Emlak Müşavirleri Federasyonu EMFED Muğla'da çalışmalara başladı

Emlak Müşavirleri Federasyonu EMFED Muğla'da bürokrasi ziyaretiyle çalışmalara hızla başladı.

Emlak Müşavirleri Federasyonu EMFED Muğla'da çalışmalara başladı
Editör: Hakan A.
27 Ocak 2021 - 09:05
Emlak Müşavirleri Federasyonu -EMFED  yönetim kurulu üyeleri  , EMFED Başkanı Zülfikar Soyvural, EMFED Başkan Yardımcısı Metin Sığırtmaç, Emfed  Başkan Yardımcısı Mehmet Sert  ile emlak sektörünün duayenleri Bodrum Hikmet Emlak Ofis Brokerı  Hikmet Topan  ve  Milas Gayrimenkul Ofis Brokerı Şenol Sandal  ile Muğla Altaş EmlakOfis Brokerı Gürkan Altaş  ile birlikte Muğla’da göreve yeni başlayan  bürokratlara bir dizi ziyaretler gerçekleştirdiler.

EMFED YÖNETİM KURULU  BAŞKAN VE BAŞKAN YARDIMCILARI  MUĞLA ‘DAN SEÇİLDİLER!

Merkezi  İstanbul’da bulunan  ve sektörün en eski  emlak mesleki  sivil toplum kuruluşlarından oluşan  Emlak Müşavirleri Federasyonu EMFED  yönetimi,  Federasyon tüzüğü ve teamüller gereği her seçim ve görev dönemi  federasyonu oluşturan meslek kuruluşları tarafından sırasıyla Başkanlığa ve yönetime seçiliyor. Geçtiğimiz son seçimde federasyonun yapılan genel kurul seçiminde göreve  seçilen  Muğla ekibi olarak EMFED Federasyon Başkanlığına Marmaris Emlakçılar Derneği Başkanı Sayın Zülfikar Soyvural, EMFED  Başkan Yardımcılığına Bodrum Kurumsal Emlak Danışmanları Derneği Başkanı Sayın Metin Sığırtmaç ve yine EMFED Başkan yardımcılığına Kurumsal Emlak Danışmanları Derneği Başkan Yardımcısı olan Mehmet Sert göreve seçildiler. Bizler EMFED yönetimi olarak Muğla’mızı ve mesleğimizi ulusal ve uluslararası platformlarda  en iyi şekilde temsil ediyoruz ve emlak danışmanlığı mesleğinin geleceği  ve vatandaşlarımızın lehine olacak tüm uygulamalar için mücadelemizi en iyi şekilde sürdürüyoruz diyerek belirttiler.

İLK ZİYARETLERİ MUĞLA VALİLİĞİ  SİVİL TOPLUM KURULUŞLARI İL MÜDÜRLÜĞÜ!


İlk ziyaretlerini Muğla Valiliği sivil toplum kuruluşları il müdürlüğü görevine başlayan  Sayın Murat Kaman’a gerçekleştirdiler. İl müdürüne yeni  görevinin hayırlı olması dileğinde bulunduktan sonra Türkiye’de sivil toplum kuruluşu anlayışının tüm vatandaşlar boyutunda sahiplenilmesi ve Devlet’in yükünü almada sivil toplumun rolü ve geleceği  üzerine  fikirler belirtilirken bu yönde yapılacak olan çalışmalardan bahsedildi.

Avrupa ülkelerinde bir ülke vatandaşının en az yedi (7) sivil toplum kuruluşuna üye olduğu belirtilirken Türkiye’de bulunan  ve geniş katılımlı demokrasinin en önemli unsurunu oluşturan  sivil toplum kuruluşlarına büyük önem verdiklerini belirtti. 

AKTİF SİVİL TOPLUM KURULUŞLARINI ANKARA’DA GENİŞ KATILIMLI TOPLANTI VE ÇALIŞTAY’DA BULUŞTURACAĞIZ!

