Emlak Konut GYO asansör şirketi kurdu

Türkiye'nin dev proje geliştiricisi şirketi Emlak Konut GYO, Emlak Konut Asansör Sistemleri Sanayi ve Ticaret A.Ş. şirketini kurdu.

Emlak Konut GYO asansör şirketi kurdu
Editör: Hakan A.
16 Şubat 2021 - 18:13 - Güncelleme: 17 Şubat 2021 - 12:58
Emlak Konut GYO yeni bir şirket kurarak KAP üzerinden duyurdu. Her türlü asansör, yürüyen merdiven, yürüyen yol, bantlı konvektörler gibi teknoloji yoğun sektörlerde ürün imalatı, satış ve pazarlaması, montajı, bakım, onarımı, ithalatı ve ihracatı yapılması amacıyla Emlak Konut Asansör Sistemleri Sanayi ve Ticaret Anonim Şirketi kuruldu.

Emlak Pencerem - Emlak Haberleri Merkezi - 16 Şubat 2021 - İstanbul


Emlak Konut Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı (GYO) yeni bir şirket kuruluşunu duyurdu.

Kamuyu Aydınlatma Platformu'na (KAP) yapılan yazılı açıklamada hakkında bilgiler paylaşıldı.


KAP açıklamasında, "Şirketimiz Emlak Konut Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı A.Ş.'nin 09.02.2021 tarih ve 06/015 sayılı Yönetim Kurulu Kararı ile Şirketimiz tarafından, Sermaye Piyasası Kurulu'nun i-SPK 48.11 (03/12/2020 tarih ve 75/1482 s.k.) sayılı İlke Kararı çerçevesinde, inşaat ve gayrimenkul sektörünün ihtiyaçları dikkate alınarak, ana faaliyet konusu asansör sistemleri olan, küresel pazarın önemli aktörleri ile rekabet edecek potansiyele sahip yerli bir marka oluşturmak amacıyla Türkiye'de yeni bir iştirak kurulmasına ve kurulan bu şirkete III-48.1 s. Gayrimenkul Yatırım Ortaklıklarına İlişkin Esaslar Tebliği'nin 28'inci maddesinin birinci fıkrası kapsamında iştirak edilmesine karar verilmiştir.

Söz konusu şirket, "Emlak Konut Asansör Sistemleri Sanayi ve Ticaret Anonim Şirketi" unvanı ile kurulmuş olup 16 Şubat 2021 tarihinde İstanbul Ticaret Sicili Müdürlüğü tarafından tescil edilmiştir. Emlak Konut Asansör Sistemleri Sanayi ve Ticaret Anonim Şirketi sermayesini temsil eden paylarının tamamı Şirketimize aittir.

Kamuoyuna ve pay sahiplerimize saygıyla duyurulur." denildi.

Vakıfbank'tan 120 ay vadeli yeni Yeşil Konut Kredisi

İstanbul'daki 16 Kamu Binası için ihale

Yukarıdaki açıklamalarımızın, Sermaye Piyasası Kurulu'nun yürürlükteki Özel Durumlar Tebliği'nde yer alan esaslara uygun olduğunu, bu konuda/konularda tarafımıza ulaşan bilgileri tam olarak yansıttığını, bilgilerin defter, kayıt ve belgelerimize uygun olduğunu, konuyla ilgili bilgileri tam ve doğru olarak elde etmek için gerekli tüm çabaları gösterdiğimizi ve yapılan bu açıklamalardan sorumlu olduğumuzu beyan ederiz.

YORUMLAR

 • 2 Yorum
 • Sezar
  2 ay önce
  İyi asansorculer de emlakçılık yapsın.
 • Halil
  2 ay önce
  Kursa n'olacak 10 yıl önce aldığım hisse aynı fiyatta...Sonra dolara para yatırmayın diyorlar... Paramız pul oldu, giren çıkan bize nasıl olsa, Eyyy Reiss...