En fazla TOKİ sosyal konutu İstanbul Tuzla `da inşaa edilecek!

TOKİ 100 Bin sosyal konut kampanyası İstanbul genelinde satışa sunulan projelerle hızlı başladı. İstanbul Tuzla ilçesinde en çok sosyal konut yapılacak ilçe oldu. İstanbul Tuzla TOKİ 100 Bin sosyal konut projesi başvuru şartları ile ayrıntılı bilgileri.

En fazla TOKİ sosyal konutu İstanbul Tuzla `da inşaa edilecek!
Editör: Hakan A.
16 Aralık 2019 - 21:15 - Güncelleme: 16 Aralık 2019 - 21:21
Toplu Konut İdaresince 81 il genelinde her sene olmak üzere 100 Bin sosyal konut üretimi başladı. 2020 TOKİ konut projeleri arasında 100.00 yeni sosyal konut inşaa edilecek. Başvuru süreci başlayan TOKİ konutlarında en büyük kota İstanbul`un. İstanbul genelinde toplamda 10 Bin adet sosyal konut inşaa edecek TOKİ, en çok konutu ise Tuzla ilçesinde hayata geçirecek. Tuzla TOKİ sosyal konutları için başvuru şartları ve proje ayrıntıları belli oldu.

Emlak Pencerem / Emlak Haberleri Merkezi  - 16 Aralık 2019 - İstanbul


Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) tarafından Türkiye genelini, 81 ilini kapsayacak 100 Bin sosyal konut kampanyasında başvuru süresi başladı. Ülke genelinde her yıl 100 Bin dar gelirli vatandaş bu sosyal konutlardan ev sahibi olabilecek. TOKİ 100.000 sosyal konut projesi kampanyası sayesinde dar gelirli vatandaş kira öder gibi ev sahibi olabilecek. 15 Ocak 2020 tarihine kadar devam edecek olan başvurular 16 Aralık Pazartesi sabahı itibariyle alınmaya başlandı.

81 il ve bağlı ilçelerinde TOKİ 100 Bin sosyal konut projeleri satış başvuruları başlarken, İstanbul Anadolu yakası ve Avrupa yakası'nda inşaa edilecek konutlar büyük ilgi konusu


TOKİ 100.000 sosyal konutlarında en fazla kout inşaa edilecek il İstanbul olarak öne çıktı. Türkiye'de en fazla nüfus yoğunluğu, en yüksek yeni konut inşaasına sahip olan İstanbul genelinde toplam olarak 10 Bin adet sosyal konut hayata geçirilecek. İstanbul Anadolu yakasında ise inşaa edilecek konutların nereye yapılacağı merak konusu olmuştu. İstanbul'da o şanslı ilçe Tuzla olarak açıklandı. Son yıllarda çok sayıda konut projesi ve hızlı gelişen alt yapısı ile Tuzla'da toplam 5.750 adet yeni sosyal konut inşaa edilecek. Vatandaş ise İstanbul Tuzla isminin açıklanmasıyla birlikte bu ilçede inşaa edilecek TOKİ 100 Bin sosyal konut projesini merak ediyor. 

Türkiye genelinde her ilde başvurular aynı anda 16 Aralık sabahı başladı. TOKİ 100.000 sosyal konutlarına şimdiden büyük ilgi büyük. İstanbullular ise yapılacak konutları bir bir araştırıyor. Google arama motoru üzerinden sık sık İstanbul'da yapılacak olan konutlar için Tuzla ve Arnavutköy ilçelerine ilişkin aramalar gerçekleştiriliyor. İstanbul Tuzla ilçesinde hayata geçirilecek TOKİ sosyal konutlarının adresi belli oldu. Peki TOKİ Tuzla 100 Bin sosyal konut kampanyası kapsamında kaç adet konut inşaa edilecek, başvuru için önemli bilgiler haberimizde.

