Emlak Konut 240 ay taksitle ev dedi konut satış ofisleri doldu taştı

Emlak Konut GYO öncülüğüyle başlayan ve GYODER-KONUTDER tarafından desteklenen, vadelerin 20 yıla çıktığı, konut kredisi faizlerinin 0.70'lerin altına indiği konut kampanyası herkesi ev sahibi yapacak. Kampanya satışlarında rekora gidiliyor...

Editör: Hakan A.
07 Şubat 2017 - 11:16 - Güncelleme: 05 Mart 2018 - 15:43

Türkiye ev sahibi olmak isteyenleren merakla takip ettiği her gün onlarca projeyi incelediği tarihi konut kampanyasını gece gündüz takip ediyor projeleri araştırmaya, nasıl konut sahibi olunacağının yollarını aramaya devam ediyor. Emlak konut GYO'nun öncülüğü ile başlatılan dev konut kampanyası sayesinde vatandaş kira öder gibi 240 ay taksitle ev sahibi olacak. Nasıl mı? işte kampanyaya ilişkin ayrıntıların ayrıntıları...

Emlak Pencerem / Emlak haberleri merkezi - 7 Şubat 2017 - İstanbul

Türkiye ekonomisinde 1 Şubat dönüm noktası olarak tarihe geçerken, ekonomiyi canlandıracak ilk adım Emlak Konut GYO Genel Müdürü Murat Kurum'un bünyesinde bulunan inşaat projelerinin 240 ay vadeyle satılmasına ilişkin atılan adımla geldi. 30 farklı inşaat firmasıyla yapılan toplantıda Türkiye Cumhuriyet Tarihinde ilk defa uygulamaya konulan 20 yıl vadelei konut satışları için karar alındı. 9 Banka ile yapılan görüşmeler sonucunda bu kampanyanın startı verildi.

Kampanyanın duyulmasıyla birlikte GYODER ve KONUTDER gibi Türkiye'nin pek çok projesini inşa eden müteahhit inşaat firalarıyla masaya oturdu ve aynı kampanyayı hayata geçirmek için kolları sıvadı. Sonuçta Türkiye'de orta kesim ve orta altına yönelik hazırlanan kampanya kapsamında 240 ay taksitle ev sahibinin önünü açacak tarihi kampanya doğmuş oldu.

1 Şubat - 31 Mart tarihleri arasında 30 farklı proje Emlak Konut GYO kampanyasında, 75 farklı proje ise GYODER ve KONUTDER kampanyası ile toplamda 50 Bine yakın konut satışa sunuldu. Kampanyalar hızlı başladı, vatandaş projeleri araştırmak için google.com üzerinden Emlak Konut ve GYODER kampanya sitesinden şartları, projeleri defalarca inceledi, incelemeye devam ediyor. İlk hafta geride kalıyor ve konut satış rakamları 1500 rakamını geçildiğine dair teyid edilmemiş bilgiler geliyor. Kampanyanın ilk ayında 5 Bine yaın konutun satışının yapılacağı ifade ediliyor. 

15 Temmuz sonrasında 4 Bine yakın konut satılmıştı!

İlki kalleş darbe girilşimi 15 Temmuz sonrasında yine Emlak Konut GYO tarafından başlatılan kampanya konut satış kampanyası ile binlerce konut yeni sahiplerine satılmış, ekonomisi dim dik ayakta olan bir Türkiye'nin milletçe ayalta duruşnun adeta bir sembolü olarak tarih sayfalarındaki yerini almıştı. Şimdi daha kapsamlı, daha fazla ilgiyle karşılanan ikinci konut kampanyası, Türkiye'ye ekonomik darbe yapanlara inat, "Güçlü Türkiye için Birlik Vakti" sloganıyla başlatıldı. 50 Bin konut kira öder gibi 240 aya uzatılan Cumhuriyet tarihinin en uzun vadeli konut satış kampanyası tam gaz devam ediyor.

Toplam 9 banka konut kredisi kullandıracak!

Emlak Konut GYO bünyesinde kampanya ile birlikte satışa çıkartılan 30 farklı projedeki 15 bin konut için 31 Mart tarihine kadar sürecek kampanyayla; 10 yıla yüzde 0,45 vade farkı 5 yıla ise ‘0’ vade farkı gibi uygun ödeme koşulları sunulacak. “Güçlü Türkiye için Birlik Vakti” kampanyasında ortalama 100 bin TL için kullanılacak kredilerde 240 ay için aylık ödeme 930 TL, 120 ay için ise 1.080 TL dolayında olacak.

