Reklamı Geç
Emlak ve konut fiyatları Tuzla’da metro ve Havaray’la artışa...

Emlak ve konut fiyatları Tuzla'da metro ve Havaray'la artışa geçti

İstanubl'un sanayisi ile tanınan Tuzla bölgesinde hayata geçirilecek dev projelerin emlak fiyatlarına etkisi devam ediyor. Tuzla'da yapımına başlanacak Havaray ve metro projeleri konut fiyatlarını arttırdı.

10 Nisan 2017 - 09:17

İstanbul'un mega ulaşım projeleri konut fiyatlarını yukarı yönlü etkilemeye devam ediyor. Megaşehir İstanbul'da Tuzla ve bölgesi yeni metro projesiyle emlak fiyatlarında artış başladı.

Emlak Pencerem / Emlak haberleri merkezi - 10 Nisan 2017 - İstanbul

Türkiye’nin en büyük marinasından birine ev sahipliği yapan İstanbul'un önemli ilçelerinden Tuzla'da, inşaatına çok yakın bir sürede başlanması beklenen metro ve Havaray projeleri, emlak ve konut fiyatlarınını da tetikledi.

Tuzla'da emlak fiyatlarını etkileyen metro hattı iin düğmeye basıldı. sahibinden com Emlak Endeksi 2017 Mart ayı verileri kapsamında Tuzla ilçesi öne çıokan ilçelerden biri oldu. Hazırlanan endekste Tuzla'da son 3 sene içerisinde satılık konutların metrekare fiyatlarında yüzde 57,91, kiralık konutların metrekare fiyatlarında ise yüzde 31,34 oranında artış yaşandığına dikkat çekildi.

sahibinden.com Emlak Endeksi 2017 Mart ayı verilerine göre Tuzla’da satılık konut fiyatları son üç senede yüzde 32,15 artış göstererek ortalama 428 bin TL’den satışa sunuldu. Kiralık konut fiyatları ise yüzde 21,68 oran artışla ortalama 1.520 TL’ye ulaştı. İstanbul trafiğinde bir milat olarak görülen Havaray projesinin, metro ile birleşerek Tuzla’yı İstanbul’un sınır ilçesi yerine merkezi bir ilçe haline getirmesi bekleniyor.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..