En sorunlu e-ticaret platformu Hepsiburada pişman ediyor! 1 Haftada 2 Bin'e yakın şikayet

Türkiye'nin önemli e-ticaret platformu HepsiBurada son aylarda yaşattığı sorunlar nedeniyle vatandaşı çileden çıkarmaya devam ediyor. Vatandaş HepsiBurada.com son 1 haftada 2 Bine yakın şikayet yaparken, alışveriş yapan bin pişman...

En sorunlu e-ticaret platformu Hepsiburada pişman ediyor! 1 Haftada 2 Bin'e yakın şikayet
Editör: Hakan A.
20 Nisan 2020 - 19:08
Her ay milyonlarca vatandaşın ziyaret ettiği Türkiye'nin önemli e-ticaret platformlarından biri olan Hepsiburada vatandaşa büyük pişmanlık yaşatıyor. Pek çok firma tarafından satılan ürünler Hepsiburada üzerinde satılırken, alım yapan vatandaşlar ise büyük sorunlarla karşı karşıya kaldı. ŞikayetVar platformu üzerinde son bir hafta içinde 2 Bin civarında şikayet alan HepsiBurada vatandaşı çaresiz bırakmaya devam ediyor.

Emlak Pencerem / Ekonomi Haberleri - 20 Nisan 2020 - İstanbul


Koronavirüs nedeniyle internet satışlarında büyük patlama yaşanıyor. Vatandaş evinde, koronavirüs salgınından korunmaya çalışırken alışverişini ise internet üzerinden e-ticaret siteleri üzerinden yapıyor. Bu süreçte büyük ve güvenilir e-ticaret siteleri vatandaşa büyük sorunlar yaşatmaya başlamış durumda. Özellikle kargo ve müşteri hizmetleri tarafında vatandaşa sıkıntılı günler geçiren sitelerden birisi hepsiburada.com 

HepsiBurada üzerinden alışveriş yapan müşterilerine pişmanlık yaşatan şirket, sadece son 1 hafta içerisinde 2000'e yakın şikayet edildi. Türkiye genelinde hizmet veren şikayet var sitesi üzerinden firma hakkında hakkında şikayette bulunan vatandaşların sorunları adeta dağ gibi... Binlerce şikayet alan firma ise satış yapmaya, yeni sorunlar yaşatmaya devam ediyor.

HepsiBurada şikayetleri arasında yok yok...

Editörümüz Hakan A., 6 Nisan 2020 tarihinde 75 Tl tutarında bir ürün sipariş ediyor. Teslim adresi ve fatura adresleri farklı olmak üzere satın alınan ürünün ödemesi yapılıyor, 9 Nisan tarihinde İzmir üzerinden oluşturulan kargo, 13 Nisan 2020 tarihinde yanlış bir adrese, teslim edilmesi gereken adres yerine fatura adresine teslim ediliyor. Ürün teslimi Sürat Kargo tarafından özel güvenliğe imzasız olarak bırakılıyor. Sonrasında ise editörümüz durumu kargo şirketi ve hepsiburada'ya iletmek için saatlerce mücadele veriyor... Kargo şirketi Sürat Kargo'ya ulaşmanın mümkünatı yok. Hepsiburada ise 20 dakika gibi bir çaba ile görüşme başlıyor...

13 Nisan tarihinde HepsiBurada müşteri temsilcisi ile yaptığı görüşmede ürünün yanlış adrese yollandığı, kendisinin haberi dahi olmadan güvenliğe teslim edildiğini anlatarak ürünü satın almak istemediğini ve iade işleminin yapılmasını talep ediyor. Hepsiburada müşteri temsilcisi ise, ' sizin bir şey yapmanıza gerek yok, ürününüz için istediğiniz iptal talebi alınmıştır. Gerekli işlemler yapılacaktır' denmesi sonrasında aradan geçen 7 günlük süreç sonrasında ise firmanın bir birinden habersiz olan çalışanlarının sorunu çözmediği. Ürünün ise hala teslim edildi olarak gözüktüğü firmayı tekrar arayan editörümüz tarafından anlaşılıyor. 

Bir kez daha talep oluşturularak yetkili bir kişi ile görüşme talebine ise evde çalışıldığını bu yüzden bir yetkili ile konuşulamayacağı, bir sonraki gün aranabileceği ifade ediliyor.  Editörümüz, bir önceki müşteri temsilcisi ile yapılan telefon görüşmesinde ifade edildiği üzere siparişin iptalini ve ürünün teslim edildiği yerden geri alınmasını talep ederek görüşme sonlanıyor. Editörümüz Hakan A, aradan geçen 14 günü ise büyük zaman kaybı olarak düşünüyor.

Hepsiburada Kargo Firmasının Suçu Müşteriye Yıkılıyor

Batuhan


29 Mart 2020 de verdiğim siparişimin iadesi için kargo firması adresimden kargoyu 3 haftadır almıyor. Hepsiburada ile konuştuğumda kargo firmasının suçu müşteriye yıkılıyor ve kendim gidip vermemem durumunda ürünün elimde kalacağını dile getiriyor. Tedarikçi ve kargo firmasının hatalarının müşteriye yıkılması kabul edilemez. Müşteri mağdur ediliyor.

