Emlak Konut GYO'dan nitelikli yatırımcıya 2 Milyar TL'lik ihraç

Emlak Konut GYO, nitelikli yatırımcıya 2.000.000.000 TL'lik ihraç için Halk Yatırım'ı yetkilendirmek için karar aldı.

Emlak Konut GYO'dan nitelikli yatırımcıya 2 Milyar TL'lik ihraç
Editör: Hakan A.
20 Mart 2019 - 07:37

Türkiye'nin en büyük proje geliştiricilerinden biri olan Emlak Konut GYO, Borçlanma Aracı ihraç işlemleri kapsamında 2 Milyar lira borçlanma ve nitelikli yatırımcıya ihraç için yeni bir yetkilendirme kararı aldı.

Emlak Pencerem / Emlak Haberleri Merkezi - 19 Mart 2019 - İstanbul


Konuyla ilgili Emlak Konut GYO tarafından Kamuyu Aydınlatma Platformuna (KAP) yapılan yazılı açıklamada borçlanmaya ilişkin detaylar paylaşıldı.

Yapılan KAP açıklamasında, "Şirketimiz Yönetim Kurulu'nun gerçekleştirdiği 18.03.2019 tarihli toplantısında Sermaye Piyasası Kanunu Madde 31 tahtında, Şirketimizin Esas Sözleşmesi'nin "Borçlanma Sınırı ve Menkul Kıymet İhracı" başlıklı 7. maddesinin vermiş olduğu yetkiye istinaden Halk Yatırım Menkul Değerler A.Ş. nin, 2.000.000.000,-TL'na (ikimilyar Türk Lirası) kadar nominal değerde, farklı tür ve vadelerde bir veya birden fazla defada, Sermaye Piyasası Kurulu'nun (SPK) "Sermaye Piyasası Araçlarının Satışı Tebliği (II-5.2)" ve "Yatırım Kuruluşlarının Kuruluş ve Faaliyet Esasları Hakkında Tebliğ"inde (III-39.1) ("Tebliğler") tanımlanan nitelikli yatırımcılara ("Nitelikli Yatırımcılar") veya tahsisli olarak, halka arz edilmeksizin, Türk Lirası cinsinden satılmak üzere yurt içinde gerçekleştirilmesi planlanan Borçlanma Aracı ihraç işlemlerinde finansal danışman ve lider aracı kurum olarak yetkilendirilmesine imzalanacak sözleşmeler ve gerçekleştirilecek ihraç kapsamında gerekli tüm işlemlerin tesis edilmesi ve sözleşmelerin imzalanması konularında Genel Müdürlüğe yetki verilmesine karar verilmiştir." ifadelerine yer verildi.


YORUMLAR

  • 0 Yorum