Emlak Konut GYO, İstanbul Fikirtepe'de kentsel dönüşüm projesi hayata geçirecek

Emlak Konut GYO, Kadıköy Fikirtepe'de Siyahkalem ile birlikte kentsel dönüşüm projesine başlıyor.

Emlak Konut GYO, İstanbul Fikirtepe'de kentsel dönüşüm projesi hayata geçirecek
Editör: Hakan A.
08 Haziran 2021 - 17:11
İstanbul'un kentsel dönüşüm kapsamında önemli projelerinin bulunduğu Kadıköy Fikirtepe'de Emlak Konut GYO tarafından yeni bir projeye başlanıyor. Emlak Konut, KÖY Projesini hayata geçiren Siyahkalem ile Fikirtepe'de yeni projenin sözleşmesini imzaladı. 

Emlak Pencerem / Emlak Haberleri Merkezi - 8 Haziran 2021 - İstanbul

   
Türkiye'de önemli gayrimenkul projelerini arsa satış karşılığı hasılat paylaşım modeli ile hayata geçiren Emlak Konut GYO, İstanbul'da kentsel dönüşüm atağına kalktı. Emlak Konut GYO, Kadıköy ilçesine bağlı Fikirtepe bölgesinde kentsel dönüşüm işi için sözleşme imzaladığını duyurdu.

İstanbul'un önemli kentsel dönüşüm projelerinin hayata geçirildiği, KİPTAŞ, TOKİ ve son olarak Emlak Konut GYO'nun dahil olduğu projelere bir yenisi ekleniyor. Emlak Konut, Fikirtepe Kentsel Tasarım Projesi kapsamında yükselinici firma ile sözleşme imzaladı.


Kamuyu Aydınlatma Platformu'na (KAP) yapılan yazılı açıklamada, Kadıköy Fikirtepe kentsel dönüşüm projesi için yüklenici firma ile Emlak Konut arasında yapılan anlaşma ayrıntıları paylaşıldı.

KAP açıklamasında, "T.C. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Altyapı ve Kentsel Dönüşüm Hizmetleri Genel Müdürlüğü ile Şirketimiz arasında imzalanan "Dönüşüm Uygulamalarına İlişkin İş Birliği Protokolü" çerçevesinde Bakanlık adına Şirketimiz tarafından ihale edilen İstanbul Fikirtepe Kentsel Tasarım Projesi 3419/1 Parsel İnşaatı İşi'nin sözleşmesi, Yüklenici Siyahkalem Müh. İnş. San. ve Tic. A.Ş. ile 03.06.2021 tarihinde imzalanmıştır.
Sözleşme Bedeli: 198.480.000 TL+KDV'dir"
ifadelerine yer verildi.


KENTSEL DÖNÜŞÜM SÜRÜYOR

İstanbul'da en sorunlu kentsel dönüşüm projelerinin yer aldığı, pek çok alanda daha kazma dahi vurulamayan ve sorunları çözüm bekleyen Kadıköy Fikirtepe projelerinden bir tanesi daha Emlak Konut GYO tarafından projelendirilmiş olacak. Bölgede TOKİ dahil KİPTAŞ gibi önemli kurumlar bazı projeleri devam ettiriyor.

YORUMLAR

  • 0 Yorum