20 yılda yüzde 0,79 vade farkı, 10 yılda yüzde 0,45 vade farkı, 5 yıla ‘0’ vade farkı ve sadeceyüzde 5 peşinat ile ev sahibi olmayı daha kolay hale getirmiş olacak olan kampanya ile şimdiye kadar ev sahibi olamak isteyenlere alternatif ödeme planı olarak sunuluyor.

Orta gelirli ve orta altı gelir grubunda vatandaş, bu 9 banka tarafından sağlanacak olan konut kredisiyle 20 yıl gibi tarihi bir kampanya ile ev sahibi olmuş olacak. Konut kredisi kullandıracak olan bankalara arasında, Albaraka, Garanti Bankası, Halkbank, Türkiye İş Bankası, Vakıfbank, Vakıf Katılım, Yapı Kredi Bankası, Ziraat Bankası ve Ziraat Katılım bankası gibi Türkiye'nin dev bankaları vekatılım bankaları yer aldı.

100 bin TL için 930 TL’den başlayan taksitlerle konut  satılıyor!

Kampanyada ortalama 100 bin TL için kullanılacak kredilerde 240 ay için aylık ödeme 930 TL, 120 ay için ise 1.080 TL seviyelerinde geri ödeme yapılacak. Taksit seçenekleri, peşinat tutarları, tüketicinin cebindeki para ve kullanılacak konut kredisinin miktarına göre değişebileceği bildirildi.

Emlak Konut projeleri büyük ilgi görüyor!

Birbirinden farklı konum ve lokasyonlarda bulunan toplamda 30 farklı konut projesi Emlak konut GYO konut kampanyası dahilinde ev satışlarına başlarken, Emlak Konut tarafından satışları üstlenilen şartları uygun projelere alttaki bağlantılarla ulaşabilirsiniz.

EMLAK KONUT GYO RESMİ WEB SİTESİ: www.emlakkonut.com.tr

GYODER Kampanyası Projeleri ve detaylar... 

Emlak Pencerem üzerinden kampanyalı konutlara ulaşmak için

- Emlak Konut Başakşehir Evleri,
_  Esenler Emlak Konutları,
_  Gebze Emlak Konutları,
_  Niğde Emlak Konutları,
-  Başkent Emlak Konutları 
-  Nevşehir Emlak Konutları gibi dev projeler şimdilik en fazla talep gören kout projeleri arasında yer aldığı gelen haberler arasında.


Kalan diğer önemli projeler ise şöyle;

-  Park Mavera 2 
- Avrupa Konutları Başakşehir
- Batışehir
- Nidapark Kayaşehir, 
- Nidapark Küçükyalı,


- Sofa Loca, 
- Tema Şehir Konya, 
- Tual Adalar, 
- Tual Bahçekent, 
- Evora Denizli, 
- Evvel İstanbul,
- Avrupark, 
- Adım İstanbul, 

- Metropol İstanbul,
- Göl Panoroma Evleri, 
- İstmarina, 
- Karat 34, 
- Karat Ofis Bakırköy, 
- Koordinat Çayyolu, 
- Körfezkent 4, 
- Köy Zekeriyaköy, 
- Maslak 1453

GYODER üyelerinin markalı konutları, 240 ay vade, 0.75-0.85 arasında faizle satılmaya başlanıtken,  ‘240 ay vade ve düşük faizli konut kredisi’ kampanyasına destek veren GYODER (Gayrimenkul ve Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı Derneği), markalı konut projelerini, uzun vade ve düşük faiz avantajı kampanyadan faydalanmak isteyenleri bekliyor.

GYODER Kampanyası aynı anda başlayan diğer bir kampanya olarak karşımıza çıkarken, bu kampanya şartları da Emlak Konut kampanyası gibi aynı şartları taşıyor.

