En ucuz konut kredisi faiz oranı veren 3 banka hangisi / Şubat 2019

2019 Şubat ayında konut kredisi faizlerinde düşüşler sürüyor. Peki ev almak için krediler uygun mu? Ev hayali kuranlar için en ucuz konut kredisi kullandıran üç bankayı sizler için araştırdık.

En ucuz konut kredisi faiz oranı veren 3 banka hangisi / Şubat 2019
Editör: Hakan A.
12 Şubat 2019 - 08:40 - Güncelleme: 12 Şubat 2019 - 13:36

2019 ile birlikte düşüşe geçen konut kredisi faizlerinde en son durum merak ediliyor. Tüketici ev almak istiyor. İkinci el ev alacaklar ise banka banka konut kredisi hesaplaması yapıyor. Peki konut kredilerinde son durum nasıl? 

Emlak Pencerem / Emlak Haberleri Merkezi / Konut Kredisi Faiz oranları son durum - 12 Şubat 2019 - İstanbul


Barınma ihtiyacını gidermek isteyen tüketicilerin kurdukları ev hayali devam ederken, yüksek kredi maliyetleri halen tüketicileri zorluyor. Belli bir birikim üstüne kredi kullanmak isteyenler için bankalar indirim üstüne indirim yapıyorlar ama...

Türkiye genelinde ev sahibi olmak için konut kredisi kullanımı tarihin en düşük seviyelerinde iken, bankalar ise kredi kullandırmak için 1 puan 1 puan konut kredisi faiz oranlarını düşürmeye devam ediyor. Peki bankaların kullandırdığı konut kredisi faiz oranları Şubat 2019 itbariyle ne durumda? Ev almak için 100 bin lira kredi kullanacak olan vatandaş en düşük aylık taksitlerle ne kadar ödeyecek? Konut kredisi faiz oranlarında en son durum ve güncel banka kredisi faizlerine ilişkin ayrıntıları sizler için derledik.Konut kredi faizlerinde düşüş devam eder mi? Hatice Kolçak YouTube kanalında anlatıyor.
İzlemek için tıklayın.

Konut kredi faizlerinde düşüş devam eder mi?


İlk sırada Ziraat Bankası var!

Şubat ayının ortasına gelinirken, Ocak ve Şubat aylarında yapılan indirimlker ile banka konut kredilerinde en düşük oranlar belli oldu. En düşük konut kredisi faiz oranı veren Banka şu sıralarda güncel olarak 1.68 gibi düşük faiz oranı veren bir kamu bankası. Ziraat Bankası konut kredisi faizlerinde en düşük oranı veren banka olarak önümüze çıkıyor. 5 ve 10 yıllık vadelerde Ziraat Bankası 1.68 oranı ile en uygun konut kredisi sağlayan banka oldu. 

Ziraat Bankası'ndan 100 bin TL kredi kullanacak vatandaş 120 ay için 1.68 faiz oranı ile ne kadar ödeyecek? İşte hesaplaması;

1.943,18 TL

:% 1,68:% 22.5083


ziraat bankası konut kredisi faiz oranları 120 ay vade 1.68 oran 100 bin tl kredi hesaplaması

İkinci sırada ise bir özel banka...

Özel bankalarda konut kredisinde yarışa katılırken, ikinci en düşük konut kredisi kullanımı yaptıran banka ise ING Bank olarak dikkat çekiyor. ING Bank konut kredisi faiz oranları 5 ve 10 yıllık seçeneklerde 1.71 olarak  tüketicilere kullandırıyor. Banka yeni dönemde yeni bir indirim yapar mı bilinmez ama konut kredisi kullandırmak için en uygun oran veren ikinci banka olarak listemize girdi.

Üçüncü sırada yine kamu bankası

Kamu bankaları tüketiciye önemli destekler sunan ayrıcalıklı bankalar olarak öne çıkıyor. Sözde değil gerçek anlamda tüketicilerin yanında. Kamu bankalarının tüketicinin her türlü ihtiyaçlarını karşılamak için ellerini taşın altına koydukları biliniyor. BU kapsamda Konut kredisi kullandırmak için uygun faiz oranlarını da konut almak isteyenlere sunuyor. Listemizin 3'üncü sırasında ise Vakıfbank yer aldı. Vakıfbank konut kredisi faiz oranları şubat ayı itibariyle 1.75 ile en uygunlar arasında. En düşük konut kredisi kullandıran üçüncü banka olan Vakıfbank konut alıcısına 5-10 yıllık vadelerde 1.75 oranında konut kredisi kullandırıyor.

YORUMLAR

  • 0 Yorum