Emlak milyarderi "Donald Trump" ABD’nin yeni başkanı

Emlak milyarderi "Donald Trump" ABD'nin yeni başkanı

Trump ABD'nin yeni başkanı seçildi! ABD seçimleri büyük çekişmeyle, emlak milyarderi Donald Trump'un zaferiyle sonuçlandı! Trump ilk konuşmasında yatırımlardan bahsetti.

09 Kasım 2016 - 11:28 - Güncelleme: 09 Kasım 2016 - 11:30

Dünya üzerinde çok sayıda emlak yatırımıyla gündemden düşmeyen Trump tahminlere göre çok büyük bir sürpriz olmazsa Amerika Birleşik Devletleri'nin (ABD) yeni Başkanı olarak görülüyor. Başkanlık seçimlerinin büyük bir savaş gibi yaşandığı ABD'de seçmenler, delegeler Donald Trump dedi! Trump ABD'nin yeni başkanı seçildi. İlk konuşmasında ise Amerikaya alt yapı projeleri müjdesini verdi.

Emlak Pencerem / Emlak haberleri merkezi - 9 Kasım 2016 - İstanbul

Dünya ve Amerika, tarihi bir seçime şahitlik ediyor. Irkçı, kinci, İslam düşmanı bir Trump, eski senatör, eski ABD başkanının eşi Clinton.... Ve son rakamlara göre Trump ABD Başkanı olmayı başardı. 270 olan delege oy sayısını aşarak ABD'nin yeni Başkanı olmaya hak kazanan Donald Trump, ilk konuşmasını Amerikalılara yaparken, "Tüm dünya ülkeleri ile barış içerisinde yaşayacaklarını. Uzlaşmacı tavır alacaklarını, Amerikayı yeni aşytan alt yapısıyla inşaa edeceğini" söyledi.

Donald Trump ilk konuşmasında, "Ben ülkemizdeki tüm vatandaşlara şunun sözünü veriyorum: Bütün Amerika'nın başkanı olacağım. Beni desteklemeyenlerin de yardımını ve rehberliğini isteyeceğim ki birlikte çalışabilelim. Bütün diğer devletlerle, bizimle iyi geçinmek isteyenlerle iyi geçineceğiz. Gerçekten iyi ilişkiler olmasını bekliyoruz. Amerika'nın çıkarları ilk önceliğimiz olsa da, herkese iyi davranacağız. Düşmanlık değil, dostluk arayacağız. Çok başarılı olmak istiyoruz ve tüm dünyaya şunu söylemek istiyorum: Herkese ve her devlete karşı çok adil davranacağız. Sizi yüzüstü bırakmayacağıma söz veriyorum. Çok iyi işler yapacağız birlikte. Sizin başkanınız olacağım günü sabırsızlıkla bekliyorum." ifadelerini kullandı.

 Dünya gündemi Trump'un ABD Başkanı olması sonrasında büyük bir kaos yaşanacak beklentisinde.... Avrupayı ve Dünya'nın bir çoğu şoka girmiş durumda. Ortadoğu, Suriye, Irak ve Türkiye meseleleri şimdiden Trump'u bekleyen önemli başlıklardan bir kaçı... Yapacağı hamleler ve söylemleri  konusunda neler yapacağını, sözlerinin arkasında durup durmayacağı ise büyük bir muamma olarak beklenen önemli meselelerden.

Hillary Clinton'u yenerek ABD Başkanı olma hak kazanan emlak milyarderi Donald Trump söylemleriyle Dünya üzerinde en fazla tepki çeken Başkanlardan biri olacak. Türkiye dahil dünyanın bir çok ülkesinde Trump markasıyla emlak yatırımları bulunan Donald Trump ABD Başkanı olması durumunda dünya ülkeleri ile nasıl bir ilişki yürütecek şimdiden merak ediliyor.

Amerikayı karıştıracak, dünyada dengeleri değiştirecek sonuca bir adım daha yakın olan taraf Donald Trump yeni Başkna olmak üzere.

Başkanlık adaylığı sırasında ırkçı ve İslam düşmanlığı söylemleri nedeniyle Türkiye'den büyük tepki görmüş, Trump kuleleri ve AVM'sinin isminin dahi değiştirilmesi gündemde çok konuşulan konular arasındaydı. ABD Başkanı olması durumunda, Türkiye ilişkileri merak edilken Trump'un emlak yatırımlarına nasıl bakacağı ise yine çok merak edilenler arasında.

Şimdi Dünya Trump sonrası gerek ekonomik piyasalarda seçimle başlayan dalgalanmayı ve sonrasındaki süreci konuşmaya başladı.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..