Erdoğan - Trump görüşmesi sonrası Dolar’da...

Erdoğan - Trump görüşmesi sonrası Dolar'da son durum

Cumhurbaşkanı Erdoğan ile ABD Başkanı Trump'ın telefon görüşmesi sonrasında Dolar yeni güne nasıl başladı? 1 Dolar kaç TL'den işlem görüyor? Dolar ve Euro kuru 15 Ocak sabahı ne durumda?

Erdoğan - Trump görüşmesi sonrası Dolar'da son durum
Editor: Hakan A.
15 Ocak 2019 - 09:04

ABD Başkanı Trum'ın haftanın ilk iş gününde Türkiye ekonomisini mahvedeceğiz tweeti sonrasında piyasalarda gel gitler yaşanırken, gün içerisinde yapılan temkinli açıklamalar sayesinde Borsa günü yükselişle tamamlamıştı. Dolar ve Euro'da ise yükselişler görülmüş ve yine normal seviyelerine gelmişti. İki Başkanın dün gece gerçekleştirdikleri telefon görüşmesi sonrasında Dolar ve Döviz'de son durum ne? 1 Dolar 15 Ocak sabahı kaç TL'den işlem görüyor? Yeni iş gününde dolar ve euro'da son durum...

Emlak Pencerem / Ekonomi Haberleri  - 15 Ocak 2019 - İstanbul


Amerika ile Türkiye arasında kısa sürede gerginliğe neden olan Bşkan Trump'ın attığı tweet sonrasında piyasaların gergin bekleyişi yerini normalleşmeye bıraktı. Borsa dünü yükselişle kapatmış dolar kuru ise normal seviyelerde günü tamamlamıştı. Peki 15 Ocak sabahına girildiğinde piyasalar güne nasıl başladı? Dolar ve Euro'da son durum ne? İşte Döviz fiyatlarında son dakika güncel durum fiyat bilgileri...

Haftanın yeni iş sabahında Salı gününe Dolar düşüşle başladı. Geçtiğimiz hafta %1,5336 değişim gösteren Amerikan Doları kuru şu sıralarda 5,4550 liradan işlem görmeye başladı. 1 Dolar saat 09:01 sıralarında 5451 TL seviyelerinden işlem görmeye devam ediyor. Şuan için değişim iniş çıkış gözükmüyor.

dolar kaç lira 15 ocak

Euro ise sabah satalerinde 0.12'lik değişimle 6.2623 TL'den piyasalarda işlem görmeye başladı. 

Trump ile Erdoğan arasında yapılan telefon görüşmesi ile piyasalar normalleşmeye girerken, gün içerisinde grup toplantıları ve Başkan Erdoğan'ın açıklamaları yakından takip edilecek.

YORUMLAR

  • 0 Yorum