Emlak vergisi yapılandırma 2018 dilekçe örneği

Sahibi olunan emlak ve gayrimenkuller için ödenmesi zorunlu emlak vergisi ödemeleri için yeniden yapılandırma nasıl yapılıyor? Emlak vergisi borç yapılandırması 2018 dilekçe örneği için tıklayın.

Emlak vergisi yapılandırma 2018 dilekçe örneği
Editör: Hakan A.
08 Ağustos 2018 - 19:30 - Güncelleme: 09 Ağustos 2018 - 08:14

Türkiye'nin genelini kapsayan emlak vergisi borçları için yapılandırma süreci devam ediyor mu? 2018 emlak vergi borçları için yeniden yapılandırma nasıl yapılacak? Emlak vergisini ödeye, ödemeyen vatandaşları yakından ilgilendiren bilgiler haberimizde.

2018 yılında emlak vergisi borçlarını yapılandırmak isteyenler için önemli bilgiler ve ayrıntılar arasında dilekçe yazmak geliyor. Emlak vergisi yapılandırmasına başlamak için dilekçe örneği ile başvuruda bulunulması gerekiyor.

Ev sahipleri, emlak sahipleri için emlak vergisi yeniden yapılandırmasına ilişkin güncel bilgiler arasında dilekçe örneği bulunuyor. 

Emlak Pencerem / Emlak rehberi - 8 Ağustos 2018 - İstanbul

Hazine ve Maliye Bakanlığı tarafından borçların yeniden yapılandırma sürecinde belirlenen bitiş tarihi olan 31 Temmuz yerine 27 Ağustos tarihine kadar uzatılmasıyla birlikte, Türkiye genelinde pek çok belediye de Emlak vergisi, çevre temizlik, ilan ve reklam vergisi mükelleflerinin borçlarının yapılandırılması için süreyi 27 Ağustos Pazartesi gününe kadar uzatarak vatandaşlara emlak vergisi yapılandırması konusunda yardımcı olmaya devam ediyor.

Borçların yeniden yapılandırmasına ilişkin son olarak açıklanan 27 Ağustos 2018 tarihine kadar işlemlere devam edilecek. Vatandaş özellikle emlak borçlarını yeniden yapılandırma kapsamına sokabilecekler. Bunun için öncelikli olarak bağlı bulunulan ilgili belediyeler aracılığı ile yasadan yararlanmak isteyenler için oluşturulan servislere başvuru yapmak. Vatandaşlar sadece tek bir servis üzerinden yeniden yapılandırma işlemleri gerçekleştirebilirler. İşlemlerin hızlandırılması ve kolaylaştırılması için Türkiye geneilden çok sayıda Belediye tarafından müracaat matbu dilekçeleri hazırlanarak başvuru yapacak vatandaşların işlerini kolay ve hızlı biçimde halletmeleri konusunda yardımcı olunuyor.

2018 yılı Emlak Vergisi 1 ve 2. taksitlerinin af kapsamına girmezken, 31 Temmuz 2018 tarihinde son bulması planlanmış olan emlak vergisi yeniden yapılandırması kapsamında süre 27 Ağustos 2018 tarihine kadar uzatıldı. Milyonlarca mülk sahibi emlak vergisi yeniden yapılandırması kapsamında eski borçlarını yapılandırma süreci sayesinde taksitlendirme fırsatını yakalamış olacaklar. 

Emlak vergisi yeniden yapılandırma 2018 dilekçe örneğinde bazı belediyelerde internet üzerinden doldurulan seçenekler arasında, "Bu Kanuna göre ödenmesi gereken taksitlerin ilk ikisini süresinde ödemem koşuluyla, bir takvim yılında ikiden fazla vadesinde ödememe ya da eksik ödeme yapmam halinde madde hükümlerine göre yapılandırılan borçlarıma ilişkin kalan taksitlerimi ödeme hakkımı kaybedeceğimi biliyor, iletişim bilgilerimin bilgilendirme amacıyla kullanılmasına izin veriyorum. Yapılandırılan borçlarımla ilgili olarak; dava açmayacağımı, kanun yollarına başvurmayacağımı ve açmış olduğum tüm davalardan vazgeçtiğimi bildirir, gereğinin yapılmasını arz ederim.

31.03.2018 tarihinden önce tahakkuk eden vergilerin yapılandırma kapsamına girmekte olduğunu ve 2018 yılı Emlak Vergisi 1 ve 2. taksitlerinin af kapsamına girmediği bilgim dahilindedir." ibareleriyle sizleri bilgilendiriyor. Gerekli yerleri işaretleyerek veya dilekçede ilgili yerleri doldurarak emlak vergisi yeniden yapılandırma sürecinde ilk adımı atmış olacaksınız.

Vatandaşlar Emlak vergisi yapılandırması, çevre temizlik, ilan reklam vergilerini 27 Ağustos Pazartesi günü mesai saati bitimine kadar, bağlı bulundukları Belediyelere yapılandırma başvurusunda bulunup, ödemelerini yapabilecekler.

Emlak vergisi yeniden yapılandırma örnek dilekçe için tıklayın

Emlak Vergisi'nden kimler muaf?Emekliler emlak vergisi muafiyetinden nasıl yararlanır? Hatice Kolçak anlatıyor...Emekliler, emlak vergisi öder mi?

YORUMLAR

  • 0 Yorum