Hepsiburada Siparişlerimi Teslim Etmedi

Gülşah


579049248 sipariş numarası ile okul kitapçısı adlı satıcıdan almış olduğum kitap tarafıma teslim edilmediği halde sistem üzerinden Sürat Kargo tarafından tanımadığım birine teslim edilmiş görünüyor. Ayrıca 631225953 numaralı siparişimdeki kitapçım***adli satıcıdan almış olduğum iki kitaptan biri de paketten çıkmadı. Hepsiburada'ya da ulaşılamıyor.

Hepsiburada Para İade Sıkıntısı

Serkan


17.03.2020 tarihinde Hepsiburada.com'dan 999,00 TL değerinde alışveriş yaptım. En geç 20.03.2020 tarihinde teslim edilmesi gerekirken teslim edilmedi. hepsiJET kargo ile iletişime geçtiğimde daha önce de duyduğum efendim kargo yanlışlıkla Avcılara gitmiş tekrar bulunduğunuz yere sevk edilecek bahanesini duyunca kargoyu istemediğimi belirttim. Kargoyu iade edeceklerini ifade ettiler. Her gün kargo durumunu internetten kontrol ediyor ve hepsiJET ile temasa geçiyordum. Çok haklı olduğum ve yaşanan durumdan dolayı özür diliyorlardı. 

Geçen sürede bir ilerleme olmadığını görünce tekrar 07.04.2020(tarihe dikkat 17 marttan 7 nisana geldik) Hepsiburada'yı aradım. Sürecin çok uzadığını belirtip yine özür dilediler ilgili birime mail yazacaklarını ifade ettiler. Yine beklemeye başladım bugün 20 Nisan 2020 yani siparişin teslim edilmesi gereken tarihten 30 gün sipariş verilen tarihten 33 gün geçmiş. Ne ortada ürün var ne para iadesi var. Bu Zorlu zamanda parası alınan verilmeyen hizmet ve ürün var. İnsanında firmanın da iyisi zor zamanda belli olur Hepsiburada'nın iyi olmadığı çok belli oldu. Sipariş numarası: 151 239 553.

Hepsiburada'da Yalan Bilgilendirme

Sena


531419790 numaralı siparişimde Hepsiburada mağazası dışında aldıklarım 1 hafta oldu teslim edileli ancak güvenerek kendi mağazalarından aldığım ürünler hala yok ve gelecek mi bilmiyorum hepsi ihtiyaç örneğin deterjan bitti çamaşır yıkayamıyorum 23 nisanda sokağa çıkma yasağı olacak ve ürünler 27 nisana kalacak gibi geliyor bu büyük sorumsuzluk hele ki böyle bir durumda insanlar gerçekten ihtiyacını sipariş veriyor yoğunsanız oraya o tarihleri yazmayın güvenip almayalım bir çok mağaza vardı aynı ürünleri satan sayfanızda ama sizi seçtik ne yazık ki bazı ürünlerde fiyat farkı olmasına rağmen sizden aldık ama sonuç hüsran.

Hepsiburada Sürat Kargo Paketleri İletmiyor

Mehmet


Sizin gibi koca bir şirket Sürat Kargo gibi anlayışsız ve kötü bir şirketle çalışıyor anlamıyorum. Yahu paket için adres kaydında burası eksi 2. Kat bahçe katı ve zil çalışmıyor aranılması lazım yazıyorum buna rağmen diğer kargo şirketleri arıyor cep numaramdan ne hikmetse bir tek Sürat Kargo Eyüp Yeşilpınar ya da Alibeyköy her ne ise aramıyor geri gidiyor bizde saf gibi kargoyu bekliyoruz bakın gelmesi gereken 7 ürün var bu ürünlerin hepsinin bilgisi de Sürat Kargo olarak belirtilmiş ne kargoya ulaşabiliyorsunuz ne de genel merkezlerine hatta Hepsiburada müşteri hizmetleri dahi saçmalıyor adımı söylüyor siz misiniz diyor bire bas ikiye bas sessizlikte bekliyoruz hatta yine saf gibi evet falan diyorsun ama Hepsiburada'ya da ulaşabilene de aşk olsun.

Hepsiburada'da Teslim Edilemeyen Sipariş

Tayfun


05 Nisan tarihinde almış olduğum ürünüm gönderici tarafından Sürat Kargo ile gönderildi sonrasında kargo Moda şubesine geldi oradan çok çok uzak olan Maltepe aktarma yerine gitti ve ondan sonra 08 nisandan itibaren aktarma biriminde araca yükleniyor diye beklemektedir. Otomatik standart mailleri haricinde hiçbir şekilde ne Sürat Kargo firmasından ne de Hepsiburada firmasından bir cevap alamıyorum.

