Emlak Konut GYO, ev alacaklara Bayram sonrası için kampanya...

Emlak Konut GYO, ev alacaklara Bayram sonrası için kampanya sinyalini verdi

Konut sektörü Kurban Bayramı sonrasında büyük hareketliliğe hazırlanırken, Emlak Konut GYO'dan özel bir kampanya sinyali geldi. 'Konutta Üçüncü Seferberlik Kampanyası' 15 Eylül'de başlıyor! Vatandaşı ev sahibi yapacak yeni kampanya ile alakalı bazı önemli detaylar paylaşıldı. İşte Emlak Konut kampanyası ve diğer ayrıntıları...

24 Ağustos 2017 - 08:57 - Güncelleme: 05 Mart 2018 - 15:52

Türkiye'nin en büyük proje üreticisi konumunda yer alan Emlak Konut GYO'dan yeni hamle. Kurban bayramı sonrasında sektörü hareketlendirecek önemli bir kampanyaya imza atmaya hazırlanan kurum'un ev sahibi olmak isteyenleri daha uygun şartlarda yatırım yapmalarının önünü açacak.

Emlak Pencerem / Emlak haberleri merkezi - 24 Ağustos 2017 - İstanbul

Ağustos ayının son günleri yaşanırken, Eylül ayı ile beraber sektörde büyük hareketlilik yaşanması bekleniyor. Sektör temsilcileri Eylül ayı ile birlikte yeni projelerini tanıtmaya hazırlanıyor. Birbirinden özel kampanyalar ise sektörün omurgası konumundaki Emlak Konut GYO'nun start vermesiyle yatırım fırsatları ortaya çıkacak. Yapılacak bu önemli kampanya konut üretici firmaların talepleri doğrultusunda başlatılacak.  Kampanya ile firmalara destek sağlanmış olacak ve vatandaşı uygun koşullarda ev sahibi yapacak.

Özellikle 15 Temmuz hain darbe girişimi sonrasında gerçekleştirdiği kampanyalar ile gerek Türkiye ekonomisi, gerekse vatandaşın ülkeye katkısını ortaya koyan dev konut kampanyalarından sonra, kurum ilk kez yeni bir kampanya hazırlığında. Emlak Konut GYO vatandaşı ev sahibi yapacak yeni kampanyanın hazırlıklarına başladı. Eylül ayı ile birlikte mevcut projelerinde konut satış kampanyası için düğmeye basılacak. 

Ev alacaklar bu habere dikkat! Eylül ayı başında Emlak Konut GYO dev kampanyaya imza atacak. 'Konutta Üçüncü Seferberlik Kampanyası' kapsamında ev sahipleri için önemli fırsatlar yer alacak. Detayları belli olmaya başlayan Konutta Üçüncü Seferberlik Kampanyası çerçevesinde  konut satışlarını artırmak için emlak Konut GYO yüklenicisi inşaat firmalarının dahil olacağı kampanyasında, tüketiciler minimum yüzde 5 olmak kaydıyla yüzde 20 peşinatla ev sahibi edecek fırsatlar sunacak. Projelerden ev sahibi olacaklara özel anlaşmalı bankalardan kullanılacak düşük faiz oranlarıyla konut kredisi taksitleri ise 1.5 yıl sonraya yani Ocak 2019'a kadar ötelenme imkanı verilecek. Banka kredilerinde evin bedelinin yüzde 80'ine kadar kredi kullandırılabilecek.

15 Eylül - 15 Kasım arasına dikkat!

Birikimi bulunan vatandaşın ev sahibi olması için önemli bir fırsat olarak görülen yeni kampanyanın başlangıç tarihi 15 Eylül olacak. Kampanyanın bitiş tarihi ise 15 Kasım 2017 olarak açıklandı. Kampanya tarihi netleşen Emlak Kopnut önderliğinde başlatılacak olan dev konut satış kampanyası Konutta Üçüncü Seferberlik Kampanyası ile 500 bin liralık bir ev için, peşinat tutarı 25 bin lira, maksimum tutar ise 100 bin lira olacak. Konutun tamamının peşin olarak ödenmesi durumunda ise 100 bin liradan sonra evin kalan 400 bin liralık borcunu da banka kredisiyle taksit fırsatı sunulacak.

Konuyla alakalı kısa bir açıklamada bulunan Emlak Konut GYO Genel Müdürü Murat Kurum, 15 Eylül tarihi itibariyle start verilecek Konutta Üçüncü Seferberlik Kampanyası ile birlikte satışlarını hızlandırmak isteyen projelerin talepleri doğrultusunda böyle bir kampanyaya başlayacaklarının altını çizdi. Kurum açıklamasında ayrıca bu kampanya ile yüklenicilerimize destek olmak amacıyla böyle bir kampanya başlatılacağını ifade etti.

Henüz hangi inşaat firmalarının yapılacak bu kampanyaya atılacakları açıklanmadı. Şimdiye kadar İstanbul başta olmak üzere, pek çok ilde konut üreten Emlak Konut projelerinin hangilerinin bu kampanya kapsamında satışa çıkartılacağı ise kısa bir süre içerisinde yapılacak olan basın toplantısıyla kamuoyuna saçıklanacağı kaydedildi. Emlak Konut GYO, 3 büyükşehir başta olmak üzere çok sayıda şehirde hasılat paylaşımı modeli ile konut projeleri geliştiriyor.