Dar gelirli vatandaş, bu sosyal konutlara kira öder gibi sahip olabilecek. Ev sahibi olma fırsatı sunulan İstanbul Tuzla konut projesi sayesinde 5 Bin 750 aile daha ev sahibi olacak. Dev sosyal konut kampanyası dahilinde, dar gelirli vatandaşlar, TOKİ 100 Bin sosyal konut projeleri ile İstanbul genelinde satışa çıkan 3 ilçedeki evlerde yeni bir konuta kavuşmuş olacak.  

İstanbul Arnavutköy, Tuzla ve Başakşehir dahil olmak üzere, TOKİ tarafından 2020 yılı içinde çok sayıda konutun temelleri TOKİ tarafından atılacak. İnşaa edilecek konutlar 1/5 sene gibi kısa bir sürede sahiplerine teslim edilecek. İstanbul il genelinde toplam olarak 10 Bin adet sosyal konut TOKİ 100 Bin sosyal konut kapsamında satışa sunulurken, başvuruları alınmaya başlanmış durumda.

TOKİ İstanbul Tuzla sosyal konut projesi dahil olmak üzere Hatice Kolçak'ın anlatımıyla "TOKİ 100 bin konut başvuruları başlıyor.. Nereye nasıl başvuru yapılacak?" ile alakalı ayrıntılarını içeren videosunu YouTube üzerinden izleyerek daha fazla bilgi sahibi olabilirsiniz.. Videoyu izleyebilmek için tıklayın.

10 Bin adet sosyal konut İstanbul'un hangi ilçelerinde inşaa edilecek?

TOKİ 100 Bin sosyal konutları arasında İstanbul genelinde yapımı planlanan 10 Bin adet konut yer alıyor. 2020 sonuna kadar toplamda 10.000 konut inşaa edilerek hak sahiplerine teslim edilmesi öngörülüyor. Bu konutlar arasında Tuzla ilçesinde 5.750 adet, Arnavutköy ilçesinde 3.750 adet ve Başakşehir ilçesinde ise 500 adet konut olmak üzere toplam il genelinde 10 Bin adet sosyal konut başvurusu bugün itibariyle yapılabilecek. 

Tuzla ilçesinde inşaa edilecek olan toplam 5.750 adet konutluk proje ile birlikte dev bir projeden ev sahibi olma hayali kuran vatandaşlar, Ziraat Bankası şubeleri aracılığı ile başvurularını yapabilecekler. TOKİ İstanbul Tuzla sosyal konut projesi kapsamında 2+1 daire seçeneği 4025 adet, 3+1 konut tipi ise 1725 adet olarak başvurular alınacak.

TOKİ 100 Bin sosyal konut için Ziraat Bankasına kaç lira ücret yatırılacak?


Tuzla TOKİ konut projesi kapsamında satışa çıkarılan evler için, Zirat Bankası'na yapılacak başvurularda banka teminatı olarak ödenecek meblağ, 2+1 konutlar için; 500 TL, 3+1 konutlar için ise 1.000 TL başvuru bedeli ödenerek başvurunuz alınmış olacak.

TOKİ 100 Bin sosyal konut projesi kapsamında başvurular; 4 kategoride kabul edilecektir;

1. Kategori olan “Şehit Aileleri, Harp ve Vazife Malulleri ile Dul ve Yetimleri”
2. Kategori olan “En az %40 Engelli Vatandaşlar”
3. Kategori olan “Emekli Vatandaşlar”
4. Kategori olan “Diğer alıcı adayları”

100 Bin Sosyal Konut başvurusu yapacaklar Dikkat! İşte TOKİ 100 Bin konut için tüm şartlar ve ayrıntıları öğrenmek için tıklayın.

DAHA FAZLA AYRINTILI BİLGİ İÇİN:TOKİ Web Sayfası, www.toki.gov.tr ve Bilgi Hattı:444 86 54

Sosyal medya hesalarımızı takip edin!

EmlakPencerem.com sosyal medya hesaplarını takip ederek anında bildirim alabilir, emlak sektörüne ilişkin en son haberleri öğrenebilirsiniz.

Facebook hesabımızı takip etmek için tıklayın.

YouTube kanalımızı takip etmek için tıklayın

Twitter hesabımızı takip etmek için tıklayın.

YORUMLAR

  • 0 Yorum