizmet vermeye başladıklarını söyleyen Aksu, "Faaliyete geçiş tarihi ile birlikte, bankacılık hizmetlerimizi, internet ve mobil şubemizi, fon toplama ve fon kullandırma ürünlerimizi hizmete hazır hale getirdik. Debit kartımız, nakit kart ile kamu bankalarının ortak ATM uygulamasına dahil olduk. Genel müdürlük binasında merkez şubenin yanı sıra Ataşehir, Kadıköy ve Ümraniye İlçe Tapu Müdürlükleri yer alacak. EmlakBank olarak tapu müdürlükleri ile daha sıkı iş birliğinde çalışacağız. Şubat 2019 itibarıyla 145 personelin istihdam edildiğini, çalışan sayısını yıl sonunda 426'ya çıkarmayı hedefliyoruz." dedi.

EmlakBank Genel Müdürü Aksu, gayrimenkul piyasasında piyasa yapıcı kurum olmayı hedeflediklerini ve kentsel dönüşüme finansal çözümler sunacaklarının da altını çizerken, sürdürülebilir gayrimenkul finansman modellerini Türkiye’de yaygınlaştırmayı bankanın ana hedeflerinden biri olarak belirlediklerini ifade etti.

Reklam


YORUMLAR

  • 0 Yorum