Emlak Konut güvencesiyle Kuzey Yakası geliyor

Emlak Konut'tan İstanbul'a Kuzey Yakası projesi. Son günlerde Tv reklamlarından gördüğümüz Kuzey Yakası projesinin ayrıntıları belli oldu. Emlak Konut GYO imzalı dev projede yok yok! İşte Emlak Konut güvencesiyle yeni proje Kuzey Yakası

Emlak Konut güvencesiyle Kuzey Yakası geliyor

Emlak Konut'tan İstanbul'a Kuzey Yakası projesi. Son günlerde Tv reklamlarından gördüğümüz Kuzey Yakası projesinin ayrıntıları belli oldu. Emlak Konut GYO imzalı dev projede yok yok! İşte Emlak Konut güvencesiyle yeni proje Kuzey Yakası

Emlak Konut güvencesiyle Kuzey Yakası geliyor
08 Eylül 2017 - 14:24

Emlak Konut GYO, İstanbul Başakşehir’de hayata geçireceği yeni projesinin detayları netleşmeye başladı. İstanbul yepyeni bir yaşam alanı olarak tasarlanan ve toplamda 364 bin metrekare alan üzerinde kurulacak şehir parkına kavuşuyor.

Emlak Pencerem / Emlak haberleri merkezi - 08 Eylül  2017 - İstanbul

Türkiye'nin en büyük proje geliştiricisi Emlak Konut GYO'dan İstanbul'a dev proje. "Kuzey Yakası" projesi için geri sayım başladı.

İstanbul Başakşehir bölgesinde Emlak Konut Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı (GYO) güvencesiyle hayata geçirilecek yeni proje Kuzey Yakası için çalışmalar başladı. Son günlerde sıkça Tv reklamlarından görmeye başladığımız Kuzey Yakası projesi 9 Eylül'de satışlarına başlanıtyor.

Yatay ofis konseptiyle tasarlanan Kuzey Yakası projesi parklar içerisinde huzurlu ve aktif bir iş yaşamı 364 bin metrekare alan üzerinde kurulacak şehir parkıyla sunacak. Toplamda 373 adet ofis, ticari ve otelin yanı sıra birçok sosyal etkinliği de içerisinde barındıran Kuzey Yakası Başakşehir projesi kapsamında satışlara başlanıyor.

Kuzey Yakası projesi kapsamında toplamda 10 blok üzerinde tasarlanan yatay mimari konsepti ile az katlı bir proje olarak öne çıkıyor. Projenin 7 bloğunda ticaret ve ofis işlevi tanımlanmış olup geriye kalan 2 bloğu otel ve kongre merkezine, 1 bloğu ise içerisinde spor salonu ve kapalı yüzme havuzu bulunan spor tesisine ayrılmış durumda.

Proje kapsamındaki otel bloku 153 adet odası, beraber çalışabileceği kongre merkezi ve fitness-sauna-havuz gibi sosyal alanlarıyla hizmet verecek. Kongre merkezi 600 kişilik konferans salonu, 143 kişilik toplantı odası, 83 kişilik seminer salonu, 400 m²’lik fuaye ve 2100 m²’lik lobi alanından oluşmaktadır. Proje kapsamında ayrıca basketbol sahası ve kapalı yüzme havuzu birimlerinden oluşan tesis toplam 996 seyirci kapasitesine sahip olacaktır.

Konuyla alakalı açıklamada bulunan Emlak Konut GYO Genel Müdürü Murat Kurum, “Emlak Konut olarak kent yaşamına değer katacak projeler geliştiriyoruz. Bu bağlamda İstanbul Başakşehir'de, Emlak Konut olarak yaklaşık 13.000 bağımsız bölüm, ulaşım, altyapı ve gerekli sosyal donatıların inşasını gerçekleştirdik ve gerçekleştirmeye devam ediyoruz. Başakşehir konum itibariyle 3. Havalimanı, Kuzey Marmara Otoyolu, Entegre Sağlık Kampüsü, Stadyumlar, Resmi Kurum Binaları ve Üniversite gibi devletimizin büyük ölçekli yatırım projeleri ile her geçen gün değerine değer katan bir bölge olma özelliğini hiçbir zaman kaybetmeyecek. 5000 kişilik cami ile birlikte aynı zamanda Halkalı-3.Havalimanı metrosu, Başakşehir-Kayaşehir metrosu, Başakşehir-Olimpiyat Tramvay duraklarını ve otoparkları barındıran 25.000 m² alanlı meydan projesi hızla inşa ediliyor." dedi.

Başakşehir’de İstanbul’un iş ve sosyal yaşamına yeni bir soluk getiriyoruz diyen Kurum, "Bölge ile uyum sağlayacak, doğa ile iç içe az katlı ofis ve ticari ünitelerin olduğu proje ile iş yaşamını Kuzey Yakası’nda yeniden yorumluyoruz. Kuzey Yakası içerisinde ofisler ve ticari alanların yanı sıra; otel, spor kompleksi, konser salonu, sosyal tesisler, çocuk alanları ve hayvanat bahçesi gibi faaliyet alanlarının dışında bir de dünya metropollerinde görmeye alıştığımız devasa bir şehir parkı yer alıyor. Günün stresi ve yoğunluğundan sıyrılabileceğiniz, ailenizle vakit geçirebileceğiniz, üretkenliğin ve yaratıcılığın beslenebileceği bir ortam sunan Kuzey Yakası’nda, çocukların ve gençlerin hayallerine de büyüklerin hedeflerine de yer var. Tüm bu imkanları bir arada bulunduran Kuzey Yakası ile hem Başakşehir’e hem de İstanbul’a yeni değerler kazandıracağız.” ifadelerini kullandı.

 

emlak konut kuzey yakası projesi istanbul başakşehir

Kuzey Yakası nerede, nasıl gidilir?

Kuzey Yakası bulunduğu konum itibariyle ve Tem, E-5, 3.köprü gibi bağlantı yollarına olan yakınlığı ile dikkat çekerken, İstanbul’un yeni yaşam merkezi Başakşehir’de doğal yaşamla iş dünyasını bir arada deneyimlemenize olanak verecek.

YORUMLAR

  • 0 Yorum