Bugün gibi sorunları daha önce de yaşadım. Kesinlikle artık tercih etmeyeceğim.

Hepsiburada Faturada Bulunan Ürün İle Bana Gelen Ürün Farklı

Lidya


05.04.2020 tarihinde saat 15.30’da sipariş verdiğim kitap 15.04.2020 tarihinde bana ulaşmıştır. Ama bana ulaşan ürün benim istediğim ürün olmamaktadır. Ben 6. Kitabını isterken bana 9. Kitabı gelmiş bulunmaktadır. İade talep etmiştim ama halla cevap alamadım. Kitabımın iadesini en kısa zamanda bekliyorum.

Hepsiburada Siparişin Kargo Ve Teslim Tarihi Değiştiriliyor

Cihat


16 Nisan 2020 perşembe günü sipariş vermiş olduğun 667 348 666 sipariş numaralı dizüstü bilgisayarın kargoya veriliş tarihi 20 Nisan 2020 pazartesi günü ve teslim tarihi 25 Nisan 2020 cuma günü olarak belirtildi ve ekran kaydı aldım. 17 Nisan 2020 cuma günü siparişimi kontrol etmek istediğimde kargoya veriliş ve teslim tarihi birer gün ileri atılmıştı. Bu duruma karşın müşteri hizmetlerini arayıp bilgi almak istedim ama bir türlü ulaşamadım. Bu durum bana mağduriyet doğuruyor verilen tarihlere göre işimi gücümü ayarlıyorum. Peki şu an sormak isterim değişiklik göstermiş olan tarihte siparişim bana teslim edilecek mi?

Hepsiburada Haksızlık Yapıldı!

Buğra


1 ay önce aldığım Haylou kulaklık için birçok müşteriye daha yaptıklarını öğrendiğim üzere yanlış kargo adresi verdiler ve verdikleri teknik servisten bu ürünlerin kendilerine ait olmadığını Hepsiburada'danın bunu sürekli yaptığını cevabını almış bulunmaktayım. Hepsiburada süreci onlara aktarmama rağmen oyalamakta yasal süreci takip etmekteyim.

Hepsiburada Gelmeyen Ürünün Parasını 40 Gündür İade Etmediler

Serhat


18 Mart da verdiğim elime hiç ulaşmayan ürünümün 40 günü aşkın bir süredir iadesi yapılmadı. Ne yazık ki 15 yılını aşkın süredir zevkle alışveriş yaptığım bu firma beni bu sefer çok üzdü. İademin ivedilikle yapılmasını rica ediyorum. Ve şunu rica ediyorum. Sürat Kargo'yla çalışmayı artık bırakın!

Hepsiburada'dan Ürünlerim Teslim Edilmedi

Sinan


13 Nisan 2020 Pazar günü sipariş verdim. Ürünlerimin büyük bir kısmının 17 Nisan günü, kalan 1 parça ürünün ise 20 Nisan günü teslim edileceği satın alma sırasında tarafıma bildirildi. Akabinde aradan günler geçiyor ve 17'si günü siparişim neden gelmedi diye hesabımı kontrol ettiğimde ürünün ayın 17'sinde 09:17'de evimden son derece uzakta olan bir şubeden dağıtıma çıktığını ve 24 dakika sonra teslim edilemeyerek şube tarafından kuryeden tekrar teslim alındığını görüyorum. Hemen aynı dakika içerisinde şubenin iade talep ettiğini ve 28 dakika sonra iade onayının alındığını görüyorum. 

Bu süre zarfında tarafıma hiçbir şekilde bir bilgi verilmemiştir. Sonrasında müşteri hizmetlerini aradığımda ise ürününüz iade oluyor şubeden teslim almamışsınız diyorlar. Bu nasıl bir yaklaşım anlamış değilim. Böyle bir anlaşmamız olduğunu da hatırlamıyorum. Ayın 20'sinde teslim edilecek ürün için de aynı oyun oynanıyor. An ve an izliyorum ama elimden bir şey gelmiyor. 2,5 yaşında bir çocuğum var. 

Bu gelecek ürünleri bekliyor. Olan onun hayal kırıklığı ile biten bu beklentisi olacak ona üzülüyorum. Öncelikle ürünümün teslimatını istiyorum, bu olamıyor ise paramın iadesini istiyorum. Her halükarda teşekkürler (! ) Hepsiburada.com. Benim için bundan sonra olmayacağınız için son derece mutluyum.

hepsiburada şikayet
hepsiburada şikayet yağıyor
hepsiburada şikayetvar

YORUMLAR

 • 2 Yorum
 • EE
  10 ay önce
  5 gün önce teslim edileceği bildirilen kargoyu hala bekliyorum. Çağrı merkezi 15dk sesli yanıtta bekledikten sonra kapanıyor, 3 kere kaydım alındı. Kimi, neyi, niye bekliyorum?
 • Erhan B
  10 ay önce
  hepsiburada pişmanlıktır!