Reklamı Geç
Emlak Konut yatırımları Dubai Cityscape Global 2017’de

Emlak Konut yatırımları Dubai Cityscape Global 2017'de

Emlak Konut yatırımlarına aralıksız devam ederken, Körfez'de Dubai'de düzenlenen Cityscape Global gayrimenkul fuarına taşıdı. Yatırımcılardan tam not alan Emlak Konut GYO, Türkiye'deki yatırım fırsatlarını anlattı. Riva arazisinde Galatasaray'ın beklediği imza atıldı.

14 Eylül 2017 - 09:33 - Güncelleme: 05 Mart 2018 - 15:51

Türkiye'nin en büyük proje geliştiricisi olarak kabul edilen Emlak Konut Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı (GYO) bu yıl 15'incisi düzenlenen Dubai Citsycape Global 2017 emlak ve gayrimenkul fuarında Türkiye'deki yatırım fırsatlarını anlattı.

Emlak Pencerem / Emlak haberleri merkezi - 14 Eylül  2017 - İstanbul

Türkiye'de önemli şehirlerde devasa projelere imza atan Emlak Konut GYO, Dubai'de düzenlenen gayrimenkul fuarı Cityscape Global'de Körfez yatırımcısına fırsatları anlattı.

Arap yatırımcının son yıllarda en çok yatırım gerçekleştirdiği ülkeler arasında başı çeken Türkiye'de ki mevcut durum ve yatırım fırsatlarını anlatan Emlak Konut GYO Genel Müdürü Murat Kurum, Dubai Cityscape'in önemine değindi. Kurum, gayrimenkul sektöründe dış pazarlara açılmanın ve global arenada ülkemizin tanıtımının önemine vurgu yaparken, "Cityscape Global sektörün önemli sahnelerinden birisi ve Emlak Konut olarak bu fuarı önemsiyoruz. Bu senede fuar boyunca dışa açılmanın öneminin farkında olarak körfez yatırımcılarına projelerimizi anlatıp ülkemizi tanıttık. Tanıtım ve bilgilendirmelerin dışında Dubai’de Ortadoğu ve Avrupa ülkelerinde ofis açma çalışmalarımızda tüm hızıyla devam ediyor." dedi.

Kuzey Yakası ticari projesine ilgi büyük

Dubai'de gerçekleştirilen Cityscape gayrimenkul fuarında tanıtımı yapılan Kuzey yakası ticari projesi büyük ilgi gördü. Körfez yatırımcısı Başakşehir bölgesinde hayata geçirilecek devasa proje için 3.Havalimanı projesinin ne zaman tamamlanacağı konusunda bilgiler alırken, bölgedeki diğer yatırımlarıda mercek altına aldı.

 

Riva arazisinde ilk imza heyecanı

Galatasaray Spor Kulübü için büyük önem taşıyan Riva arazisi ihalesi kapsamında ilk ihaleyi kazanan firmanın yan çizmesi sonrasında, Emlak Konut GYO ihalede en yüksek ikinci teklifi veren Yılmaz İnşaat'a ihaleyi vermişti. Özel bir toplantı yapılarak Emlak konut GYO-Yılmaz İnşaat ve Galatasaray arasında imza töreni gerçekleştirildi.

Riva’da bulunan 1.076.020 metrekarelik devasa büyüklükte olan arsa ihalesinde, Yılmaz İnşaat Taahhüt ve Tic. A.Ş oldu. İhalenin kazananı şirket, arsa satışı karşılığında satış toplam geliri olarak 3 milyar 808 milyon TL, arsa satışı karşılığı şirket payı gelir oranı olarak %25 ve arsa satışı karşılığı şirket payı toplam geliri olarak 952 milyon TL taahhüt etti.