Ergin bayram: "Düzenleme yatırımcılar için son derece cazip"

Türk Vatandaşı olmak isteyenler için 250 bin dolarlık gayrimenkul alımı belirlenmesine ilişkin düzenleme sonrasında, Omran Group Genel Müdürü Bayram "yatırımcılar için son derece cazip" dedi

Ergin bayram: "Düzenleme yatırımcılar için son derece cazip"
Editör: Hakan A.
19 Eylül 2018 - 12:42 - Güncelleme: 19 Eylül 2018 - 12:52

Omran İnşaat Genel Müdürü Ergin Bayram, Türk vatandalığına geçişte yapılan düzenlemeye ilişkin, "yatırımcılar için son derece cazip" dedi.

Emlak Pencerem / Emlak Haberleri Merkezi - 18 Eylül 2018 - İstanbul

Resmi Gazete'de yayımlanan yabancıların Türkiye vatandaşlığına geçişiyle ilgili yapılan düzenlemeler son derece mutluluk verici. Düzenlemede görüyoruz ki; Türkiye vatandaşlığına hak kazanmak için öngörülen sabit sermaye tutarı 2 milyon dolardan 500 bin dolara indirildi. Türkiye'de gayrimenkul sahibi yabancıların vatandaşlığa geçişi için gereken asgari taşınmaz bedeli de 1 milyon dolardan 250 bin dolara çekildi. Ayrıca vatandaşlık almak isteyen yabancılar için özel ofisler açılacağı ve işlemlerin en kısa sürede tamamlanacağı da belirtiliyor. Bunlar Türkiye'de gayrimenkul yatırımı yapmak üzere bekleyen yabancı yatırımcılar için son derece cazip düzenlemelerdir. Özellikle, Ortadoğu ve Körfez ülkelerinin vatandaşlarını ülkemize yoğun şekilde çekeceğimizi düşünüyorum.

Karar bu sabah yayımlandı. İlgili karar kapsamında ayrıntıları buradan öğrenebilirsiniz. 

250 Bin Dolar/TL karşılığı gayrimenkul sertifikası alana Türk Vatandaşlığı

YORUMLAR

  • 0 Yorum