Emlak Konut GYO Galatasaray’ın Riva arazisini satıyor

Emlak Konut GYO Galatasaray'ın Riva arazisini satıyor

Galatasaray Kulübü için hayati öneme sahip Riva arazisi ihalesi yarın yapılacak. İhaleye katılacak firmalar belli oldu... Emlak Konut ve Galatasaray Riva projesinde geri sayıma başladı.

07 Haziran 2017 - 14:06

Galatasaray Kulübü'nün büyük umutlar bağladığı dev arazisi Riva Emlak Konut ihalesiyle satışa sunulacak. Hangi firmalar Riva arazisi ile ilgileniyor? Kaça satılacak? işte ayrıntılar.

Emlak Pencerem / Emlak haberleri merkezi - 7 Haziran 2017 - İstanbul

Türk futbolunun en büyük kulüplerinden Galasataray'ın son yıllarda gerek büyük tartışmalara neden olan, gerekse büüyk umutların bağlandığı efsane Riva arazisi Emlak Konut GYO tarafından yapılacak satış ihalesi için geri sayım başladı. Riva için ihale 8 Haziran perşembe gerçekleştiirlecek.

Emlak Konut GYO ile Galatasaray arasında yapılan Riva arazisi anlaşması sonrasında dev projenin geliştirilmesi adına ilk adım satış ihalesiyle atılacak. Galatasaray'a büyük finansal rahatlama yaşatacak olan Riva arazisi için ihale tarii için geri sayım sürüyor.

 Riva’da bulunan 1.076.020 metrekare büyüklüğündeki arazi için ihale başvuruları 12 Mayıs 2017’de başlamıştı, ihale ise 8 Haziran 2017 Perşembe günü gerçekleştirilecek.

Kaç firma katılacak?

Her ihalede Emlak Konut'un arsaları büyük bir ilgi görüyor. Katılan inşaat firmaları ise kıran kırana mücadele ediyor. Galatasaray için büyük önem arzeden ve Emlak Konut GYO'nun dev bir para karşılığında anlaşmasını sağladığı Riva arazisi inşaatını kim yapacak? Edinilen son dakika bilgilere göre, Teknik Yapı, Dap Yapı, Fuzul Grup ve Makro İnşaat-Nef ortaklığının ihaleye katılacağı ifade ediliyor.

Nasıl birptoje geliştirildi?

En önemli konulardan biri ise böyle bir parayı kazanacak özelk bir projenin geliştirmesi noktasında ise Emlak Konut GYO tecrübesi ile geliştirilen, EKO-KÖY projesi doğal yaşam alanları sunacak. Toplamda 869.522 metrekare konut alanına sahip olan arazide ayrıca 206.497 metrekarelik bir de özel orman alanı da yer alacak. Orman, sebze ve meyve bahçeleri, ticari ve hobi amaçlı tarım alanları, hayvancılık tesisleri gibi köy ve doğa yaşantısının modern yaşantı ile harmanlandığı birçok farklı konsept bu projede hayat bulacak.