Emrah Şener, Merkez Bankası Başkan Yardımcılığı ataması yapıldı

Görev süresi bugün tamamlanan Dr. Emrah Şener'in Merkez Bankası Başkan Yardımcılığı görevine ataması gerçekleştirildi.

Emrah Şener, Merkez Bankası Başkan Yardımcılığı ataması yapıldı
Editör: Hakan A.
02 Eylül 2020 - 06:00 - Güncelleme: 02 Eylül 2020 - 06:03
Merkez Bankası'nda görev süresi dolan Dr. Emrah Şener için Cumhurbaşkanlığı atama kararnamesi yayımlandı. Şener, Merkez Bankası'daki görevine devam edecek.

Emlak Pencerem / Ekonomi Haberleri  - 2 Eylül 2020 - İstanbul


Türkiye Cumhuriyeti Merkez Bankası (TCMB) Başkan Yardımcılığı görevini sürdüren ve görev süresi 2 Eylül tarihinde dolan Dr. Emrah Şener'in ataması gerçekleştirildi.

Bu sabah Resmi Gazete'de yayımlanan atama kararı kapsamında, Merkez Bankası Başkan Yardımcılığına, 1211 sayılı Kanunun 29 uncu maddesi ile 3 sayılı Cumhurbaşkanlığı Kararnamesinin 2, 3, ve 7 inci maddeleri gereğince Emrah Şener atandı.


Dr. Emrah Şener kimdir?

Boğaziçi Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İşletme Bölümü mezunu olan olan Emrah Şener, 1978 doğumlu. 

London School of Economics’te Ekonomi-Finans Yüksek Lisans programını tamamladıktan sonra Imperial College London’da Matematiksel Finans üzerine Doktora derecesini aldı.

2003 yılı itibarıyla Bankacılık sektörüne adım atan, Şener, Londra’da HSBC ve Citibank’ta görev yaptıktan sonra Bank of America’nın Yapılandırılmış Ürünler Grubunda Bölüm Başkan Yardımcılığı görevlerini yürüttü. Türkiye Cumhuriyeti Kalkınma Bakanlığı işbirliği ile Özyeğin Üniversitesi bünyesinde kurulan İstanbul Risk Yönetimi Laboratuvarı’nın Direktörlüğünü yürüttü. Emrah Şener, 2 Eylül 2016 tarihinde Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası Başkan Yardımcılığı’na atandı.

Türkiye Cumhuriyeti Merkez Bankası (TCMB) Başkan Yardımcılığı görevine başladı. Şener'in görev süresi 2 Eylül 2020 tarihinde sona erdi. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından göreve 2 Eylül'de yeniden atandı.

YORUMLAR

  • 0 Yorum