Reklamı Geç
Energy Petrol 2017’de yatırım ve istihdam kararı aldı

Energy Petrol 2017'de yatırım ve istihdam kararı aldı

Türkiye çapında Can Holding bünyesinde faaliyetlerine devam eden Energy Petrol 2017'de yeni yatırımlar ve istihdam kararı aldı.

23 Mart 2017 - 17:20 - Güncelleme: 23 Mart 2017 - 17:27

Can holding bünyesindeki Energy Petrol Türkiye genelinde bulunan istasyon sayısını 400'e çıkarmayı planlarken, 2017 yılında 500 kişilik ek istihdam yapacak.

Emlak Pencerem / Emlak haberleri merkezi - 23 Mart 2017 - İstanbul
 
İmalat, finans, petrol, turizm, gıda, enerji, sağlık, gayrimenkul başta olmak üzre 44 yıldır yatırımlarıyla Türkiye ekonomisine katkıda bulunan Can holding bünyesinde faaliyet gösteren Energy Petrol, önemli bir yatırım kararına imza atıyor.

Türkiye genelinde faaliyet gösteren, üç akaryakıt terminali, iki LPG dolum tesisi, madeni yağ üretim  fabrikası, tamamı ADR belgeli tanker ve LPG filosu ile faaliyet gösteren şirket, akaryakıt, LPG tesisleri ve imalatı devam eden LPG, akaryakıt tankerleri ile yatırımlarına devam etme kararı aldı.

"TÜRKİYE EKONOMİSİNE GÜVENİYORUZ"
 
Dev yatırım hamlesine ilişkin açıklama yapan Energy Petrol Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Can, "Dünyada yaşanan zorlu rekabetçi ortamda, müteşebbislerin zorlandığı yatırım kararlarını, ülkemize ve milletimize olan güvenimiz sayesinde kolaylıkla planlayıp hayata geçirebiliyoruz." dedi.
 
Bu güvenle, 2017 yılında 150.000 ton kapasiteli iki akaryakıt depolama, 15.000 ton kapasiteli  iki adet LPG depolama tesisi olmak üzere toplam dört tesisin temelini atarak ve ülke ekonomisine kazandıracaklarını söyleyen Mehmet Can, aynı zamanda 20'si İstanbul'da olmak üzere toplamda 100 istasyon yatırımı yapacaklarını, bu yatırımlarla istasyon sayısını 400'e çıkarmayı planladıklarını belirtti.
 
"2017'DE 500 KİŞİLİK İSTİHDAM"

Türkiye'de akaryakıt sektörünün, Avrupa coğrafyasında yaşanan gelişmelerin bir benzerini yaşadığına dikkat çeken Mehmet Can, Avrupa’da da öncelikle devlet bünyesinde bulunan şirketlerin özelleştirilmesi, tekellerin ortadan kalkması, yeni dağıtım firmalarının kurulması, sektörün her alanındaki rekabetin sonucunda bu ortamda var olmaya gücü yetmeyen şirketlerin kapanması veya birleşmesi ile dağıtıcıların kendi markası ile istasyonlar işletmesi süreci yaşandı." dedi.  

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın istihdam çağrısı ile harekete geçen Energy Petrol, 2017 yılı içerisindeki yatırımlar ile 500 kişilik ek istihdam sağlamayı planlıyor...

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..