STK İl Müdürü Murat Kaman ilimizde aktif olan ve çalışmalarıyla kamuoyunda yer alan bazı derneklerimizi Ankara’da yapılacak olan ve Devlet yetkililerimizin katılacağı bir çalıştay projelerinin  olduğunu  belirterek, pandemi süreci sona erdikten sonra inşallah bazı STK’larımızı Ankara’ya davet edeceğiz.Orada  STK’ların sorunları, STK’ların geleceği ve yapılması gereken çalışmalar ile ilgili diğer konuların yer alacağı geniş katılımlı bir program olacaktır.Bizler ve Devletimizin üst yetkilileri ile hep birlikte STK’ların sorunları ve çözümlerini  konuşarak bunu geleneksel hale getirmeyi düşünüyoruz diye belirtti. Yakın bir zaman sonra ilçeleride gezerek STK’ları ziyaret planın olduğunu belirten il Müdürü inşallah hep birlikte güzel işler çıkaracağız, Ülkemize ve milletimize hizmet edeceğiz diyerek kendisinin hiçbir zaman mesai kavaramı bulunmadığını belirterek bundan sonra daha aktif olarak çalışmalarımızı sürdüreceğiz diyerek belirtti. Federasyon yetkilileri her daim sizi ağırlamayı ve bizleri  ziyaretinizle mutlu oluruz diyerek davet ettiler.

MUĞLA  VE EGE BÖLGESİNDE  EMLAK FEDERASYONU KURULUŞ ÇALIŞMALARIMIZ DEVAM EDİYOR!

Emfed yönetimi olarak başta kurucu başkanımız Sayın Rıza Kaymakçı’nın destek ve teşvikleriyle,  özellikle bölgemizin markasının uluslararası boyuta taşınarak neredeyse tüm Dünya ülkelerindeki insanların turizm veya yaşam alanı olarak tercih etmelerinden dolayı  mülk sahibi olma amacıyla yapmış oldukları yatırım kararlarında büyük  etkisi  olması dolayısıyla , bölgemizdeki taşınmaz ticaretinin hedeflerin hep üstüne çıkarak yapılan işlem adetleri dikkate alındığında ,sektörün insan kaynağının aktif olarak tercih edilen meslek sınıfına girmesi , mesleğin tam olmasa da ve bazı pürüzler olsa da bir yönetmeliği bulunduğunu gelecek nesillere tertemiz ve ilk kariyer mesleklerden olacak bir meslek mirası bırakmak amacıyla çalışmalarımızı başta Muğla ve Ege bölgemizi  kapsayan bir yapı oluşturuyoruz. 

HAZIRLIKLARIMIZI YAPTIK, KENDİ GÖBEĞİMİZİ KENDİMİZ KESECEK YETİYE VE İMKANA SAHİBİZ!

Her ilçede bir dernek  anlayışıyla, mesleğini geliştiren, meslektaşlarından geçinen değil, meslektaşını  sahip çıkan ve paylaşımcı bir anlayışla hareket ederek,  tüm meslektaşlarımızla  hep birlikte güzel işlere imza atacağız. Katılımcı demokrasiyi uygulayarak farklı görüş ve düşüncelere benimseyerek, sonuna kadar saygılı olacağız.Bu sektörü kirletmeye kimsenin hakkı yoktur. Bu sektörü kötü şöhretli meslek yöneticileri ile kötü ve art niyetli  insanların elinden kurtaracağız. Bu mesleği ve meslektaşları  ihanet edenleri bu sektörde asla  barındırtmayacağız. Uyarı ve ikazlarımızı dikkate almayanları ifşa etmekten asla imtina etmeyeceğiz. Bu mesleği ve bu sektörü, meslektaşlarına yanlış yapanların hep karşısında olacağız ve bu sektör kimsenin arka bahçesi değil ve meslektaşlarımızda  çantada keklik değil. Bu sektöre zarar verenleri  hep birlikte bu sektörden temizleyeceğiz. Yanlış hesap Bağdat’tan geri döner anlayışıyla hukuksal platformda da mücadelemiz sonuna kadar devam edecektir diyerek görüşlerini belirttiler.

