Emlak Konut GYO, Saraçoğlu İhale İlanı yayımlandı

Emlak Konut GYO'nun Başkent Ankara'da Çankaya ilçesinde bulunan Saraçoğlu İhale İlanı yayımlandı.

Emlak Konut GYO, Saraçoğlu İhale İlanı yayımlandı
Editor: Hakan A.
12 Kasım 2018 - 10:24 - Güncelleme: 12 Kasım 2018 - 10:26

Ankara Çankaya Saraçoğlu Mahallesi'nin, Emlak Konut GYO tarafından dönüştürülmesi çalışmalarında ihale tarihi belli oldu.  Başkentin dev projesi Saraçoğlu Arsa Satışı Karşılığı Gelir Paylaşımı İhalesi için geri sayım başladı. Saraçoğlu Arsa Satışı ne zaman yapılacak? İşte son dakika haberin ayrıntıları.

Emlak Pencerem / Emlak Haberleri Merkezi - 12 Kasım 2018 - İstanbul


Emlak Kontu Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı (GYO) Ankara Çankaya ilçesinde bulunan Saraçoğlu ihalesi için geri sayıma başladı. Saraçoğlu, Arsa Satışı Gelir Paylaşımı modeli ile ihaleye çıkarılıyor. 

Şirket tarafından yapılan KAP açıklamasında, "Şirketimiz projelerinden Ankara Çankaya Saraçoğlu Arsa Satışı Karşılığı Gelir Paylaşımı İşi ihalesinin 1. Oturumu 13.12.2018 Perşembe günü saat 14:30' da yapılacaktır.

Saraçoğlu Mahallesi, geçmişine uygun olarak 'geleneksel Türk evi' temasıyla tasarlandı. Tarihi dokusunu oluşturan tüm tescilli ağaçlar ve yapılarla yeniden inşaa edilecek. 435 lojman ve 250 tescilli ağaç bulunan proje sayesinde aslına uygun olarak yenilenecek.

İhaleye ilişkin bilgiler ektedir."
denildi.

Saraçoğlu Mahallesi Emlak Konut GYO ihalesinin ayrıntılarını incelemek için tıklayın

ANKARA ÇANKAYA SARAÇOĞLU; ARSA SATIŞI KARŞILIĞI GELİR PAYLAŞIMI İŞİ İHALE İLANI

İŞİN ADI: Ankara Çankaya Saraçoğlu Arsa Satışı Karşılığı Gelir Paylaşımı İşi


• İhale konusu inşaat yapımı ve satışı işleri ihalesi ile ihale sonucunda düzenlenecek olan  özleşme, 2886 sayılı Devlet İhale Kanunu ile 4734 sayılı Kamu İhale Kanunu ve 4735  sayılı Kamu İhale Sözleşmeleri Kanunu’na tâbi değildir.

• İhale, “Emlak Konut GYO A.Ş. Arsa Satışı Karşılığı Gelir Paylaşımı İhale ve Sözleşme Yönetmeliği” kapsamında, “Açık İhale Usulü” ile “Ön Yeterlik (1. oturum) ve Pazarlık - Açık
Artırma - Kapalı Zarf Teklif Alma (2. oturum)” olarak iki oturum halinde iki ayrı günde yapılacaktır.

• İhalenin 1. Oturumu 13.12.2018 Perşembe günü saat 14.30’da yapılacaktır.

• Bu ihale, Uluslararası bir ihale değildir.

• Yerli gerçek veya tüzel kişi İstekliler tek başlarına ihaleye katılabilecekleri gibi, kendi aralarında iş ortaklığı oluşturmak suretiyle de ihaleye katılabilirler.

• Yabancı gerçek veya tüzel kişi İstekliler tek başlarına veya yerli veya yabancı gerçek veya tüzel kişiler ile iş ortaklığı veya konsorsiyum oluşturmak suretiyle ihaleye katılamazlar. Ancak, Türkiye Cumhuriyeti’nin ilgili mevzuatı çerçevesinde, Türkiye’de oluşturacakları “Yerli Tüzel Kişilik” olarak ihaleye katılabilirler.

• Konsorsiyumlar ihaleye katılamazlar.

Plan Notlarıyla İlgili Bilgiler:

• 2863 sayılı Kültür Varlıklarını Koruma Kanunu’na uyulacaktır.

• İlgili kültür varlıklarını koruma bölge kurulu kararı alınmadan uygulamaya geçilemez.

• Planlama alanı içerisinde yer alan tescilli tabiat varlıklarının korunma alanında yapılacak her türlü iş ve işlemler ile ilgili tabiat varlıklarını koruma bölge komisyonu görüşü  oğrultusunda  uygulama yapılacaktır.

• Uygulamaya ilişkin diğer hususlar ihale dokümanında mevcuttur.

Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum