Emlak Konut GYO'dan Küçükçekmece'ye 'Bizim Mahalle'

Emlak Konut GYO 2017 konut projeleri çerçevesinde, hepimizin özlem duyduğu sıcak mahalle yaşamını 'Bizim Mahalle' ile İstanbul Küçükçekmece’de 1 milyon metrekarelik bir alanda yeniden hayata geçiriyor. Emlak Konut Bizim Mahalle projesinin ayrıntıları belli oldu. İşte fiyatları, diğer detayları.

Emlak Konut GYO'dan Küçükçekmece'ye 'Bizim Mahalle'

Emlak Konut GYO 2017 konut projeleri çerçevesinde, hepimizin özlem duyduğu sıcak mahalle yaşamını 'Bizim Mahalle' ile İstanbul Küçükçekmece’de 1 milyon metrekarelik bir alanda yeniden hayata geçiriyor. Emlak Konut Bizim Mahalle projesinin ayrıntıları belli oldu. İşte fiyatları, diğer detayları.

Emlak Konut GYO'dan Küçükçekmece'ye 'Bizim Mahalle'
20 Ağustos 2017 - 10:19

Türkiye'nin en büyük markalı proje üreticisi Emlak Konut GYO İstanbul Avrupa yakası konut projelerine Küçükçekmece Bizim Mahalle'yi ekledi. Emlak Konut GYO imzalı "Bizim Mahalle" Küçükçekmece bölgesinde hayata geçiriliyor.

Emlak Pencerem / Emlak haberleri merkezi - 20 Ağustos 2017 - İstanbul

Emlak Konut GYO 2017'de proje geliştirmeye hızla devam ediyor. İstanbul’un en yeni mahallesi Bizim Mahalle, Türkiye’nin en büyük gayrimenkul yatırım ortaklığı Emlak Konut GYO güvencesi ve kalitesiyle 1 milyon metrekarelik bir alanda Küçükçekmece ilçesinde hayat bulacak.

İstanbul için özlenen mahalle sıcaklığı özgün bir anlayış ile buluşturan Emlak Konut "Bizim Mahalle", tam anlamıyla geleneksel Türk mimarisine uygun olarak tasarlandı. Bizim Mahalle, her yaştan insanın faydalanabileceği Sosyal ve kültürel tesislerden tematik çocuk oyun alanlarına, sağlık tesislerinden kütüphaneye, eğitim tesislerinden festival alanlarına, resmî kurumlardan ata sporları merkezine, kent müzesinden el sanatları merkezine, spor tesislerine kadar olan faaliyet alanlarıyla, gece gündüz yaşayan bir mahalle olarak hayata geçirilecek.

Bizim Mahalle ile geçmişten gelen mirasımızı yeni nesillere taşıyoruz…

Küçükçekmece’de inşa edilecek Bizim Mahalle projesi hakkında bilgi veren Emlak Konut GYO Genel Müdürü Murat Kurum, yeni Küçükçekmece projesi hakkında önemli açıklamalarda bulunurken,  “Emlak Konut olarak sadece konut yapmanın ötesinde ülkemizde daha iyi koşullarda insanların hayat süreceği sosyal yaşam standartlarını arttıran daha sağlıklı, güvenli projeler geliştirmenin yanında kültürel değerlerimize sahip çıkmak hedefi ile yola çıktık. Bu kapsamda Bizim Mahalle projemiz, özümüzde olan o mahalle kültürünü, komşuluk ilişkilerini, yardımlaşma ve paylaşma duygusunu bizlere yoğun bir şekilde yaşatacak. Bu projede geçmişten gelen mirasımızı yeni nesillere taşımak için, sosyal birlik duygusunu ve özlenen mahalle yaşamını en üst seviyede sunmayı hedefliyoruz. Ölçeği kadar sunduğu yaşam ile de ayrı bir noktaya konumlandırdığımız Bizim Mahalle’de insan ve şehir odaklı yaklaşımımızın bir eseri olarak yatay mimari hakim olacak. Geleneksel Türk mimarisine uygun olarak tasarlanan proje, mahalle mimarisine getirdiği yaklaşımla şehre değer katacak ve yapısal dokusu ile öne çıkacak.” dedi.

Bizim Mahalle’nin ilk etap ihalesi 26 Eylül’de

Bizim Mahalle projesinin ihale süreçlerine de değinen Murat Kurum, açıklamasında,  “Haziran ve Temmuz ayında gerçekleştirdiğimiz 7 dev ihale ile 10 Milyar TL’lik bir değer oluşturma başarısı gösterdik. Yapmış olduğumuz ihalelerin geri dönüşleri sonucunda sene başında belirlediğimiz 1,5 Milyar TL’lik arsa ihalesi neticesinde 10 Milyar TL’lik iş yapacağımızı söylemiştik. Mevcut ihale takvimimizi değerlendirdiğimizde toplam hasılatın 15 Milyar TL’ye ulaşmasını beklemekteyiz. Bizim Mahalle projemizde bu ihaleler doğrultusunda önemli bir yere sahip bu kapsamda Bizim mahalle için altyapı ihaleleriyle beraber toplamda 6 etap olacak şekilde ihalelerimizi gerçekleştireceğiz. Bu bağlamda ilk etabımızın ihalesini 26 Eylül, ikinci etabımızın ihalesini de 28 Eylül tarihinde yapacağız.” dedi.

Bizim Mahalle projesi Küçükçekmece gölü sahilinde, yapımı devam eden İstanbul Banliyö hattına, Halkalı Metrosu ve Marmaray ulaşımına yakınlığı ile benzersiz konumda bulunuyor.

YORUMLAR

  • 0 Yorum