GYODER Kampanyasına katılan tüm firmalar ve projeleri;

Akkuş Gayrimenkul: Alya Penta
Akzirve Gayrimenkul: Strada Bahçeşehir, Pega Kartal
AND Gayrimenkul: AND Pastel
ANT Yapı: Anthill Residence, Antteras, Antasya Residence, ANT Plato
Arıkan Yapı: Toskana Orizzonte
Babacan Holding: Babacan Premium, Babacan PALACE, Babacan Port Royal
Bak Yapı: Konya Prestij Park, Bursa Prestij Elit, Bursa Prestij Optimum, İstanbul Prestij Park
Cathay Group: Nivo İstanbul, Nivo Ataköy
Çukurova Gayrimenkul: Çukurova Balkon
Dap Yapı: Adam Kule, Teras Kule, Dalga Kule, Vazo Kule, Taksim Petek Residence, Tango Kule, Burgu Kule
Demir İnşaat: Demir La Vida
DKY İnşaat: DKY Kartal, DKY On Kağıthane
Ege Yapı: Batışehir, Pega Kartal
Extensa İstanbul: Bomonti Modern Palas
EYG Grup
Fuzul İnşaat: Olimpa Park Plus, Vadiyaka Başakşehir
Gedizler Yapı: EV'RE 2
Hasanaoğlu İnşaat: Banu Evleri Ispartakule 2 ve Banu Evleri Ispartakule 3
İş GYO: Manzara Adalar, İnistanbul
Kiler GYO: Referans Bahçeşehir, Referans Güneşli, Referans Kartal Towers, Referans Kartal Kordonboyu
Kuzu Grup: SeaPearl Ataköy, Kuzu Effect
Mar Yapı: G Marin managed by Divan
NEF: İnistanbul Topkapı, Nef Ataköy Residence, Nef Bahçalievler, Nef Sancaktepe
Ortadoğu Grup: Resim İstanbul
Pana Yapı: Brooklyn Life
Piyalepaşa: Piyalepaşa İstanbul
Rönesans Gayrimenkul: İstanbul Piazza
Sinpaş GYO: Ege Vadisi, Aydos Country, Ege Yakası, Bursa Modern, İncek Dünyası
Sinpaş Yapı: Altınoran, Sinpaş Palas, Marina Ankara, Aquacity Denizli
Sur Yapı: Lavender Sancaktepe, Bahçeyaka Ispartakule, Gölbahçe Evleri, Marka Rezidans ve AVM , Mirage Rezidans, İlkbahar, Şehir Konakları, Exen İstanbul, Yeni Kağıthane Projesi, Yeni Maltepe Projesi , Yeni Koşuyolu Projesi, Axis İstanbul Ofis ve AVM
Tahincioğlu Gayrimenkul: Nidapark Kayaşehir, Nidapark Küçükyalı
Tekfen Emlak: HEP İstanbul (Sıraevler Ünitesi)
Torunlar GYO: 5. Levent
Toya Yapı: Toya Moda, Toya Vista, Toya Next, Avcılar Park

Sur Yapı kampanyaya 11 projesiyyle destek veriyor!

Emlak Konut GYO öncülüğünde, GYODER ve KONUTDER tarafından desteklenen 20 yıl 240 ay taksitli konut satışlarında kampanya furyası devam ediyor.

Türiye'nin önemli konut projesi üreticisi Sur Yapı projelerinde sıfır peşinatla kampanyaya destek verdi. 11 konut ve 1 ofis projesiyle Sur Yapı herkesi mutlu edecek formülünü açıklayan firma 0+0=1 olur! Şimdi sıfır peşinat sıfır faizle mis gibi eviniz olur kampanyasını başlatan Sur Yapı, "Olmaz demeyin, Sur Yapı yaparsa olur" sloganıyla 11 farklı konut projesinde sıfır peşinatla ev sahibi yapacak.
 
- Sur Yapı kampanya şartları neler?

Firma ev sahibi olmak isteyenlere sıfır peşinat imkanı sunarak, 20 yıl 0.79 vade farkı ve sıfır peşinat ile 1. seçenekle ev sahibi yaparken, 2. seçenek olarak 15 yıl, 0.74 vade farkı, sıfır peşinat fırsatını verirken, son olarak 10 yıl, 0.45 vade fark ve 0 peşinatla ev sahibi olmanın yolunu açıyor.

- Rotamavi projesi'nde 240 ay taksitle evler

Kartal’da, kesintisiz adalar manzarasına hakim bir noktada konumlanan Rotamavi’de 240 ay vadeli konut satışları başladı.

