Reklamı Geç
Enver Paşa’nın torunu Osman Mayatepek hayatını kaybetti

Enver Paşa'nın torunu Osman Mayatepek hayatını kaybetti

Enver Paşa’nın torunu, Brezilya’nın Alanya Fahri Konsolosluğu görevinde olan Osman Mayatepek, tedavi gördüğü Ankara Gülhane eğitim ve Araştırma Hastanesinde hayatını kaybettiği öğrenildi.

01 Kasım 2016 - 07:01

Osmanlı paalarından Enver Paşa'nın torunu Osman Mayatepek 66 yaşında hayatını kaybetti.

Antalya iline bağlı Alanya Kalesi’nde bulunan evinde yaşamını sürdüren Enver Paşa'nın torunu olan 66 yaşındaki Brezilya’nın Alanya Fahri Konsolosu Osman Mayatepek, çoklu organ yetmezliği yüzünden 10 gün öncesinde Başkent Ankara'daki Gülhane Eğitim ve Araştırma Hastanesinde tedavisi için kaldırılmış ve 31 Kasım akşam saat 22.20 sıralarında yapılan müdahalelere rağmen yaşamını yitirerek vefat ettiği gelen son dakika haberler arasında.

1950 senesinde İsviçre’nin Cenevre kentinde doğan Enver Paşa’nın kızı Türkân’ın oğlu Ahmet Osman Mayatepek’in anneannesi olan Osmanlı Hanedanı’ndan Naciye Sultan’dır. Babası diplomat Hüveyda Mayatepek ise, 1930’lu yılların Meksika Büyükelçisi olan Tahsin Mayatepek’in oğludur. Georgetown Üniversitesi Dış İlişkiler Bölümünden mezun olan Ahmet Osman Mayatepek, dedesi ve babası gibi diplomat oldu. Babasının diplomatlığı nedeniyle hayatının önemli bir kısmı yurt dışında geçen Mayatepek, 1983’ten itibaren Ankara’da yaşamaya başladı.  1998 yılından bu yana Peru’nun diplomatik misyonluğunu yürüten ve Peru Fahri Başkonsolosu unvanı alan Mayatepek, 2007 senesinde kurulan Mahalle Afet Gönüllüleri Vakfı’nın kurucu üyelerinden biri.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..