İKİNCİ ZİYARET DURAĞI MİLAS’LI TİCARET İL MÜDÜRLÜĞÜNE

Ziyaretin ikinci durağı ise yakın bir zaman önce Muğla il Ticaret Müdürlüğüne görevine atanan ve aslen Milas Kazıklı Mahallesinden olan ve  daha önce Başbakanlık’ta  ve Ankara’da  Ticaret Bakanlığı’nda görev yapan  Sayın Gülşah Yalçınkaya’ya ziyaret gerçekleştirdiler. 

Muğla il Ticaret Müdürü olarak kendi bölgelerinden ve coğrafyayı tanıyan ve bölgeyi bilen birinin atanmasından dolayı duydukları memnuniyeti ifade eden EMFED yönetimi  yeni görevinden dolayı Gülşah Yalçınkaya’ya tebrik ederek başarılarının devamını dilediler.

Ziyaret gerçekleştiren EMFED yönetimi ve meslek duayenleri  olan 41 yıllık emlak danışmanı Hikmet Topan, Şenol Sandal  ve genç meslektaşları Gürkan Altaş emlak sektöründe yaşanan  sorunlarını belirtiler.Zaten gerek Emfed olarak gerek bu bölgeyi temsil eden meslektaşlarımızın sesi olarak kanun ve yönetmeliklerin hazırlanmasında bizzat bulunan meslek kuruluşuyuz.Pandemi dolayısıyla 14 Ekim 2020 tarihinde çıkan yönetmelikte bir takım aksaklıklar ve hatalı uygulamalar ve kararlar olduğunu en başta Bakanlığımıza hassasiyetlerimizi bildirdik ve tüm vatandaşlarımız ve yatırımcılarımızın mağdur olmaması adına,  bu mesleği layıkıyla yapan  tüm meslektaşlarımızın haklarını korumak için mücadelemiz hep devam ediyor.Başta bizler bu mesleğin başındaki meslek kuruluşlarını temsil edenler  olarak temiz, geçmişinde mesleki ve ticari şaibesi bulunmayan kamuoyunda adı olumsuzluklarla anılmayan toplumsal hareket eden, egolarından arınmış insanların bu meslekte ve mesleği temsil etmesinde yer almalarını  sağlayacağız.Hiç bir yasa ve yönetmelik değişmez değildir, Bizler vatandaşlarımızın mağduriyetini sorunlarını kendi sorunumuz olarak sahipleniyoruz.Sizlerden de bu konuda destek istiyoruz diyerek görüşlerini belirttiler.İl Müdürü Sayın Gülşah Yalçınkaya bu konuda sektörün sıkıntılarını bildiğini ve elinden gelen her türlü çaba ve desteği göstereceğini belirterek, hep birlikte bu alanda da hedeflenen ve istenilen seviyeye yakalanması adına en başta tüketiciye zarar gelmemesi adına çok hassasiyet gösterildiğini belirtti.Görüşlerini ve önerilerini Bakanlığa ileteceklerini  belirterek ziyaretten duyduğu memnuniyeti belirtti. 

41 YILLIK EMLAK DANIŞMANI HİKMET EMLAK OFİSİNİN YETKİ BELGESİ İL MÜDÜRÜ GÜLŞAH YALÇINKAYA TARAFINDAN VERİLDİ!                                                                                                                             
Ziyaretin anlam ve önemine binaen Bodrum’da kırk bir (41) Yıldır emlak danışmanlığı yapan Hikmet Emlak Ofis Brokerı  Sayın Hikmet Topan’ın Taşınmaz Ticareti Yetki belgesini Muğla İl Ticaret Müdürü Sayın Gülşah Yalçınkaya tarafından kendisine verildi ve birlikte toplu olarak resim çekilerek ziyaretlerini tamamladılar.

YORUMLAR

  • 0 Yorum