APG İnşaat tarafından inşasına devam edilen projede 60 aya yüzde 0, 120 aya yüzde 0,45, 240 aya ise yüzde 0,79 vade farkıyla konut kredisi kullanılabiliyor.

Bölgenin en gözde projeleri arasında yer alan Rotamavi’de dairelerin fiyatları ise 320 bin TL’den başlıyor. Yüzde 5 peşinatla dairelerin alıcı bulduğu proje yüksek yatırım değeriyle de dikkat çekiyor.

193 üniteden oluşan projede; 1+1, 2+1, 3+1 ve 4+1’den oluşan 4 tip daire seçeneği sunulurken, bahçeli büyük teraslı daireler ile özel loft daireler de yer alıyor.

Tahincioğlu yeni projesiyle kampanyada "Nidapark Küçükyalı"

 Tahincioğlu tarafından İstanbul Anadolu Yakası'nda Maltepe bölgesinde hayata geçireceği yeni konut projesi "Nidapark Küçükyalı" projesinde satışlar hızlı başladı. Projede yüzde 5 peşin ödemeyle ev sahibi yapan Emlak Konut kampanyası ise devam ediyor.

Henüz lansmanı gerçekleştirilmeyen projelerden biri olan ve Emlak konut GYO tarafından ekonomiye destek amacıyla başlatılan dev konut satış kampanyasıyla bir çok kişinin adını dahi ilk kez duyduğu Tahincioğlu projesi de bu kampanya kapsamında tüketicinin karşısına çıkmış oldu. Lansmanı önümüzdeki günlerde düzenlenmesi planlanan projedeki daireler ilk defa satışa sunuldu.

Tahincioğlu Nidapark Küçükyalı projesi içerisinde toplam adet ve birim olarak bakıldığında ise; 358 adet 1+1 konut, 427 adet 2+1 konut, 350 adet 3+1 konut, 24 adet 4+1 konuttan oluşacak. 

- Akzirve Strada Bahçeşehir ile kampanyaya dahil oldu

Akzirve Gayrimenkul tarafından Bahçeşehir bölgesinde hayata geçirilen Strada karma projesinde 240 ay taksitle konut satış kampanyası 1 Şubat - 31 Mart 2017 tarihleri arasında devam edecek. Toplamda 3 faz ve 2500 adet konuttan oluşacak olan Akzirve Strada Bahçeşehir projesinde 258 bin liradan başlayan fiyatlarla ev sahibi olmak mümkün.

GYODER'in 31 Mart 2017'ye kadar sürecek olan Tarihi fırsat'ta ikinci kampanyada ev sahibi olmak isteyen, yatırım yapmak isteyenlere 20 yıla varan vade seçenekleri sunuluyor.  Strada Bahçeşehir projesi öne çıkan projeler arasında yer alıyor. Strada Bahçeşehir 'de GYODER kampanyasıyla ev almak isteyenlere özel 240 ayda yüzde 0,75-0,85 oranında faiz oranları ile konut kredisi kullanılabilecek. 

- İş GYO 2 projesiyle kampanyaya destek verdi

İş GYO, GYODER'in başlattığı "Gayrimenkulde Güç Birliği Daha Güçlü Türkiye" kampanyasının ikinci etabına destek vermek amacıyla harekete geçerken, 240 aya kadar kredi kullanılabilecek.  
 
Manzara Adalar yüzde 0,19'dan başlayan kredi faiz oranları

Kampanyanın ilk ayağında olduğu gibi gayrimenkul sektörüyle dayanışma içinde harekete geçen İş GYO, Manzara Adalar projesinde dev bir kampanyaya imza atıyor. Konut alıcıları, kampanya kapsamında 60 ay için yüzde 0,19, 120 ay için yüzde 0,50, 240 ay için ise yüzde 0,75 faiz oranları ile Kartal'daki Manzara Adalar projesinde ev sahibi olabilecek. 
 
İnisintanbul Projeleri'nde yüzde 0,79 kredi faiz oranıyla 240 ay vade 

İş GYO ve Nef'in işbirliği ile hayata geçirdiği İnistanbul projeleri de kampanya süresince 60 ay için yüzde 0, 120 ay için yüzde 0,45, 240 ay için yüzde 0,79 kredi faizi kullanılabilecek.


YORUMLAR

  • 0 Yorum