Emlak Katılım Bankası sektöre nefes aldıracak

Emlak Katılım Bankası Bankacılık Denetleme Kurulu'ndan aldığı onay ile faaliyetlerine başlıyor. Gayrimenkul ve inşaat sektörü gelişmelerin sevindirici olarak niteledi. DAP Holding Yönetim Kurulu Başkanı Ziya Yılmaz Emlak Bankası'nın geri dönmesinin önemine değindi.

Emlak Katılım Bankası sektöre nefes aldıracak
Editör: Hakan A.
27 Şubat 2019 - 18:14 - Güncelleme: 27 Şubat 2019 - 18:14

Emlak Katılım Bankası'nın geri dönmesi İnşaat sektöründe olumlu karşılandı.Gayrimenkul geliştiricileri Emlak Bankası'nın tekrar faaliyete başlamısının sektöre hareket katacağını hem tüketici hem de üretici açısından önemine dikkat çektiler.


Dap Holding Yönetim Kurulu Başkanı Ziya Yılmaz,Emlak Katılım Bankasının geri dönmesinin sektöre nefes aldıracağını ifade eti. Ziya Yılmaz " Bildiğiniz üzere uzun süredir Emlak Bankası’nın devreye alınması gerektiğine vurgu yapıyorum. Sebebi, hakediş ve yeterlilikleri yüksek markaların çeşitli finansal argümanlara daha hızlı ulaşmasını sağlamak ve tüketiciye sunulan ürünlerin finansal maliyetlerini minimize etmek. Bugün ‘Emlak Katılım Bankası AŞ’ olarak devreye alınan bankanın hem sektörümüz hem de ülkemiz için sevindirici bir haber olduğunu vurgulamak isterim. Çevre ve Şehircilik Bakanı'mız Sn. Murat Kurum’un vizyonu çerçevesinde hızla devreye alınan bankanın, kentsel dönüşüm başta olmak üzere bütün şehirlerimizde sağlam, planlı yapılaşmanın önünü açacağını düşünüyorum." dedi.


Yılmaz, " Yeni kurulan bankanın gayrimenkul sektörüne her türlü nakdi ve gayrinakdi finansman sağlayabilecek yeterlilikte olması, piyasa yapıcılığı rolünü üstlenecek olması bu anlamda önemli. Bu, sektörde yeterlilik sahibi markaların ayrışmasını da sağlayacaktır. Öte yandan sektörün üzerindeki finansman yükü hafifletilir ise odaklanılacak yabancıya konut satışı ile ihracatımıza yapılacak katkının artırılacağı, ülkemizin konut satışında da uzun yıllar birinci olmaya devam edeceği aşikar." açıklamasını yaptı.


YORUMLAR

  • 0 Yorum