Emlak Konut GYO ile Galatasaray Florya ve Riva için anlaşmaya vardı

Emlak Konut GYO, Galatasaray'ın Florya ve Riva arazileri için proje geliştirme konusunda yeni bir anlaşmaya vardı.

Emlak Konut GYO ile Galatasaray Florya ve Riva için anlaşmaya vardı
Editör: Hakan A.
06 Aralık 2019 - 10:15

Galatasaray ile Emlak Konut GYO arasında buzlar eriyor! Florya arazisi ile alakalı olarak flaş gelişme yaşanıyor. Nihayet anlaşmaya varıldı...

Emlak Pencerem / Emlak Haberleri Merkezi  - 6 Aralık 2019 - İstanbul


Emlak Konut Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı (GYO) ile Galatasaray Spor Kulübü arasında sorun olan Florya arazisine ilişkin son dakika gelişmesi yaşanıyor. 

Emlak Konut GYO'nun Kamuyu Aydınlatma Platformu'na (KAP) yaptığı açıklamada, Florya ve Riva arazileri için proje geliştirilmesine yönelik anlaşmaya varıldığı duyuruldu.Konuyla alakalı resmi açıklama KAP üzerinden duyurulurken, açıklamada, "Mülkiyeti Galatasaray Spor Kulübü Derneğine ait İstanbul İli, Bakırköy İlçesi, Florya (Şenlikköy) mahallesi 1032/6 Ada/Parsel sayılı taşınmaz ile İstanbul İli, Beykoz İlçesi, Riva Mahallesi 0/3201, 0/3202 Ada/Parsel sayılı taşınmazlar proje geliştirmek amacıyla 26.06.2016 tarihli Protokol ve 27.12.2016 tarihli Ek Protokol kapsamında Şirketimize devredilmiş, ancak Florya arsasının fiili yer tesliminin yapılamaması nedeniyle söz konusu protokoller 27.09.2019 tarihinde Şirketimiz tarafından feshedilmiştir. Tarafların süreç içerisinde tekrar bir araya gelerek konuyu değerlendirmeleri neticesinde, Florya arsasının kapsam dışında bırakılmasına, Riva arsalarında geliştirilen projenin ise devam etmesine karar verilmiş olup konu  hakkında tarafların hak ve yükümlülüklerini düzenleyen Protokol 04.12.2019 tarihinde imzalanmıştır. " ifadelerine yer verildi.

YORUMLAR

  • 0 Yorum