Enflasyon rakamları Kasım 2017 verileri açıklanıyor

Enflasyon rakamları bugün açıklanıyor. Ekonomide gözler açıklanacak Kasım ayına ilişkin enflasyon verilerinde. Yurt İçi Üretici Fiyatları Endeksi, Tüketici Fiyatları Endeksi Kasım 2017'de ne kadar olacak? İşte beklenen enflasyon rakamları...

Enflasyon rakamları Kasım 2017 verileri açıklanıyor
Editör: Hakan A.
04 Aralık 2017 - 09:16

Enflasyon rakamları Kasım ayında ne kadar gerçekleşti. Ekonomi piyasalarında gözler Kasım ayına ilişkin en son enflasyon istatistiklerine çevrilmiş urumda. Yılın son ayına girilirken, Kasım 2017'ye ilişkin enflasyon rakamlarını içeren Yurt İçi Üretici Fiyatları Endeksi, Tüketici Fiyatları Endeksi verileri açıklanacak. Açıklamayı TÜİK yapacak. 

Emlak Pencerem / Emlak haberleri merkezi - 05 Eylül  2017 - İstanbul

En son TÜİK verilerine göre, Enflasyon'da Kasım ayı rakamlarını açıklayacak TÜİK verileri bekleniyor.  Piyasalar bu sabah itibariyle haftanın son işlem gününde, yılın son ayında Pazartesi sabahı işbaşı yaparken,  Döviz ve Borsa İstanbul merak ediliyor. Diğer taraftan ise Kasım ayına ilişkin enflasyon rakamları saat 10:00'da açıklanacak. Ekonomi piyasalarının gözü enflasyon verileri için TÜİK'te... Gözler 2017 yılına ilişkin Kasım ayı enflasyon rakamlarını açıklayacak olan Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) verilerine çevrildi.

Kaısm ayına ilişkin Enflasyon rakamları bugün belli oluyor. Yeni aya girildi, bayram nedeniyle geç açıklanacak olan bugün haftanın beşinci iş gününde Ekonomi piyasalarında gözler açıklanacak 2017 Kasım ayı enflasyon rakamlarına çevrildi. Tüketici Fiyat Endeksi TÜFE - Yurtiçi Üretici Fiyat Endeksi Yİ-ÜFE rakamları Türkiye İstatistik Kurumu  (TÜİK) verileri açıklanıyor.

Her ayın 3'üncü iş günü açıklanan enflasyon rakamları, verilerin açıklanacağı 3 Aralık tarihinin Pazar tatil gününe gelmesi sonrasında 4 Aralık Pazartesi yılın son ayının ilk haftasında TÜİK tarafından bu sabah saat 10:00 itibarıyla açıklanıyor. Kasım 2017 enflasyon rakamları belli oluyor.

Başta Borsa İstanbul olmak üzere, Döviz piyasaları, Kapalıçarşı, serbest piyasalar ve Altın piyasalarını gözü bugün açıklanacak olan enflasyona çevrildi. Piyasalarda Merkez Bankası ve FED faiz kararları sonrası en önemli verilerden biri olan Temmuz ayı enflasyon verileri ile yeni ayda moral  bulacak. Türkiye ekonomisinde olumlu hava devam ederken, ekonomi piyasaları Kasım 2017 enflasyon rakamlarına odaklanırken, tüm ekonomi çevreler 2017 Kasım ayı enflasyon rakamlarını bekliyor. Bugün açıklanacak olan verilere göre yılık kira artış oranı hesaplaması yapılabilecek. EmlakPencerem.com olarak saat 10:00'da açıklanacak olan Kasım enflasyonu ile birlikte, kira artışlarına ilişkin son veriler de belli olmuş olacak.

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum